Skocz do zawartości

Rapid 1.0 TSI - wrażenia po 2000km


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem w innych wątkach kupiłem rapida. Czyli najtańsze dostępne auto spełniające założenia:

- 15kkm rocznie

- gwarancja min. 4 lata

- wystarczająca ilość miejsca dla 4 dosrosłych lub 2+ dzieciak

- bagażnik umożliwiający wyjazd na wakacje dla 2+1

- gabaryty dostosowane do ruchu wielkomiejskiego (90% przebiegu)

- bluetooth, czujniki cofania, przyzwoite radio, 4 el. szyby

- ok. 10s do 100km/h

No i wyszedł z tego rapid ale trochę przypadkiem bo miała być astra 1.4T sedan ale mi sprzedali pomimo "rezerwacji" ;)

-

 

Moje spostrzeżenia po 2kkm:

Plusy:

- auto zaskakująco dynamiczne. Można zawstydzić wiele aut dwa razy droższych. Serio. 

- spalanie niższe niż się spodziewałem. W trasie krajówkami można wykręcić spalanie poniżej 5l/100km, na autostradzie przy 140 bez problemu 6,5

- dobre hamulce

- przyzwoite prowadzenie

- auto wąskie, zwrotne i w miarę krótkie - bezproblemowe parkowanie na skrawku wolnego miejsca w centrum

- dobrze świecą światła pomimo że to zwykłe H7, sprawne automatyczne przełączanie pomiędzy dziennymi LED a mijania

- dużo miejsca z tyłu, z przodu ale dla 4 osób

- niezłe wielofunkcyjne radio z dużym wyświetlaczem które świetnie dogaduje się ze spotify przez bluetooth, bardzo dobrze działające HF

- spory i ustawny bagażnik

- precyzyjna skrzynia o krótkim skoku

 

Minusy:

- wnętrze smutne jak tylna część ciała

- plastik fantastik (ale nic nie trzeszczy)

- wygląda ogólnie jak przyrząd do jeżdżenia a nie samochód ;)

- dziwne zestopniowanie skrzyni - dziura pomiędzy 1 a drugim biegiem - trzeba pogonić do 3 tys na 1 żeby nie wpaść w turbodziurę na 2. Bardzo długie biegi.

- auto reaguje na silne podmuchy bocznego wiatru przy prędkościach autostradowych - wrażenie nieprzyjemne aczkolwiek nie jest to niebezpieczne

- czuć i słychać te 3 cylindry, ale mi osobiście nie robi to różnicy (może dlatego że moim pierwszym autem była matiz ;)  )

- start/stop mnie irytuje w korkach (ale to głównie cecha samego systemu) - mógłby czekać choć kilka sekund po zatrzymaniu, a nie gasnąć natychmiast

- okazało się że smartlink (android auto, mirror link) nie jest w standardzie i trzeba dopłacić 700 przy konfiguracji lub prawie 1000 jako doposażenie po zakupie w aso.

 

Czy jestem zadowolony z wydania 57 tys? Tak. To dobra cena za to co oferuje.

Czy zapłacił bym więcej? Nie. To auto jest właśnie tyle warte. I doposażanie go powyżej wersji ambition jest IMO bez sensu bo wchodzi w widełki prawdziwych kompaktów.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co mam Ci napisać, wszystkie plusy i minusy to typowe cechy grupy VW czyli dobre światła i hamulce ale też smutny środek itd.

Odkryłeś paprykarz szczeciński. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaruga "gabaryty dostosowane do ruchu wielkomiejskiego (90% przebiegu)"

 

To ile pali w mieście?

 

"Czy jestem zadowolony z wydania 57 tys? Tak. To dobra cena za to co oferuje."

Nie sądzisz że powinno być z 5 tys taniej?

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bartekm napisał:

W sumie po co Ci taka informacja, jak każdemu w mieście pali inaczej ;] ?

bo wypisuje plusy

"spalanie niższe niż się spodziewałem. W trasie krajówkami można wykręcić spalanie poniżej 5l/100km, na autostradzie przy 140 bez"

A wcześniej pisał że 90% w dużym mieście śmiga, na co mu ten plus 5l jak to tylko 10% jazdy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jaruga napisał:

Czy jestem zadowolony z wydania 57 tys? Tak. To dobra cena za to co oferuje.

