Skocz do zawartości

dylematy zakupowe - fluence vs octavia


draco40

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

no i pojawila sie lekka zagwozdka co kupic, przyznam szczerze ze rozsadek podpowiada octavia jako auto bezproblemowe 1,6mpi +lpg, jednak gdzies tam po kilku wizjach lokalnych pojawil sie w polu widzenia fluence 1.6 16v docelowo z montazem lpg.

stad moje pytania tutaj, bo z renuarami jeszcze jakos nie mialem przyjemnosci, uzytkownicy pomozecie??

jak wyglada eksploatacja fluenca benzyna + lpg??

jakie macie przebiegi w tym aucie, co sie sypie, na co szczegolnie zwrocic uwage itd.

in plus dla fluenca vs octavia to rocznik, nizszy przebieg i mniej ascetyczne wnetrze niz w octavii.

zalozenia auto dla 2 doroslych +2 malych dzieci (jakies bagaze do kufra)ewentualnie rowery na dach....

 

 

pomozecie??

 

dodam jeszcze ze pytalem mechanika i racej dosc slabo wypowiadal sie o reno w stos do skody, stwierdzil iz renuary mechanicznie ok jednak psuja sie ponoc pierdoly typu klamki, podnosniki szyb, problemy z elektryka, prawda li to???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluence to Megane III w wersji sedan. Jeśli silnik to 1,6 K4M to jest stworzony do gazu. Trochę słaby i warczący ale jeździ. Mechanicznie to się nie powinno sypać, a pierdoły... Mnie się żadne pierdoły nie popsuły w Megance.

A przy 2 małych dzieci to bym brał kombi. Tym bardziej, że jak z LPG to koło zajmuje kawał bagażnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Megane III jeszcze odpukać nic nie nawaliło. K4M bardzo lubi gaz, nawet do tego stopnia, że średnie spalanie to około 11-11,5l lpg.  Na miasto całkiem symatyczne auto, ale do jazdy mieszanej i w trasy bym go nie kupił. Pomimo 6 biegowej skrzyni przy 110km/h mam 3000rpm. Powyżej 130km/h jest mało komfortowo, zaczyna być głośno i strasznie rosnie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kombi spalanie oscyluje wokół 10 litrów LPG a trasy mieszane i sporo kręcenia wkoło komina. Fakt, że jak się pociśnie w trasie to pije jak smok. Co do hałasu, to rzeczywiście przy 130 jest głośno ale powyżej 160 km/h (oczywiście na niemieckiej autostradzie :-) ) już jest lepiej. 

A na poważnie to całkiem fajne auto tylko niestety dość głośne w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, biniu napisał:

U mnie w kombi spalanie oscyluje wokół 10 litrów LPG a trasy mieszane i sporo kręcenia wkoło komina. Fakt, że jak się pociśnie w trasie to pije jak smok. Co do hałasu, to rzeczywiście przy 130 jest głośno ale powyżej 160 km/h (oczywiście na niemieckiej autostradzie :-) ) już jest lepiej. 

A na poważnie to całkiem fajne auto tylko niestety dość głośne w środku.

 

Jak dla mnie jakby była chociaż trochę mocniejsza i lepiej wygłuszona to bałby idealna. Masz wygłuszenie maski? Bo ja sie zastanawiam nad montażem i nałożeniem masy na plastiki nadkoli, bo strasznie kamyki sie obijają i głosno słychać w aucie. Kupiłem nawet nowe opony z indeksem 67 decybeli i trochę wyciszyło się, ale to jeszcze nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac po ogloszeniach fluence czseyo trafia sie od 1 wlasciciela ze znikomym przebiegiem gdzie z megane jest juz roznie i to przemawia za fluence....

zastanawiam sie jak wyglada awaryjnosc renuarow vs skoda (ktora jest raczej bezusterkowa) ale znowu wykopac skode z normalnym przebiegiem i normalnym silnikiem to tez cud.

stad tez dylemat ktory na chwile obecna dalej nie zostalrozwiany :P)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, czachabrava napisał:

W takim razie kup bezusterkową skodę i głowy sobie już nie zawracaj.

pytam z prozaicznego powodu, raczej srednio mam czas na zabawe w szukaniebledow, zabawe w poprawianie fabryki itd. a mam doswiadczenia z francuzami gdzie tak mialem...

usterki maja wszystkie, kwestia tego czy usterki generuje juz "sama konstrukcja" czy zaniedbania wlasciciela...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.