Skocz do zawartości

Toyota Avensis -> kupuje to ktos?


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie naszlo, jakis czas temu pojawila sie u mnie w garazu w bloku toyota Avensis, sadzac po tym jak bardzo jest brzydka to wyglada na w miare nowa (a moze i zupelnie nowa)...

Refleksja jest taka... jezu co za kupa 😄 Zastanawiam sie po co ktos to kupil...

IU mnie na ulicach prawie w ogole tego nie ma, i ciekaw jestem czy to specyfika CH i w PL ludzie to cos kupuja czy tez stalo sie to auto niszowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś sie zastanawiałem.. mój dobry kolega kupił taką 2.2D kilka lat temu  (nową) i cały czas narzekał, ze nie wygodna, ze nie jedzie, itd .. potem kupił żonie Focusa i nim częściej jeździł, bo się lepiej jeździ :phi:.

Faktem, że się nie psuje.

"Dzisiaj" w dobie SUVów jest jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jaceq napisał:

Tak mnie naszlo, jakis czas temu pojawila sie u mnie w garazu w bloku toyota Avensis, sadzac po tym jak bardzo jest brzydka to wyglada na w miare nowa (a moze i zupelnie nowa)...

Refleksja jest taka... jezu co za kupa 😄 Zastanawiam sie po co ktos to kupil...

IU mnie na ulicach prawie w ogole tego nie ma, i ciekaw jestem czy to specyfika CH i w PL ludzie to cos kupuja czy tez stalo sie to auto niszowe?

U mnie sporo tego na taryfie:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jaceq napisał:

Tak mnie naszlo, jakis czas temu pojawila sie u mnie w garazu w bloku toyota Avensis, sadzac po tym jak bardzo jest brzydka to wyglada na w miare nowa (a moze i zupelnie nowa)...

Refleksja jest taka... jezu co za kupa 😄 Zastanawiam sie po co ktos to kupil...

IU mnie na ulicach prawie w ogole tego nie ma, i ciekaw jestem czy to specyfika CH i w PL ludzie to cos kupuja czy tez stalo sie to auto niszowe?

Ja posiadam, i sobie chwalę, wygodne, bezawaryjne i mało palące (LPG) auto dla ludzi, którzy nie chcą za często widzieć mechaników, choć przyznaje, że mogło by być lepiej wyciszone i bardziej precyzyjne, ale jestem już po 40 i ważniejsza dla mnie jest bezawaryjność niż inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wlad napisał:

U mnie sporo tego na taryfie:oki:

Ostatnia na taryfie u mnie spotkalem Tesle X :)

 

1 godzinę temu, dobromir napisał:

Ja posiadam, i sobie chwalę, wygodne, bezawaryjne i mało palące (LPG) auto dla ludzi, którzy nie chcą za często widzieć mechaników, choć przyznaje, że mogło by być lepiej wyciszone i bardziej precyzyjne, ale jestem już po 40 i ważniejsza dla mnie jest bezawaryjność niż inne rzeczy.

A to po 40 jest taka zaleznosc ? 😄 Mi do 40 jeszcze 5 lat brakuje i nie spodziewalem sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czachabrava napisał:

Całkiem sporo tego jeżdzi, sąsiad ostatnio nawet wziął na jazdę próbną i na pierwszy rzut oka fajne auto. Ale nie w tej cenie, bo mówił coś ok 100tys pln.

Tam cennik pewnie zaczyna się od tej kwoty :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaceq napisał:

jezu co za kupa 😄 Zastanawiam sie po co ktos to kupil..

Nie będę bronił TA - bo nie do końca wiem jak wyglada.... ale są auta które wg mnie wygladają okropnia a ludzie je kupuja - wiec jak mówi przyslowie z AK gust jest jak d..a - kazdy ma swoją...

A cena wydaje się atrakcyjna jezeli prawdą sa upusty po 26 tys zło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartekm napisał:

Eee stary rumpel bez turbo :no: zaraz mnie zjedzą miłośnicy bezawaryjnych silników atmosferycznych ;]

Wyobraź sobie, że przez chwilę chciałem z tym kupic RAV4 ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 1,5 roku temu Avensis t29 1,6, za 60tysiecy. Z metalikiem i czujnikami parkowania.
Dodatkowo wziąłem radio z wyświetlaczem 7 cali.

Ja uważam że za te pieniądze to interes życia. Nowa klasa D w cenie klasy B.

I że by nie było, jestem jednym z szybszych na drodze, ale być może dla tego że wiem do czego służy lewarek zmiany biegów.


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaceq napisał:

Tak mnie naszlo, jakis czas temu pojawila sie u mnie w garazu w bloku toyota Avensis, sadzac po tym jak bardzo jest brzydka to wyglada na w miare nowa (a moze i zupelnie nowa)...

Refleksja jest taka... jezu co za kupa 😄 Zastanawiam sie po co ktos to kupil...

IU mnie na ulicach prawie w ogole tego nie ma, i ciekaw jestem czy to specyfika CH i w PL ludzie to cos kupuja czy tez stalo sie to auto niszowe?