Może nie jestem na bieżąco, bo na cenach samochodów zatrzymałem się jakieś pięć lat temu, ale wiele się chyba nie zmieniło? Czy dzisiaj za 57 tys. nie da się kupić normalnego samochodu? W 2013 mniej kosztował średnio wypasiony Ceed albo Clio GT 8].

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amazaque napisał:

Może nie jestem na bieżąco, bo na cenach samochodów zatrzymałem się jakieś pięć lat temu, ale wiele się chyba nie zmieniło? Czy dzisiaj za 57 tys. nie da się kupić normalnego samochodu? W 2013 mniej kosztował średnio wypasiony Ceed albo Clio GT 8].

Średnio dodaj 20%-30% do cen z 2013.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bielaPL napisał:

@Jaruga "gabaryty dostosowane do ruchu wielkomiejskiego (90% przebiegu)"

 

To ile pali w mieście?

 

"Czy jestem zadowolony z wydania 57 tys? Tak. To dobra cena za to co oferuje."

Nie sądzisz że powinno być z 5 tys taniej?

W mieście pali od 5,7 do 8,5 w zależności od warunków i ciężaru buta.

Najczęstszym wynikiem są okolice 7l/100km

 

A co do ceny to to auta po prostu są drogie. Zobacz co można kupić za 52tys. Fabia, baleno i celysee i to w wersji takiej se

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amazaque napisał:

Może nie jestem na bieżąco, bo na cenach samochodów zatrzymałem się jakieś pięć lat temu, ale wiele się chyba nie zmieniło? Czy dzisiaj za 57 tys. nie da się kupić normalnego samochodu? W 2013 mniej kosztował średnio wypasiony Ceed albo Clio GT 8].

Dużo się zmieniło. Teraz ciężko kupić klasę B za takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem rapida w wersji style dałem troche wiecej ale zalezalo mi na dobrych swiatlach , automatycznej klimie i musze miec dziure w kanapie na narty. Autko jak na 110km jedzie calkiem fajnie slychac te 3 cylindry. Wybralem z pelna swiadomoscia dobrze wyposazonego rapida a nie golego golfa z 85 km pod maska. Wiecej bede mogl napisac za pare miesiecy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mowa o 1.0 ale  ten 1.2 też ma 3 garki ;]. Jechałem ostatnio jako pasażer z przodu Rapidem 1.2 coś koło 90KM z przebiegiem 95 tyś km. Wrażenia z tej godzinnej jazdy mam mieszane. Na plus to jadąc w 3 osoby czuć było, że silnik dynamicznie przyśpiesza, ale ten warkot przy przyśpieszaniu zaczynał być coraz bardziej irytujący. Poprosiłem aby kierowca pokazał wskazania średniego spalania i komputer pokazywał 6,7 a samochód z tego co widzę nie był oszczędzany, więc spalanie mnie pozytywnie zaskoczyło. Druga sprawa to oparcie przedniego fotela było bardzo niewygodne, za bardzo zapadały się w nich plecy na środku i w ogóle było jakieś takie wąskie. Wersja którą jechałem była raczej bieda-edyszyn (radio takie dziwne z okrągłym wyświetlaczem na środku) więc może w tych lepszych fotele są lepsze, bo jak to jest standard to ja dziękuję. Po godzinie jazdy moje plecy miały dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaruga napisał:

W mieście pali od 5,7 do 8,5 w zależności od warunków i ciężaru buta.

Najczęstszym wynikiem są okolice 7l/100km

 

A co do ceny to to auta po prostu są drogie. Zobacz co można kupić za 52tys. Fabia, baleno i celysee i to w wersji takiej se

 

Aż tak podrożał C-Elysee czy to była wersja z automatem? 2 Lata temu manual w takiej wersji kosztował niecałe 44 000 PLN. Rapida sedan nawet nie wziąłem na jazdę próbną bo różnica w cenie była zbyt duża i dodatkowo nie mam zaufania do silników z turbosprężarką, a wolnossące miały po 60 czy 75 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, amazaque napisał:

Może nie jestem na bieżąco, bo na cenach samochodów zatrzymałem się jakieś pięć lat temu, ale wiele się chyba nie zmieniło? Czy dzisiaj za 57 tys. nie da się kupić normalnego samochodu? W 2013 mniej kosztował średnio wypasiony Ceed albo Clio GT 8].

