Jump to content

Otarcie zderzaka - wariant naprawy

Artur S.
 Share

Recommended Posts

Witam,

podczas przeglądu w ASO (mniejsza z tym w jakim) został przytarty tylny zderzak. Na szczęście nie został mechanicznie uszkodzony i w starym aucie nie byłoby w ogóle tematu, ale problem dotyczy niespełna dwuletniego samochodu, jeszcze na gwarancji. Oczywiście dealer wziął sprawę na klatę i proponuje na swój koszt:

- polakierowanie zderzaka - temat byłby załatwiony w zasadzie od ręki;

- założenie nowego zderzaka - musiałbym poczekać jakiś czas na jego sprowadzenie i być może z uwagi na zbliżające się Święta, temat byłby załatwiony dopiero po Nowym Roku.

Mam w związku z tym dwa pytania:

- wybierając wariant z lakierowaniem zderzaka, jaka Waszym zdaniem mogłaby być "pi-razy-drzwi-ewentualna utrata wartości auta? W końcu jak kiedyś byłoby sprzedawane, już nie można by napisać że wszystkie elementy mają oryginalny lakier ;)

- czy dealer zamawiając nowy zderzak dostaje go już fabrycznie polakierowany do koloru nadwozia, czy też musi to zrobić we własnym zakresie?

Z góry dzęki i pzdr - Artur S.

Godzinę temu, Artur S. napisał:

Witam,

podczas przeglądu w ASO (mniejsza z tym w jakim) został przytarty tylny zderzak. Na szczęście nie został mechanicznie uszkodzony i w starym aucie nie byłoby w ogóle tematu, ale problem dotyczy niespełna dwuletniego samochodu, jeszcze na gwarancji. Oczywiście dealer wziął sprawę na klatę i proponuje na swój koszt:

- polakierowanie zderzaka - temat byłby załatwiony w zasadzie od ręki;

- założenie nowego zderzaka - musiałbym poczekać jakiś czas na jego sprowadzenie i być może z uwagi na zbliżające się Święta, temat byłby załatwiony dopiero po Nowym Roku.

Mam w związku z tym dwa pytania:

- wybierając wariant z lakierowaniem zderzaka, jaka Waszym zdaniem mogłaby być "pi-razy-drzwi-ewentualna utrata wartości auta? W końcu jak kiedyś byłoby sprzedawane, już nie można by napisać że wszystkie elementy mają oryginalny lakier ;)

- czy dealer zamawiając nowy zderzak dostaje go już fabrycznie polakierowany do koloru nadwozia, czy też musi to zrobić we własnym zakresie?

Z góry dzęki i pzdr - Artur S.

utrata wartości z powodu polakierowania zderzaka ??? 8] Zaczynam się powoli zastanawiać czy świat nie stanął na głowie...

• Like 7

24 minuty temu, bergerac napisał:

utrata wartości z powodu polakierowania zderzaka ??? 8] Zaczynam się powoli zastanawiać czy świat nie stanął na głowie...

Niewykluczone, że mniejsza byłaby gdyby tylko przepolerować i nic więcej nie robić? ;)

Bo to normalne, że czasem się zdarzy a na nic właściwie nie ma wpływu. Pomalowany może się różnić odcieniem i będzie marudzenie. :bzik:

Godzinę temu, Joki napisał:

Pomalowany może się różnić odcieniem i będzie marudzenie. :bzik:

Dokładnie o to mi chodzi. Z doświadczenia wiem, że w zasadzie nie jest możliwe idealne dobranie lakieru przy powtórnym malowaniu tak, żeby nie różnił się od oryginału.

Pzdr - Artur S.

Dokładnie o to mi chodzi. Z doświadczenia wiem, że w zasadzie nie jest możliwe idealne dobranie lakieru przy powtórnym malowaniu tak, żeby nie różnił się od oryginału.

Pzdr - Artur S.
Jest możliwe.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

2 godziny temu, Artur S. napisał:

Pzdr - Artur S.

oczywiście, że jest możliwe. Praktycznie każdy samochód miałem naprawiany przynajmniej raz i nigdy nie widać było różnicy w odcieniu.