Rok temu znajomy kupił nowego aurisa bieda edyszyn z silnikiem 1.3. I bardzo zadowolony że na 10-15 lat ma spokój ze zmianą fur. Dla niektórych auta nie muszą wyglądać, być komfortowe czy szybkie. Mają po prostu działać. I taka właśnie jest toyota. Znajomi którzy użytkowali toyoty byli zawsze bardzo zadowoleni, a po ewentualnej zmianie na auto z lepszymi bajerami ale bardziej problemowe wspominali zawsze że toyota to jednak była bezproblemowa. Osobiście teraz dla małżonki też chętnie bym takiego aurisa nabył i żeby sobie śmigała bezproblemowo. A ja mam drugie auto na zabawkę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sherif napisał:

Też kiedyś sie zastanawiałem.. mój dobry kolega kupił taką 2.2D kilka lat temu  (nową) i cały czas narzekał, ze nie wygodna, ze nie jedzie, itd .. potem kupił żonie Focusa i nim częściej jeździł, bo się lepiej jeździ :phi:.

Faktem, że się nie psuje.

"Dzisiaj" w dobie SUVów jest jeszcze gorzej.

skoro nie jezdzi to sie nie psuje... moze to strategia toyoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, goden napisał:

Kupiłem 1,5 roku temu Avensis t29 1,6, za 60tysiecy. Z metalikiem i czujnikami parkowania.
Dodatkowo wziąłem radio z wyświetlaczem 7 cali.

Ja uważam że za te pieniądze to interes życia. Nowa klasa D w cenie klasy B.

I że by nie było, jestem jednym z szybszych na drodze, ale być może dla tego że wiem do czego służy lewarek zmiany biegów.


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

No za taką kasę nowy to spoko nabytek, sam bym pewnie kupił. Natomiast w poprzednich cenach w życiu ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jaceq napisał:

Ostatnia na taryfie u mnie spotkalem Tesle X :)

 

A to po 40 jest taka zaleznosc ? 😄 Mi do 40 jeszcze 5 lat brakuje i nie spodziewalem sie :)

Po prostu wraz z wiekiem zacząłem szukać czegoś innego niż emocji z jazdy teraz ważniejsza dla mnie jest wygoda i bezawaryjność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ciekawostke, wyglada na to to ze umnie Avensis jest w ogole nie ofertowany przez przez toyote...

https://de.toyota.ch/new-cars/index.json

 

Zajrzalem na inne portale z ogloszeniami i w calym kraju nowych avensisow do kupienia jest... 10 :) Wszystkie z importu rownoleglego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dobromir napisał:

Po prostu wraz z wiekiem zacząłem szukać czegoś innego niż emocji z jazdy teraz ważniejsza dla mnie jest wygoda i bezawaryjność

Ja nadal szukam kombinacji :) 

Choc faktem jest ze ze wzgledu na rodzine wielkosc samochodu liczy sie przedewszystkim, potem wygoda i potem zeby sie turlalo jakos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jaceq napisał:

Ja nadal szukam kombinacji :) 

Choc faktem jest ze ze wzgledu na rodzine wielkosc samochodu liczy sie przedewszystkim, potem wygoda i potem zeby sie turlalo jakos :)

 

Jak miałem 35 lat miałem Punto HGT i Alfę 159 ;)

 

A teraz Lancer z CVT i Golf z trzema cylindrami.

 

Tak, z wiekiem człowiek chce mieć zasadniczo święty spokój.

 

Taka Avensis bym łykał bez mrugnięcia okiem jako osoba prywatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam okazję jeździć TA, modelem najnowszym oraz modelem sprzed 2 lat.

 

Ten pierwszy ma pod maską silnik benzynowy 2.0 + skrzynię automatyczną. Jeżdżenie tym zestawem to męczarnia - skrzynia CVT znacznie zamula ten 150KM silnik. Można tym jeździć wyłącznie spokojnie, jakakolwiek próba gwałtownego wyprzedzania to gwarantowany zawał. Wyje, nie przyspiesza, długo się zastanawia, o co chodziło kierowcy z tym pedałem gazu wciśniętym w podłogę.

 

Ten drugi jest deko starszy i ma pod maską 1.8 + skrzynię manual 6b. O ile sam silnik nie jest za mocny, to da się nim sprawnie jeździć nawet z 4 osobami na pokładzie. Po prostu jeździ, nic specjalnego nie można powiedzieć o tym aucie.

 

Wykończone jest mocno średnio, choć poprawnie. Frustruje brak przednich czujników parkowania (kamera do tyłu jest!), automatyczny elektryczny hamulec postojowy oraz bardzo słabe standardowe audio. Światła ksenonowe są przyzwoite, fajnie, że skrętne, hamulce OK, zawieszenie poprawne, ale nie skłania na szybszej jazdy w zakrętach.

Dla siebie bym tego nie chciał. Działkowcy polubią ten samochód. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2018 o 14:27, jaceq napisał:

Tak mnie naszlo, jakis czas temu pojawila sie u mnie w garazu w bloku toyota Avensis, sadzac po tym jak bardzo jest brzydka to wyglada na w miare nowa (a moze i zupelnie nowa)...

Refleksja jest taka... jezu co za kupa 😄 Zastanawiam sie po co ktos to kupil...

IU mnie na ulicach prawie w ogole tego nie ma, i ciekaw jestem czy to specyfika CH i w PL ludzie to cos kupuja czy tez stalo sie to auto niszowe?

 

Zakup Aveny to małżeństwo z rozsądku. Polacy nadal są za biedni by masowo spełniać swoje fanaberie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.