To jednak ceny się mocno różniły, bo w tamtym roku po rabatach cee'd 1,4 MPI M+ Smart wyszedł niewiele więcej niż cena tego Rapida, a Clio GT obecnie, raczej marzenia niż możliwość realizacji. Moje Clio 0,9tce Limited doposażone na pakietach katalogowo kosztowało 62k zł. Z racji, że demo to poszło sporo taniej, ale gdzie Limited doposażone na pakietach, a gdzie Clio GT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Citric napisał:

 

Aż tak podrożał C-Elysee czy to była wersja z automatem? 2 Lata temu manual w takiej wersji kosztował niecałe 44 000 PLN. Rapida sedan nawet nie wziąłem na jazdę próbną bo różnica w cenie była zbyt duża i dodatkowo nie mam zaufania do silników z turbosprężarką, a wolnossące miały po 60 czy 75 KM.

 

Biały golas nadal kosztuje 45kPLN.

Fajna wersja kosztuje +10kPLN, ale nadal nie ma np. multifunkcyjnej kierownicy.

 

Dodatkowo 1.0 TSI 115KM w porównaniu do 1.6 VTi 115KM to demon prędkości. Mama ma u siebie w 301 ten silnik 1.6 więc mam porównaniu. Moje 1.0 TSI 85KM przyjemniej jedzie w mieście. Dodatkowo skrzynia w tej 301 jest do przesady krótka. To auto kompletnie się nie nadaje na trasy. Na szczęście Mama nie jeździ tras :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bielaPL napisał:

"Czy jestem zadowolony z wydania 57 tys? Tak. To dobra cena za to co oferuje."

Nie sądzisz że powinno być z 5 tys taniej?

Dokładnie. To jest cena za Astre J 140 KM LPG bez metalika z wyprzedaży roku 2016. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wawo napisał:

Dokładnie. To jest cena za Astre J 140 KM LPG bez metalika z wyprzedaży roku 2016. 

Aktualnie najtańsza na Otomoto z 1.4T to 59.3kPLN. Zakładając, że ktoś nie chce LPG to już idziemy na 61kPLN, jest w tej cenie 1 szt., czerwona. Chcąc czarną i od dealera, a nie brokera już robi się ponad 64kPLN. Do tego VAG ma generalnie lepsze tj. tańsze finansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapida z 1.0 tsi 95KM można poniżej 50k kupić, ktoś tym słabszym jeździł, jakoś daje rade?

Jakieś zasadnicze przewagi w podstawowej wersji względem fabii, poza tym że rapid ma większy kufer?

Rodzice myśleli by kupić jakieś używane auto do 25 tys, więc rzuciłem im propozycję by może rozważyli nową fabię, czy rapida w jakimś  kredycie pół na pół.:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomy napisał:

Rapida z 1.0 tsi 95KM można poniżej 50k kupić, ktoś tym słabszym jeździł, jakoś daje rade?

Jakieś zasadnicze przewagi w podstawowej wersji względem fabii, poza tym że rapid ma większy kufer?

Rodzice myśleli by kupić jakieś używane auto do 25 tys, więc rzuciłem im propozycję by może rozważyli nową fabię, czy rapida w jakimś  kredycie pół na pół.:hmm:

Podczas jazdy próbnej jeździłem zarówno Rapidem 110KM jak i 95KM. 

Spodziewałem się że będzie duża różnica, a wcale tak nie było. Ten słabszy również dawał sobie nieźle radę. W słabszym była skrzynia 5 biegowa.

Co do wersji się nie wypowiem bo oba były Ambition.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Aktualnie najtańsza na Otomoto z 1.4T to 59.3kPLN. Zakładając, że ktoś nie chce LPG to już idziemy na 61kPLN, jest w tej cenie 1 szt., czerwona. Chcąc czarną i od dealera, a nie brokera już robi się ponad 64kPLN. Do tego VAG ma generalnie lepsze tj. tańsze finansowanie.

