Skocz do zawartości

Fajne auto dla dziewczyny - jakie typy?


volcan

Rekomendowane odpowiedzi

Auto głównie do miasta, czasem by wyjechała ciut dalej - powiedzmy do 30 km, gdyby musiała dalej - pojedzie czymś innym. Auto musi być jakieś fajne - ładne, dla dziewczyny. Może być 3-drzwiowe, z wyposażenia poduszki, klimatyzacja, pewnie elektryczne szyby. Bagażnik - tak żeby się torebka zmieściła ;) Ważne, żeby było w miarę tanie w eksploatacji - pewnie benzyna, ewentualnie podatna na zagazowanie. Zdecydowanie nie musi to być auto, które na światłach wszystkich objedzie - do takiego spokojnego, ekonomicznego turlania się, ale żeby wywołało u kobiety uśmiech na twarzy. No i najtrudniejszy warunek do spełnienia - cena do 5-6 tysięcy złotych. 

 

Mam kilka pomysłów, ale pewnie zasypiecie mnie jeszcze ciekawszymi 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, volcan napisał:

Auto głównie do miasta, czasem by wyjechała ciut dalej - powiedzmy do 30 km, gdyby musiała dalej - pojedzie czymś innym. Auto musi być jakieś fajne - ładne, dla dziewczyny. Może być 3-drzwiowe, z wyposażenia poduszki, klimatyzacja, pewnie elektryczne szyby. Bagażnik - tak żeby się torebka zmieściła ;) Ważne, żeby było w miarę tanie w eksploatacji - pewnie benzyna, ewentualnie podatna na zagazowanie. Zdecydowanie nie musi to być auto, które na światłach wszystkich objedzie - do takiego spokojnego, ekonomicznego turlania się, ale żeby wywołało u kobiety uśmiech na twarzy. No i najtrudniejszy warunek do spełnienia - cena do 5-6 tysięcy złotych. 

 

Mam kilka pomysłów, ale pewnie zasypiecie mnie jeszcze ciekawszymi 😄

Nie chce być niemiły, ale w tej cenie dla dziewczyny to fajnie jak nie będzie mieć rdzy na wierzchu. Ja bym może Peugeota 206 poszukał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartekm napisał:

Nie chce być niemiły, ale w tej cenie dla dziewczyny to fajnie jak nie będzie mieć rdzy na wierzchu. Ja bym może Peugeota 206 poszukał ;)

No powiedzmy tysiąc można do tego dorzucić - 7 tysięcy w takim razie top. Pakiet startowy, ubezpieczenie itp. w ten limit się nie wlicza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, volcan napisał:

Może być 3-drzwiowe, z wyposażenia poduszki, klimatyzacja, pewnie elektryczne szyby

Moja była w 2009 miała takie wymagania i budżet plus jeszcze elektryczne lusterka, 5 drzwi i żeby nie było starsze niż 6 lat i absolutnie bezkolizyjne.

Jak to się skończyło wszyscy wiedzą.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joki napisał:

Moja była w 2009 miała takie wymagania i budżet plus jeszcze elektryczne lusterka, 5 drzwi i żeby nie było starsze niż 6 lat i absolutnie bezkolizyjne.

Jak to się skończyło wszyscy wiedzą.

;)

 

Rozwodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wladmar napisał:

Nissan Micra K12 C+C, czyli kabriolet. 

Ciężko C+C znaleźć chyba w tej cenie, ale myślałem właśnie o K12. W sumie klasycznie - jak się znajdzie jakiś fajny egzemplarz, to się dorzuci więcej kasy i kupi ;) Przygotowuję się merytorycznie, bo to ma być prezent pod choinkę i jest kilka osób, które się na to złożą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, volcan napisał:

Ciężko C+C znaleźć chyba w tej cenie, ale myślałem właśnie o K12. W sumie klasycznie - jak się znajdzie jakiś fajny egzemplarz, to się dorzuci więcej kasy i kupi ;) Przygotowuję się merytorycznie, bo to ma być prezent pod choinkę i jest kilka osób, które się na to złożą :)

Tu masz na szybko :oki:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-micra-cabriolet-cc-wersja-z-skladanym-dachem-ID6Afqjv.html#ac91aa6f00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dobrze poszukać to Alfę 147 1,6 105PS mogę polećić. Swoją kupiłem za 1200 euro, 2 lata jeździłem, jedyny wkład w auto to rozrząd po zakupie, 2x wahacz górny po 100zł z zamiennika, 250zł wydech kompletny Polmostrów. Tak auto baja, skóry, klima auto, tempomat itd. Najmilej wspominam chyba ze wszystkich pojazdów jakimi jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volcan napisał:

Rozwodem?

