Skocz do zawartości

Geometria - prośba o ocenę.


marek t

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, marek t napisał:

Nie mam pomysłu już co z tym zrobić, cały mcpherson nowy, widocznie buda ma odchyłkę.

Kąt pochylenia nie za bardzo wpływa na ściąganie. Miałem kilka aut z wartościami daleko od ideału i również niesymetrycznie i nic nie ściągało.

Miałem też autko z idealną geometria, które zawsze jeździło OK a na jednych, nowych, niekierunkowych i symetrycznych, dobrze wyważonych oponach ściągało masakrycznie.

Od wymiany opon na zupełnie inny model zacząłbym.

Zbieżność tyłu też może wpływać tutaj na ściąganie. W jednym, nowym aucie miałem podobne wyniki z tyłu i lekko ściągało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎11‎-‎27 o 11:01, Joki napisał:

Kąt pochylenia nie za bardzo wpływa na ściąganie. Miałem kilka aut z wartościami daleko od ideału i również niesymetrycznie i nic nie ściągało. 

 

To ja mam odwrotne doświadczenie - miałem auto które dostało prostopadle w przednie koło. Po naprawie nadal lekko ściągało w stronę uderzenia. Octavia I - wymieniono wahacz, amortyzator ale nikt nie wpadł że zwrotnica mogła się zgiąć, przecież to masywny odlew. Auto delikatnie ściągało w stronę uderzenia i cieło lewą przednią oponę po zewnętrznej. Im bardziej wycięło oponę tym bardziej ściągało, po wymianie zwrotnicy była poprawa ale całkowite usunięcie usterki nastąpiło po wymianie kpl opon. U autora chyba jest dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrus napisał:

To ja mam odwrotne doświadczenie - miałem auto które dostało prostopadle w przednie koło. Po naprawie nadal lekko ściągało w stronę uderzenia. Octavia I - wymieniono wahacz, amortyzator ale nikt nie wpadł że zwrotnica mogła się zgiąć, przecież to masywny odlew. Auto delikatnie ściągało w stronę uderzenia i cieło lewą przednią oponę po zewnętrznej. Im bardziej wycięło oponę tym bardziej ściągało, po wymianie zwrotnicy była poprawa ale całkowite usunięcie usterki nastąpiło po wymianie kpl opon. U autora chyba jest dokładnie tak samo.

Jest tak samo, tylko że przed naprawą mcphersona i na innym komplecie opon było tak samo, możę trochę bardziej sciągało. Sprawdzę wolną chwilą na letnich kołach czy jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotrus napisał:

cieło lewą przednią oponę po zewnętrznej.

Musiała być jednocześnie inna wada z tej strony albo masakrycznie duże pochylenie idące w stopnie. Pochylenia rzędu 1st. nie powodują widocznej asymetrii zużycia opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joki napisał:

Musiała być jednocześnie inna wada z tej strony albo masakrycznie duże pochylenie idące w stopnie. Pochylenia rzędu 1st. nie powodują widocznej asymetrii zużycia opon.

Nie było żadnej innej wady- wymieniono zwrotnicę, opony i problem ustał. Pochylenie też nie było jakieś masakrycznie duże, 2-3 stopnie różnicy od prawidłowej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz tylną oś przestawić, całą,  i wtedy zrobi się zbieżność ( bo jedno na minus drugie na + , może na śrubach jest pewien luz ).

Nowe urządzenia tak korygują ustawienie przednich kół żeby wyeliminować odchyłkę tylnej osi i wtedy nie ma ona znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrus napisał:

Pochylenie też nie było jakieś masakrycznie duże, 2-3 stopnie różnicy od prawidłowej wartości.

No to już jest duże. A skoro takie było i to McPherson to pozostałe kąty mimo statcznych wyników w normie, przy pracy zwrotnicy też musiały iść w maliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.