Skocz do zawartości

Elektryczny Maluch i bus Maxus


Tre-Bor

Rekomendowane odpowiedzi

Leżę sobie chory w domu i z nudów szperam po necie.

Dzisiaj znalazłem malucha elektrycznego - fajna i chyba nie droga przeróbka.

Było już na forum?

 

 

Oraz elektryczny bus LDV Maxus klepany w Chinach prawie w nie zmienionej formie od momentu konstrukcji przez Daewoo prototypu LD100

 

Nawet próbują go sprzedawać w EU:

https://www.otomoto.pl/oferta/maxus-ev80-full-electric-maxus-ev80-full-electric-ID6APXHy.html#45705bb4d7

 

Zasięg lipa do 200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczny maluch jeździł na drogach kilkadziesiąt lat temu, przynajmniej tak twierdził pewien starszy Pan z którym miałem możliwość rozmawiać na żywo kilka lat temu i podobno brał udział w konstrukcji tych kaszlaczków :) do Niemiec to szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że zasięg tego malucha powalający nie będzie. Do tego te akumulatory ołowiowe-raczej nie wytrzymają tyle co litowe no i gęstość energii pewnie ze 3 razy gorsza.

Za to można w motoryzacyjnym kupić i sobie wymieniać co jakiś czas;]

 

Ten gościu już gdzieś od 10 lat przerabia co się da;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea ciekawa z gatunku ze mozna wszystko ale kiedy owe 15 tys sie zwroci? Albo i wiecej ja powiedzial konstruktor. Auto do miasta ok. Moja zona LPG  potrzebowalaby 10 lat aby  tyle nakrecic. Oczywiscie nie licze kosztow pradu do "tankowania"

W benzunowce koszty dodatkowe to:

na 50 kkm 3-4 x olej 200zl wiec 600-800

powiedzmy pol rozrzadu to ok 300zl

Jakas swieca, przeglad gazu niech bedzie 300zl

A jak w elektryku?  Co na takim dystansie sie naprawia, co sie zuzywa, jakie to moga byc koszty?

No i miejscik noPb zawsze mozna jechac nad morze jednak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.