Jedyne auto, które spełniało niemożliwe wtedy do spełnienia wymagania to było to:

854185594e0b19f151c7dd490da00455.jpg

 

Spodobało jej się o dziwo i jeździła całkowicie bezawaryjnie 6 lat i 100tys. km. Dziś jeździ równie zadowolona następcą.

Niestety zaraza przeszła na mnie. Miałem już ich pięć i teraz po mieście jeżdżę czymś takim:

e256f0a4f90a69d87a31bcfa2170ef32.500x333

:facepalm:

Przestrzegam. Kup jakiegoś Peugeota czy coś innego, nudnego jeśli chcesz pozostać normalny.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clio II - chyba się łapie w parametry?
Do tego w benzynowych wersjach praktycznie bezproblemowe. I każdy silnik tam bez problemu znosi lpg.

I aż dziw że nikt nie napisał że bez foto się nie liczy 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ozarek napisał:

ale clio II jest okrutnie ciasne w środku, wręcz lekko klaustrofobiczne.

Dziewczyna i jej torebka się zmieszczą do auta.

Chyba że dziewczyna jest siatkarką albo koszykarką - ale to chyba by nam autor wątku napisał.

No i nie wiem jak określisz pięćsetkę skoro clio II jest ciasne wg Ciebie. A takie propozycję padały wcześniej.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pawel_78 napisał:

No i nie wiem jak określisz pięćsetkę skoro clio II jest ciasne wg Ciebie. A takie propozycję padały wcześniej.

500 nie znam kompletnie poza mijaniem fajnego Abartha na osiedlu.

Za to Clio II z obcowało mi się zdecydowanie gorzej (pod kątem miejsca w środku) niż Panda, Corsa C czy nawet Matizem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę rzeczy do ogarnięcia, ale jest w benzynie, szyby w prądzie, wspomaganie kierownicy CITY. Auto bezwypadkowe, od pierwszego właściciela. 1.4 nadaje się pod gaz.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-1-4-benzyna-szklany-dach-ladne-felgi-fv-wwa-90-km-ID6BvHBl.html#8e4f687485

 

W cenie do 6 tys. zrobisz dach i próg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clio to taki rozsądek.

Ale auto ma być dla kobiety - więc chyba oczy zdecydują.

Dla mechanika to auto też jest jest nudne - olej filtry wypad, co jakiś czas klocki czy rzadko szczęki - nuda - żadnych nietypowych usterek...


ps - jestem czynnym mechanikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że to ma być totalny mieszczuch (parking ma na osiedlu skromniutki), po lekkich sugestiach zaczynam się zastanawiać, czy nie pójść w stronę Picanto (koniecznie czarne na czarnych kołach - żeby zrobić miniaturkę Sorento ;) ). Auto co prawda stylistycznie bez szału, ale faktycznie wpisuje się w profil bardzo dobrze - jest to mieszczuch z niewielkim silnikiem, ekstremalnie tani w utrzymaniu, autko dość "kobiece" (powiedział to gość, który lata jeździł Matizem ;) ), ma więcej drzwi, więc i rosnącą młodzież da się upchnąć. Do tego w budżecie zakładanym jest tego sporo a jakby jeszcze delikatnie nagiąć ten już nagięty, to i egzemplarze po lifcie da się wyhaczyć... Żeby było łał najwyżej przyklei się rzęsy do reflektorów albo jakiegoś kwiatka przyklei ;l

 

No i teraz wybijcie mi z głowy to Picanto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden znajomy kupił ostatnio córce Twingo 1.2 i jest git, drugi kupił hipataja gacka jak go określił i mimo tej okropnej deski w środku wyciosanej siekierą auto jest poprawne.

 

1 godzinę temu, Ozarek napisał:

Za to Clio II z obcowało mi się zdecydowanie gorzej (pod kątem miejsca w środku) niż Panda, Corsa C czy nawet Matizem.

Braciak ma Clio II mama ma Pandę, Corsą też się wyjezdzilem i z tej trójki jeżeli chodzi o miejsce we wnętrzu i komfort stanowczo Clio wygrywa... Słowa szwagra który ma 192cm i 130kg w Clio to jest miejsca a miejsca w porównaniu do Pandy, w skrócie wersal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Luke16 napisał:

Jeden znajomy kupił ostatnio córce Twingo 1.2 i jest git, drugi kupił hipataja gacka jak go określił i mimo tej okropnej deski w środku wyciosanej siekierą auto jest poprawne.

