Skocz do zawartości

Żywotność akumulatorów


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, BOGUS napisał:

A co szanowni powiedzą na Forse westa - ukraiński z 3 letnią gwarancją?

nie raz tu były dyskusje n/t westy i forse prowadzone.

U mnie w jednym aucie westa (niebieska, już dawno niedostępna) wytrzymała 6 lat, w drugim forse mniej więcej to samo, z tą różnicą, że auto typowo miejski tryb życia ma, także aku permanentnie niedoładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Dusterze 8 lat oryginał jeździ i ma się dobrze, w autach które miałem nowy akumulator średnio wytrzymywał 4lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny akumulator vag w silniku 1.9 tdi wytrzymał 9lat , zamiennik  Zap wytrzymał 6 lat bez miesiąca, kolejny kupiony taki sam, ale myślę , że już nie przekonam się ile wytrzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2018 o 09:02, electrofinger napisał:

Tak się zastanawiam ile lat może dożyć akumulator.

Dzisiaj wymieniałem akumulator w Mazdzie 2. Samochód mam 9,5 roku. Akumulator nigdy nie zawiódł. Powód wymiany, napięcie spoczynkowe spada poniżej 12,3V, po przekręceniu zapłonu 11,7V. Jakoś zapala, ale kręci wolno. 

Zobaczymy, ile pożyje nowy model ;] 

 

1580452222_DwieYuasy.jpg.d91ed1eec6338327b26d59f0c217bf19.jpg

 

Yuasa.jpg.5da6e8c15d5e7a6ebfaa699da8a92158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jarek_JD napisał:

Dzisiaj wymieniałem akumulator w Mazdzie 2. Samochód mam 9,5 roku. Akumulator nigdy nie zawiódł. Powód wymiany, napięcie spoczynkowe spada poniżej 12,3V, po przekręceniu zapłonu 11,7V. Jakoś zapala, ale kręci wolno. 

Zobaczymy, ile pożyje nowy model ;] 

Duży zapas elektrolitu miał ten stary (oceniając odległość kresek min-max.):)

Dolewałeś kiedys wody do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pobić rekordy tego wątku, ale niestety się nie uda, bo dziś mi akumulator dał do zrozumienia, że jednak ma już dość ;)

Oryginalny w Vendze z 2010 roku, ale używanej od 2011.

8 lat, w sumie bardzo dobrze, bo auto używane głównie w mieście, na krótkich dystansach, początkowo nie garażowane. Jak istniało forum Vengi, to byli użytkownicy, którzy akumulator wymieniali już po 2-3 latach... Chyba miałem szczęście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2018 o 11:14, lnk napisał:

Co do trwałości to w zeszłym roku wymieniłem w MX-5 oryginalny 26 letni żelowy Panasonic (na pewno oryginał bo data xx-xx-91r. była wytopiona na obudowie).

8]

Niezły wynik.

A myślałem, że w Almerze kumpla 12 lat to rekord świata.

Dwa lata temu szukałem aku do Seja i w jednym ze sklepów sprzedawca przedstawiał mi taką argumentację:

Aku na pierwszy montaż mają grubsze płyty = są cięższe = dłużej wytrzymują. Jako alternatywę dla Varty za ok 200 zł oferował Jenox za ok 300 z grubymi płytami. Rzeczywiście był duuużo cięższy. Nie zdecydowałem się na droższe rozwiązanie czyli nie przekonam się na własnej skórze czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2018 o 09:02, electrofinger napisał:

Czy to normalne żeby akumulator miał 10 lat i działał poprawnie? Pytam bo idzie zima...

Nie wiem jak w nowych. Dawno temu miałem Opla Rekorda z oryginalnym aku Delphi i dożył prawie 12 jak sprzedawałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś wymienić akumulator, bo ładowanie nie pomogło - bardzo szybko ładowarka stwierdziła, że akumulator już naładowany.

