Skocz do zawartości

Które z wymienionych modeli są najbardizej antykorozyjne


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

zakładamy rocznik 2008-2010 oraz że nie były naprawiane po wypadkach

Chevrolet aveo

Chevrolet spark

Opel Agila

Opel Corsa D

Opel Meriva

Ford Fiesta mk6

Ford Fusion

Skoda Fabia II

Peugeot 207

Peugeot 107/Toyota Aygo/Citroen C1

Fiat Qubo

Hyundai i10

Hyundai i20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DZIDA napisał:

zakładamy rocznik 2008-2010 oraz że nie były naprawiane po wypadkach

Chevrolet aveo

Chevrolet spark

Opel Agila

Opel Corsa D

Opel Meriva

Ford Fiesta mk6

Ford Fusion

Skoda Fabia II

Peugeot 207

Peugeot 107/Toyota Aygo/Citroen C1

Fiat Qubo

Hyundai i10

Hyundai i20

 

Stawiam na Puga 207. Francuzy zawsze były dobre pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Corsę D 2009 rok, jak kupowałem w 2015 roku miała przebieg jakieś 160kkm to drzwi od pasażera na dole na łączeniu miały już trochę rdzy, no i oczywiście na gwarancji wymieniana była maska (przed wymianą korodowały na łączeniach) i teraz z nią problemu nie ma no i nadkola tył robione i przerabiane mocowanie tylnego zderzaka aby o nie nie obcierał.

Na dzień dzisiejszy przebieg to 320kkm drzwi nie ruszałem i o dziwo rdza nie powiększa się jest jak było 3 lata temu, natomiast co zauważyłem jeden mały wyprysk na progu ale od strony kabiny pod uszczelką drzwi, to zrobiłem, rok temu oczyszczałem nadkola tył bo pojawiał się dziwny rdzawy nalot, no i ostatnio zauważyłem na podłodze początki rdzy na wzmocnieniach w okolicy tylnych kół.

O sankach nawet nie piszę bo one całe rude :D Samochód rocznie koło 50kkm robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2018 o 09:14, wesol napisał:

Francuzy zawsze były dobre pod tym względem.

Jeżeli nie bite i składane na sztukę to rdzy nie widać :) do PSA można dopisać jeszcze Renault :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amazaque napisał:

Jak widzę nastoletnie Laguny i Clio 2 to dziwię się, że ta marka nie urosła do miana legendy nierdzewności jak kiedyś Volvo ;].

Laguny 1 to rdzewieją nie gorzej niż Fiaty a Volvo to zależy jakie, bo stare 40-tki to podobny poziom jak i laguna 1 czyli słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Slawcio napisał:

poszło

przejrzałęm - części modeli nie ma na tej liście ale co się pokrywa z opiniami to na pewno renault i skoda :ok:

z moim doświadczeniem pokrywa się natomiast fiesta mk6 (miałem w domu 2 szt) - a zatem i Fusion to samo bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.