Ceny z Otomoto to ceny z Otomoto, a ceny u delaera po rozmowie to ceny u dealera po rozmowie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomy napisał:

Rapida z 1.0 tsi 95KM można poniżej 50k kupić, ktoś tym słabszym jeździł, jakoś daje rade?

Jakieś zasadnicze przewagi w podstawowej wersji względem fabii, poza tym że rapid ma większy kufer?

Rodzice myśleli by kupić jakieś używane auto do 25 tys, więc rzuciłem im propozycję by może rozważyli nową fabię, czy rapida w jakimś  kredycie pół na pół.:hmm:

Kupisz ale bieda wersję:

- bez przeciwmgielnych reflektorów

- 95KM , pięć biegów

- czujników cofania

- bez głośników z tyłu

- z bębnami z tyłu

- bez alufelg

- bez skórzanej kierownicy wielofunkcyjnej

- bez elektrycznych szyb z tyłu

- i paru innych dupereli w stylu regulacja fotela pasażera

 

IMO bez sensu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuzaczek napisał:

Podczas jazdy próbnej jeździłem zarówno Rapidem 110KM jak i 95KM. 

Spodziewałem się że będzie duża różnica, a wcale tak nie było. Ten słabszy również dawał sobie nieźle radę. W słabszym była skrzynia 5 biegowa.

Co do wersji się nie wypowiem bo oba były Ambition.

 

 

Ja też jeździłem obiema wersjami i w typowym ruchu miejskim różnica nieodczuwalna. Natomiast jest wyczuwalna jak najbardziej w trasie i podczas wyprzedzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jaruga napisał:

Kupisz ale bieda wersję:

- bez przeciwmgielnych reflektorów

- 95KM , pięć biegów

- czujników cofania

- bez głośników z tyłu

- z bębnami z tyłu

- bez alufelg

- bez skórzanej kierownicy wielofunkcyjnej

- bez elektrycznych szyb z tyłu

- i paru innych dupereli w stylu regulacja fotela pasażera

 

IMO bez sensu.

Ale to nie dla mnie.

Wymagania to żeby klima była, mało palił i żeby było na kilka lat spokoju.

Użytkownicy 60+ tylko 2 osoby.

Active z pakietem komfort nie ma przypadkiem czujników tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuzaczek napisał:

Podczas jazdy próbnej jeździłem zarówno Rapidem 110KM jak i 95KM. 

Spodziewałem się że będzie duża różnica, a wcale tak nie było. Ten słabszy również dawał sobie nieźle radę. W słabszym była skrzynia 5 biegowa.

Co ciekawe, ta pięciobiegowa bardzo fajnie zestopniowana i nie czuć braku biegów na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grogi napisał:

Co ciekawe, ta pięciobiegowa bardzo fajnie zestopniowana i nie czuć braku biegów na autostradzie.

Ale już pewnie tak oszczędnie, jak z 6 biegową, nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rwIcIk napisał:

Ale już pewnie tak oszczędnie, jak z 6 biegową, nie jest.

Bo każdy macha optymalnie biegami... Między automatem 8b a 5b różnica może być. Człowiekowi nie będzie się chciało tak zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grogi napisał:

Bo każdy macha optymalnie biegami... Między automatem 8b a 5b różnica może być. Człowiekowi nie będzie się chciało tak zmieniać.

Gdy jeździłem Cruze, brakowało mi 6 biegu. Szczególnie w trasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grogi napisał:

Ale tutaj absolutnie nie brakuje. Silnik 1.0 TSI jest na tyle mocny na dole, że biegi mogą być odrobinę szerzej.

Ciekawe ile ma obrotów i jak głośno jest przy prędkościach autostradowych: 130-150 km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2018 o 09:25, amazaque napisał:

Może nie jestem na bieżąco, bo na cenach samochodów zatrzymałem się jakieś pięć lat temu, ale wiele się chyba nie zmieniło? Czy dzisiaj za 57 tys. nie da się kupić normalnego samochodu? W 2013 mniej kosztował średnio wypasiony Ceed albo Clio GT 8].