W ofercie mieli Nord Star, potem Sznajder i najdroższa Centra. Już sama babka z obsługi powiedziała, że Centra, mimo że najdroższa, to różnie z nią bywa ;)

A na koniec mi powiedziała, że jeden z pracowników się uparł i kupił najtańszy akumulator jaki był i przejeździł nim 6-7 lat. A ci co dopłacili musieli zmieniać wcześniej.

Wszystko opiera się na szczęściu - po prostu zależy jak się trafi :)  Tylko gdzie jest kontrola jakości i jakieś normy w tych fabrykach?

 

Przy okazji ojciec sprawdził ile lat ma jego akumulator Excede (robiony przez Centrę) i wyszło, że kręci już od 2013 roku... W sumie nieźle jak na niegarażowane auto i bardzo mało jeżdżone. W zeszłym roku rozładowany zimą do zera, bo auto nie jeździło. Pewnie tej zimy jednak nie przeżyje. Ale i tak nieźle jak na klona Centry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, rallyrychu napisał:

Pewnie tej zimy jednak nie przeżyje. Ale i tak nieźle jak na klona Centry.

Przecież centra należy od dobrych kilku lat do Exide wiec z tymi klonami to chyba na odwrót;)

Co do trwałości to najlepsze są akumulatory z płytami (konkretnie kratki płyt) odlewanymi grawitacyjnie; wystarczy plusowa, bo jest bardziej obciążona.

Tylko taki proces produkcyjny jest znacznie mniej wydajny i droższy. Może znajdzie się jakiś produkt w tej technologii ale chyba nie z naszych fabryk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, volf6 napisał:

 

Przecież centra należy od dobrych kilku lat do Exide wiec z tymi klonami to chyba na odwrót;)

Co do trwałości to najlepsze są akumulatory z płytami (konkretnie kratki płyt) odlewanymi grawitacyjnie; wystarczy plusowa, bo jest bardziej obciążona.

Tylko taki proces produkcyjny jest znacznie mniej wydajny i droższy. Może znajdzie się jakiś produkt w tej technologii ale chyba nie z naszych fabryk...

Na bank kiedyś BANER-y były tak robione, a teraz to też nie wiem ;) Bo przeważnie "tylko naklejki są inne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2018 o 09:02, electrofinger napisał:

Tak się zastanawiam ile lat może dożyć akumulator. Mam zamontowany AGM i wygląda na ori. Auto mam 4 lata. Kupiłem jako pięcioletnie więc zakładam że wymieniany nie był a oryginalne akumulatory słyną z jakości i długiego działania. Te kupione w sklepie nie są już tak dobre. Rok i 2 lata temu Akumulator był mierzony dwoma różnymi urządzeniami i dwa razy twierdzono że nie ma potrzeby wymiany. W marcu auto skończy 10 lat A akumulator pewnie jest starszy od auta załóżmy 2 miesiące. 

Czy to normalne żeby akumulator miał 10 lat i działał poprawnie? Pytam bo idzie zima... Na wszelki wypadek kupiłem sobie prostownik

Ja dziś oddałem na gwarancji Wartę która wyzionęła ducha po roku i 3 dniach. Zamówiłem równolegle japonczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, volf6 napisał:

 

Przecież centra należy od dobrych kilku lat do Exide wiec z tymi klonami to chyba na odwrót;)

Co do trwałości to najlepsze są akumulatory z płytami (konkretnie kratki płyt) odlewanymi grawitacyjnie; wystarczy plusowa, bo jest bardziej obciążona.

Tylko taki proces produkcyjny jest znacznie mniej wydajny i droższy. Może znajdzie się jakiś produkt w tej technologii ale chyba nie z naszych fabryk...

Może, nie wnikam. Babeczka z punktu powiedziała, że to jeden producent i chyba wspomniała, że Exide to tańsza wersja Centry, dlatego tak napisałem. Nie doktoryzowałem się tym razem przed zakupem z producentów akumulatorów  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.