 

Braciak ma Clio II mama ma Pandę, Corsą też się wyjezdzilem i z tej trójki jeżeli chodzi o miejsce we wnętrzu i komfort stanowczo Clio wygrywa... Słowa szwagra który ma 192cm i 130kg w Clio to jest miejsca a miejsca w porównaniu do Pandy, w skrócie wersal...

Jeszcze jedna rzecz - o którym Clio rozmawiamy :) Clio II jest mega ciasne i w porównaniu z Pandą ja np. czuję się w nim nieswojo. Clio III to już zupełnie inna sprawa, ale mocno w budżet mi się nie wpisuje - najtańsze egzemplarze warunkowo wchodzą, ale to są auta, które na zdjęciach już wyglądają na zmęczone życiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ozarek napisał:

akurat przy takim budżecie i do takich zadań kompletnie nie ma to znaczenia

Mimo wszystko to płeć piękna... To musi być coś w stylu "ale ma słodką mordeczkę" - nawet jak nie wypowiedziane na głos, to gdzieś tam w głębi duszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Luke16 napisał:

Braciak ma Clio II mama ma Pandę, Corsą też się wyjezdzilem i z tej trójki jeżeli chodzi o miejsce we wnętrzu i komfort stanowczo Clio wygrywa... Słowa szwagra który ma 192cm i 130kg w Clio to jest miejsca a miejsca w porównaniu do Pandy, w skrócie wersal...

fajnie, że mu wygodnie ale jednak znając to auto i opinie kilku osób pozostanę przy swoim.

52 minuty temu, volcan napisał:

Mimo wszystko to płeć piękna... To musi być coś w stylu "ale ma słodką mordeczkę" - nawet jak nie wypowiedziane na głos, to gdzieś tam w głębi duszy ;)

wiem, wiem. Picanto ma całkiem fajną mordę, Sirion też jest przyjemny ale fotele ma, w moim odczuciu trochę gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volcan napisał:

Clio II jest mega ciasne i w porównaniu z Pandą

Zaraz mogę nawet porównanie zrobić xD bezkonkurencyjnie wygra Clio II, właśnie w Pandzie jest ciasno, dodatkowo Clio prowadzi się jak po sznurku, Panda tzw gumiasto. Ale ile ludzi tyle opinii... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Luke16 napisał:

Zaraz mogę nawet porównanie zrobić xD bezkonkurencyjnie wygra Clio II, właśnie w Pandzie jest ciasno, dodatkowo Clio prowadzi się jak po sznurku, Panda tzw gumiasto. Ale ile ludzi tyle opinii... 

Z tyłu w Clio jest tragicznie. Ja mam wzrok na wysokości górnej krawędzi szyby i wsiadanie / wysiadanie to dramat. To samo z pakowaniem młodzieży do auta - po prostu łatwiej jest to zrobić w Pandzie. Panda faktycznie - z przodu wokół nóg ma mało miejsca i upierdliwa jest środkowa konsola, która wbija się w nogę, za to siedzi się wyżej. Co do prowadzenia - też się zgodzę - Clio jest niskie i szerokie, prowadzi się bardzo fajnie. Panda to mieszczuch, do którego wygodniej się wsiada, łatwiej pokonuje się krawężniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, volcan napisał:

pakowaniem młodzieży do auta - po prostu łatwiej jest to zrobić w Pandzie

Dlatego sprzedaliśmy Pandę... Bezpieczeństwo nawet w Clio II  na 4 gwiazdki zaś w Pandzie na 3. Dlatego najpierw był Scenic II, teraz Modus. Wiem że to może głupota ale, córka ma być bezpieczna. 

Co do tragiczności jazdy z tyłu... Nie wiem nie jeżdżę praktycznie w żadnym aucie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku po sprzedaniu Laczka stałem przed dylematem co kupić żonie do miasta i dojazdy do pracy małego, zgrabnego ale zarazem nie klaustrofobicznego w środku.

Na pierwszy ogień poszła Panda i po przejażdżce mieliśmy odruch wymiotny, zastanawialiśmy się nad clio i 206 (budżet był 10tyś). Po poczytaniu postów Yokie'go pojechaliśmy oglądać Daihatsu Sirion 2008r 1.0 bo jakoś tak lubię wynalazki i raczej większego problemu z nimi nie miałem. 