Jesteś. W tym roku bawiłem się konfiguratorem na stronach różnych marek z tych najtańszych, czyli FIAT, Skoda, Seat, KIA.

 

Jakbym nie liczył to za byle co trzeba liczyć około 50.000, piszę o kompakcie bo zakup nowego malucha dla mnie jest bez sensu.

Potem każdy sensowny dodatek który występuje tylko w pakiecie, bo przecież po co osobno gdy należy klienta wydoić, jest słono płatny.

Do tego jeszcze jakiś nieco sensowniejszy silnik, też nie żaden sprinter spod świateł ale taki coby się odpychał i cena końcowa spokojnie idzie w okolice 70.000, czasem tą kwotę przekraczając.

 

Po przejściu różnych kombinacji i wzięciu okresu gwarancji moim faworytem był Fiat Tipo. Trafiła się Meganka więc nią jeżdżę. Czy wybór był dobry czas pokaże, jak zwykle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaruga napisał:

Kupisz ale bieda wersję:

- bez przeciwmgielnych reflektorów

- 95KM , pięć biegów

- czujników cofania

- bez głośników z tyłu

- z bębnami z tyłu

- bez alufelg

- bez skórzanej kierownicy wielofunkcyjnej

- bez elektrycznych szyb z tyłu

- i paru innych dupereli w stylu regulacja fotela pasażera

 

IMO bez sensu.

Z potrzebnych rzeczy to jedynie czujniki cofania, reszta to miłe ale niepotrzebne duperele.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomy napisał:

Rapida z 1.0 tsi 95KM można poniżej 50k kupić, ktoś tym słabszym jeździł, jakoś daje rade?

 

Mam w Golfie jeszcze słabszy bo 85 konny motor 1.0TSI i w mieście jeździ zaskakująco dobrze.

Generalnie przy jeździe miejskiej absolutnie niczego mu nie brakuje i jeździ super ... ale jak tylko się dociśnie mocniej to od razu czuć, że co miał zaoferować to już zaoferował i więcej tam nic nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SorenLorenson napisał:

Kolega ma w maździe krótszą 6ke niż ja 5ke w focusie :)

Wysłane z mojego Moto X Play
 

Bo ilość biegów nie ma prostego przelożenia na obroty.Miałem 6b w Touranie i też były obroty większe niż w 5b Audi A4.Czasem tez dziwne jest zestopniowanie biegow-przykładowo w 125KM V50 biegi byly krotsze niż w 65 KM Splashu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomy napisał:

 

Jakieś zasadnicze przewagi w podstawowej wersji względem fabii, poza tym że rapid ma większy kufer?

 

Zobacz rozstaw osi. Ja chciałem Fabie Combi a w salonie powiedzieli niech pan siądzie z przodu ustawi fotel pod siebie i następnie wsiądzie na tylną kanape za kierowce . Jest naprawde róznica miedzy Fabia a Rapidem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Ciekawe ile ma obrotów i jak głośno jest przy prędkościach autostradowych: 130-150 km/h ?

Tak wygląda na 6 biegu . Silnik  110KM  Obroty w miare można dalej pociągnąc ale droga była nierówna . 

received_1308846125916150.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mars_wrc napisał:

 

Biały golas nadal kosztuje 45kPLN.

Fajna wersja kosztuje +10kPLN, ale nadal nie ma np. multifunkcyjnej kierownicy.

 

Dodatkowo 1.0 TSI 115KM w porównaniu do 1.6 VTi 115KM to demon prędkości. Mama ma u siebie w 301 ten silnik 1.6 więc mam porównaniu. Moje 1.0 TSI 85KM przyjemniej jedzie w mieście. Dodatkowo skrzynia w tej 301 jest do przesady krótka. To auto kompletnie się nie nadaje na trasy. Na szczęście Mama nie jeździ tras :) 

 

To prawda nie ma multifunkcyjnej kierownicy, ale są manetki, które moim zdaniem doskonale ją zastępują. 