Pzdr - Artur S.

weź dobrego lakiernika to pomaluje dowolny element na dowolny kolor nie różniący się od oryginału. Nawet w 10 i 20 letnim samochodzie.
Nie pisz bzdur.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

7 godzin temu, chris_666 napisał:

weź dobrego lakiernika to pomaluje dowolny element na dowolny kolor nie różniący się od oryginału. Nawet w 10 i 20 letnim samochodzie.
Nie pisz bzdur

Nie problem pomalować element, tak żeby się nie odróżniał od reszty auta po pomalowaniu, tyle że za kilkanaście (kilkadziesiąt) miesięcy ten element i tak się będzie odróżniał od reszty bo lakier na nim będzie się inaczej starzał....

• Like 1

9 godzin temu, bergerac napisał:

oczywiście, że jest możliwe. Praktycznie każdy samochód miałem naprawiany przynajmniej raz i nigdy nie widać było różnicy w odcieniu.

8 godzin temu, chris_666 napisał:

Nie pisz bzdur

Skoro tak jest,  to po co nawet ubezpieczyciele (a oni nie chętnie wydają złotówki ) przy naprawach uwzględniają cieniowanie sąsiadujących elementów? 

Skoro tak jest,  to po co nawet ubezpieczyciele (a oni nie chętnie wydają złotówki ) przy naprawach uwzględniają cieniowanie sąsiadujących elementów? 

O taka jest technologia naprawy ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teraz, bergerac napisał:

O taka jest technologia naprawy? 

Z technologią to nie ma nic wspólnego.  Możesz w zielonym samochodzie pomalować błotnik na brązowo i z technologicznego punktu widzenia będzie wszystko ok.

No to da się polakierować element, żeby nie było widać różnicy czy trzeba cieniować? 

1 minutę temu, chris_666 napisał:

Taniej jest wycieniować pół samochodu niż polakierować dobrze jeden element

Ale co to obchodzi ubezpieczalni.  Mają stawkę za polakierowanie elementu i tyle.

Przecież potem klient może się ciągać po sądach z lakiernikiem jak mu odcień nie pasuje. 

15 godzin temu, bergerac napisał:

Zderzak nie wplywa na wartosc rynkowa, przerabialem temat. Jezeli nie ma uszkodzen blachy, to odszkodowanie za utrate rynkowej wartosci sie nie nalezy. 

59 minut temu, Mike_wwl napisał:

Ale co to obchodzi ubezpieczalni.  Mają stawkę za polakierowanie elementu i tyle.

Przecież potem klient może się ciągać po sądach z lakiernikiem jak mu odcień nie pasuje. 

nie wiem, szkody robię bezgotówkowo i nie interesuje mnie co ile kosztuje i na ile to wyceniają

A dalej jest tak że utrata wartości:
A- przy naprawie w ASO jest zgodna z technologią producenta i nie występuje bo auto przywrócone do stanu fabrycznego
B-jest czysto teoretyczną bo żeby ją udowodnić to musisz sprzedać fizycznie auto taniej i powołać biegłego za min. 300plnow żeby wykazał że gdyby nie naprawa to sprzedałbym... I tu zazwyczaj wychodzi cirka about właśnie te 300zl drożej?
Tak było w praktyce parę lat temu jak przerabiałem temat od strony konsumenta... Coś się zmieniło w prawie?

...

wszystko zależy od uszkodzeń, jeżeli to tylko lekkie przerysowanie lakieru i nie ma ryzyka łuszczenia to zastanów się czy nie lepiej dla Ciebie będzie wynegocjować z ASO jakiś darmowy przegląd i zostawić temat tego zarysowania.

Dnia 2.12.2018 o 16:11, Artur S. napisał:

to zależy od marki i rodzaju zderzaka. Niektóre to pianka pociągnięta jakimś cienkim tworzywem i lakierowana specyficznie - nie do odtworzenia w warunkach warsztatowych bez widocznych śladów.