Pozytywnie nas to auto zaskoczyło ale była wada prawna i odjechaliśmy z kwitkiem. Następny był Sirion ale 1.3 86KM którym obecnie jeździ. W środku miejsca jest więcej niż w Pandzie, Clio i 206, a na tylnej kanapie to nawet jest luźniej niż u mnie w Astrze J. Auto pali max 6,5 l/100km całkiem sprawnie przyspiesza ale jest głośne w środku ot taka japońska popierdółka do miasta, silnik z Yarisa oleju nie bierze, nie chce się zbytnio psuć a w zakupie rocznikowo tańszy od Yarisa 2 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robciolas napisał:

W zeszłym roku po sprzedaniu Laczka stałem przed dylematem co kupić żonie do miasta i dojazdy do pracy małego, zgrabnego ale zarazem nie klaustrofobicznego w środku.

Na pierwszy ogień poszła Panda i po przejażdżce mieliśmy odruch wymiotny, zastanawialiśmy się nad clio i 206 (budżet był 10tyś). Po poczytaniu postów Yokie'go pojechaliśmy oglądać Daihatsu Sirion 2008r 1.0 bo jakoś tak lubię wynalazki i raczej większego problemu z nimi nie miałem. 

Pozytywnie nas to auto zaskoczyło ale była wada prawna i odjechaliśmy z kwitkiem. Następny był Sirion ale 1.3 86KM którym obecnie jeździ. W środku miejsca jest więcej niż w Pandzie, Clio i 206, a na tylnej kanapie to nawet jest luźniej niż u mnie w Astrze J. Auto pali max 6,5 l/100km całkiem sprawnie przyspiesza ale jest głośne w środku ot taka japońska popierdółka do miasta, silnik z Yarisa oleju nie bierze, nie chce się zbytnio psuć a w zakupie rocznikowo tańszy od Yarisa 2 tyś.

Te Siriony są w wersji z automatem... Ciekawa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robciolas napisał:

W zeszłym roku po sprzedaniu Laczka stałem przed dylematem co kupić żonie do miasta i dojazdy do pracy małego, zgrabnego ale zarazem nie klaustrofobicznego w środku.

Na pierwszy ogień poszła Panda i po przejażdżce mieliśmy odruch wymiotny, zastanawialiśmy się nad clio i 206 (budżet był 10tyś). Po poczytaniu postów Yokie'go pojechaliśmy oglądać Daihatsu Sirion 2008r 1.0 bo jakoś tak lubię wynalazki i raczej większego problemu z nimi nie miałem. 

Pozytywnie nas to auto zaskoczyło ale była wada prawna i odjechaliśmy z kwitkiem. Następny był Sirion ale 1.3 86KM którym obecnie jeździ. W środku miejsca jest więcej niż w Pandzie, Clio i 206, a na tylnej kanapie to nawet jest luźniej niż u mnie w Astrze J. Auto pali max 6,5 l/100km całkiem sprawnie przyspiesza ale jest głośne w środku ot taka japońska popierdółka do miasta, silnik z Yarisa oleju nie bierze, nie chce się zbytnio psuć a w zakupie rocznikowo tańszy od Yarisa 2 tyś.

 

Do przemyślenia też, chociaż już całkiem poza budżet wychodzą. No zobaczymy - może gdzieś w szufladzie z bielizną znajdą się jakieś zaskórniaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, volcan napisał:

 

Do przemyślenia też, chociaż już całkiem poza budżet wychodzą. No zobaczymy - może gdzieś w szufladzie z bielizną znajdą się jakieś zaskórniaki ;)

Fakt Picanto od 2006 r jest sporo tańsze i większy wybór od Siriona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, simek18 napisał:

Smart. Mloda sobie kupila i mowi ze na miasto nie ma nic lepszego. Jezdzilem tym pierdem i faktycznie, tak jak kiedys to obsmiewalem tak teraz szanuje ;)

Był taki pomysł, tylko ogólnie przydałoby się, żeby 3 osoby mogły pojechać tym od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volcan napisał:

Wiesz - 3d dopuszczam a nie szukam ;) Dzieciaka trzeba w fotelu jeszcze zainstalować czasem a to jest upierdliwe.

 

No to hatchback 5d :) 

 

Miałem AG w sedanie i wspominam bardzo dobrze. Choć to nadwozie (sedan) było brzydkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎24‎.‎11‎.‎2018 o 21:46, Ozarek napisał:

ale clio II jest okrutnie ciasne w środku, wręcz lekko klaustrofobiczne.

co Ty piszesz, 185 cm wzrostu, nie najdrobniejszy i miejsca za kierownicą bez problemu sobie znajdowałem:oki:do tego silnik 95 KM i bardzo fajnie się tym jeździło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.