Skocz do zawartości

Astra 1,6 Z16XEP regulacja zaworów


Ariibyd

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ;) 

 

Najbardziej pesymistyczny wariant - ile można zostawić u mechanika, regulacja miała by się odbyć przy okazji wymiany rozrządu.

Mechanik zaufany, ale.... kontrola podstawą zaufania ;) .

 

pozdrowionka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2018 o 19:41, Orochimaru napisał:

650zł za 16 szklanek + 100zł za regulację + 50zł za uszczelkę pod pokrywę zaworów.

chyba podałeś koledze najbardziej optymistyczny wariant oraz ceny hurtowe lub ze sporym rabatem...

jeżeli silnik ma większy przebieg lub jeżdżony na LPG to te nowe szklanki mogą być za grube bo z tego co pamiętam to nie ma wymiaru poniżej 3,0mm

dlatego niekiedy trzeba szlifować stare szklanki, można zamieniać miejscami itd

w ASO jest chyba 16 rodzajów tych szklanek i są dostępne na zamówienie, ale od kilku lat są dostępne zamienniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej optymistyczny wariant to luzy w normie ;).

Podałem ceny z Aparts, a regulacja bez założonego rozrządu, to zdjęcie pokrywy, wyjęcie wałków po pomiarach i wymiana szklanek.

Nawet gdyby trzeba było szlifować, to nie sądzę, żeby to kosztowało więcej niż nowy popychacz. Niektórzy to robią na stole, dremelem w uchwycie (nie żebym popierał, ale da się to zrobić dobrze).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam
Ja miałem wymieniane 5 szklanek na wydechowych i 3 lub 4 na ssących. Z regulacją i uszczelką wyszło coś koło 600 PLN.
Ale to było ze 4 lata temu. Jakieś pół roku temu mierzyłem luzy i póki co, jeszcze są OK.  Tak z ciekawości powiem, że jeżeli chodzi o uszczelkę klawiatury to nie zmieniam jej po każdej kontroli luzów i póki co nic nie cieknie.
Za to F-ce nie mogłem ogarnąć tematu z uszczelką i ciekło co chwila. Nawet mechanik mi mówił, że tylko oryginalne uszczelki dają radę i innych nie wkłada chyba że na czyjąś odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.