 

Sam przejrzałem z niedowierzaniem aktualne ogłoszenia i faktycznie już nie ma tak dużej różnicy w cenie między C-Elysée i Rapidem. Patrząc na osiągi to nie widzę tego demona prędkości w postaci aktualnego 1.0 TSI 110 KM (115 KM nie znalazłem w katalogu Skody) w porównaniu z C-Elysée. Jest trochę szybszy, ale nie ma jakieś miażdżącej różnicy. Podejrzewam, że pewnie jak z dislami efekt kopa przy pracy turbosprężarki daje złudzenie demona prękości. W mieście nie mam żadnych zastrzeżeń do 1,6 pod względem dynamiki. 

Jeśli chodzi o skrzynie w C-Elysée to się zgadzam w 100% jest za krótka. Jak się jedzie po autostradzie spalanie ma kosmiczne i dodatkowo przy wyższych prędkościach silnik wyje. Jednak gorsze jest bardzo słabe wyciszenie. W Rapidzie pod względem wyciszenia szumów wiatru jest lepiej? 

 

Edytowane przez Citric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Citric napisał:

 

To prawda nie ma multifunkcyjnej kierownicy, ale są manetki, które moim zdaniem doskonale ją zastępują. 

 

Sam przejrzałem z niedowierzaniem aktualne ogłoszenia i faktycznie już nie ma tak dużej różnicy w cenie między C-Elysée i Rapidem. Patrząc na osiągi to nie widzę tego demona prędkości w postaci aktualnego 1.0 TSI 110 KM (115 KM nie znalazłem w katalogu Skody) w porównaniu z C-Elysée. Jest trochę szybszy, ale nie ma jakieś miażdżącej różnicy. Podejrzewam, że pewnie jak z dislami efekt kopa przy pracy turbosprężarki daje złudzenie demona prękości. W mieście nie mam żadnych zastrzeżeń do 1,6 pod względem dynamiki. 

Jeśli chodzi o skrzynie w C-Elysée to się zgadzam w 100% jest za krótka. Jak się jedzie po autostradzie spalanie ma kosmiczne i dodatkowo przy wyższych prędkościach silnik wyje. Jednak gorsze jest bardzo słabe wyciszenie. W Rapidzie pod względem wyciszenia szumów wiatru jest lepiej? 

 

 

Racja, zapomniałem, że być może ma manetki. Jednak ja wolę multi. Do tego kiera bez multi wygląda łyso :)

 

Demona predkości w TSI vs. VTi nie widać w katalogu ale czuć w dupie. Tak jak mówisz, efekt diesla. TSI kompletnie nie trzeba kręcić, co daje efekt płynniejszej jazdy. Auto sprawia wrażenie mocniejszego niż jest.

 

Wyciszenie potwierdzam, u Mamy jest z tym dramat. W Rapidzie nie wiem jak jest, ale Golf vs. 301 to przepaść. W 301 można ponoć jakieś ori wygłuszenia akcesoryjne dokupić i może to by ciut pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mars_wrc napisał:

 

Mam w Golfie jeszcze słabszy bo 85 konny motor 1.0TSI i w mieście jeździ zaskakująco dobrze.

Generalnie przy jeździe miejskiej absolutnie niczego mu nie brakuje i jeździ super ... ale jak tylko się dociśnie mocniej to od razu czuć, że co miał zaoferować to już zaoferował i więcej tam nic nie ma.

U mnie w robocie jest Rapid 1.6 TDI 90KM. I wrażenia są takie same. Zbiera się dobrze, gdyby nie fakt że jak myślisz że pod pedałem zostało to jest rozczarowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mars_wrc napisał:

 

Każdy ma inaczej. Ja nie kupiłbym nowego auta bez skórzanej kiery z multifunkcją.

W moim aucie nie ma  wielofunkcyjnej kierownicy (głupia nazwa...)

Jest pod nią joystick i co?

I to że po zapoznaniu się z tym bajerem jest dużo wygodniejszy niż sterowanie radiem z kierownicy. Bo zawsze jest w tym samym miejscu a kiera jednak się kręci.

Swoją drogą jesteście bardzo zblazowani.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.