Skocz do zawartości

Dzieje się, witamy nowych 😁


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie będzie obserwować jak będzie tu przybywać ludzików 😁

Można by zakłady zrobić ilu użytkowników elektryków będzie na koniec roku:

2018: 2-3 osoby chyba aktualnie?!

2019

2020

2021

2022

 

😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2018 o 11:35, format napisał:

Swoją drogą, w służbówkach nie bez znaczenia jest pewnie też to że od prądu odliczasz 100% vatu.

 

Ciekawi mnie jak to jest rozwiązane.

 

Podlicznik tylko do ładowania samochodu w domu/biurowcu?

 

To był jeden z tematów który mnie ciekawił jak się przymierzałem do 500e.

Skoro juz prowadzę tą działalność, to fajnie jakby nadal móc część podatków wyciąć, nawet jeśli to będzie kilkadziesiąt PLN w skali miesiąca.

 

Na paliwo mam normalne faktury ze stacji.

 

A dodam, że może być podejrzane podatkowo ładowanie samochodu firmowego z darmowych gniazdek.

US na bank widzi to jako dochód i bym się nie zdziwił, jakby zaczęli robić zdjęcia samochodów pod ładowarkami i sprawdzać, czy właściciel nie prowadzi działalności albo czy nie sa na jakąś spółkę zarejestrowane. A jesli tak jest, to czy zgłasza to jako dochód i odprowadza podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Nie bawimy się w odliczanie prądu do ładowania. To jest totalnie pomijany koszt dla nas.

Wysłane z tel.
 

 

To jest moim zdaniem śliski temat.

 

Możesz mieć działalność gosp. zarejestrowaną w domu/mieszkaniu i tłumaczyć się w razie czego, że to tylko do celów statystycznych, a samą działalność wykonujesz u klientów.

U mnie się tak któryś urząd doczepił, bo chciał większy podatek dowalić, bo przecież jest działalność.

 

Ale za tym idzie i prąd. Do celów prywatnych tańszy, ale do działalności droższy.

Może sie dostawca prądu spytać, czy samochodu na firmę nie ładujesz przypadkiem tańszym domowym prądem.

Absurd, ale jak się ruszy temat, to mozna uruchomic jakieś mechanizmy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.