Skocz do zawartości

VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Jaruga napisał:

Zadzwoniłem do ASO skody i dowiedziałem się że dodatkowa wymiana oleju około 600 PLN :panic:

Następnie kupiłem oryginalny olej, filtr i korek za 195 PLN i wymienię sobie sam. 

Paranoja jakaś :pukpuk:

Moze tak, moze nie. Wybuduj salon czy chocby serwis, plac za autoryzacje, zatrudnij ludzi, oplacz koszty wszelakie i sprobuj swiadczyc uslugi na marzy 15% czyli po 230.

A z drugiej strony zakladam ze masz kanal, oleju nie wylejesz do rowu czy kanalizacji?

A nie mozna poza ASO wymienic u tzw janusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaruga napisał:

Zadzwoniłem do ASO skody i dowiedziałem się że dodatkowa wymiana oleju około 600 PLN :panic:

Następnie kupiłem oryginalny olej, filtr i korek za 195 PLN i wymienię sobie sam. 

Paranoja jakaś :pukpuk:

 

Można by powiedzieć: "chciałeś auto klasy premium to teraz masz". ;] A na poważnie to paranoja jakaś. Ile wchodzi oleju do tego 1.0 TSI? Pewnie 3 litry max. Pytałeś w innych ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maro_t napisał:

 

dokładnie płaciłem ostatnio 249PLN. A do mojego "potwora" wchodzi aż 5,5 litra oleju.

Cena w oplu  jest zależna chyba tylko od modelu auta.

Więc czy wejdzie 5,5l czy 3,5l jest taka sama (przyznam, że nie wiem, a nie chce mi się wnikać ile w AK np. do 1,4 wchodzi).

Wiem, że za wymianę oleju w AJ i Insigni z tym samym silnikiem 1,4T cena jest inna (dostęp raczej trudniejszy w Insigni nie jest).

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Cena w oplu  jest zależna chyba tylko od modelu auta.

Więc czy wejdzie 5,5l czy 3,5l jest taka sama (przyznam, że nie wiem, a nie chce mi się wnikać ile w AK np. do 1,4 wchodzi).

Wiem, że za wymianę oleju w AJ i Insigni z tym samym silnikiem 1,4T cena jest inna (dostęp raczej trudniejszy w Insigni nie jest).

 

Z tego co widze, to jedynie Corsa ma 199 a reszta 249 niezależnie od modelu:

https://dixi-car.pl/serwis-wymiana-oleju.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał:

Siedząc ostatnio w ASO na tablicy były 3 stawki 199, 229 i 249.

Olej GM5W30 5 l to koszt ok 90zl, filtr 15, wymiana u Janusza 30-40 co daje razem 145zl zamiast 229. Dla pieczatki w ksiazce ze auto serwisowane warto dolozyc, ale juz za pieczatke nie dalbym np 450 zl czy nawet wiecej. zwlaszcza za extra miedzywymiene po 12-15 tys zamiast po 30 wg ksiazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaruga napisał:

Zadzwoniłem do ASO skody i dowiedziałem się że dodatkowa wymiana oleju około 600 PLN :panic:

Następnie kupiłem oryginalny olej, filtr i korek za 195 PLN i wymienię sobie sam. 

Paranoja jakaś :pukpuk:

Hyundai, diesel - koszt wymiany oleju z filtrem ponad 500 zł.

Raz wymieniłem u nich dodatkowo między przeglądami.

Ale następnym razem chyba zrobię to we własnym zakresie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rwIcIk napisał:

Hyundai, diesel - koszt wymiany oleju z filtrem ponad 500 zł.

Raz wymieniłem u nich dodatkowo między przeglądami.

Ale następnym razem chyba zrobię to we własnym zakresie.

Pan w ASO jak sprzedawał mi filtr i korek to poinformował żeby uprzedzić janusza żeby przypadkiem nie kasował inspekcji bo może być nieprzyjemnie na przeglądzie ;)

I żeby janusz uważał z momentem dokręcenia korka bo miska jest aluminiowa i łatwo zewrwać gwint - i że mieli już takich zawodników co przyjeźdżali na przegląd z większym korkiem z inego auta bo musieli przegwintować i rżnęli głupa że tak już było 😄

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, maro_t napisał:

 

Można by powiedzieć: "chciałeś auto klasy premium to teraz masz". ;] A na poważnie to paranoja jakaś. Ile wchodzi oleju do tego 1.0 TSI? Pewnie 3 litry max. Pytałeś w innych ASO?

Ponad 4 litry. Chyba 4,2 jeśli dobrze pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanlan napisał:

 

A z drugiej strony zakladam ze masz kanal, oleju nie wylejesz do rowu czy kanalizacji?

A nie mozna poza ASO wymienic u tzw janusza?

Obrażasz mnie z tym wylewaniem oleju. 

Oczywiście że wymienię olej w najbliższym warsztacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaruga napisał:

Pan w ASO jak sprzedawał mi filtr i korek to poinformował żeby uprzedzić janusza żeby przypadkiem nie kasował inspekcji bo może być nieprzyjemnie na przeglądzie ;)

I żeby janusz uważał z momentem dokręcenia korka bo miska jest aluminiowa i łatwo zewrwać gwint - i że mieli już takich zawodników co przyjeźdżali na przegląd z większym korkiem z inego auta bo musieli przegwintować i rżnęli głupa że tak już było 😄

Dodatkowa wymiana oleju pomiedzy przegladami poza ASO nie ma wplywu na gwarancje. ASO musialoby udowodnic, ze awaria nastapila w wyniku uzycia zlego oleju. A to wystarczy sprawdzic wiec nie ma co panikowac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jaruga napisał:

Obrażasz mnie z tym wylewaniem oleju. 

Oczywiście że wymienię olej w najbliższym warsztacie. 

To nie kwestia obrazania, ale widzialem rozne dzialania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanlan napisał:

Olej GM5W30 5 l to koszt ok 90zl, filtr 15, wymiana u Janusza 30-40 co daje razem 145zl zamiast 229. Dla pieczatki w ksiazce ze auto serwisowane warto dolozyc, ale juz za pieczatke nie dalbym np 450 zl czy nawet wiecej. zwlaszcza za extra miedzywymiene po 12-15 tys zamiast po 30 wg ksiazki.

 

To wszystko prawda. Tyle że mając te wszystkie pieczątki i inspekcje odsprzedajesz drożej i łatwiej auto. Pytanie czy na tyle drożej żeby warto było. Jednak spotykałem już takich, którzy najpierw twierdzili że to ich sprawa gdzie serwisują a potem jęczeli po forach że nikt nie chce kupić auta za tyle ile by chcieli. A przecież serwisowane i w doskonałym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanlan napisał:

Olej GM5W30 5 l to koszt ok 90zl, filtr 15, wymiana u Janusza 30-40 co daje razem 145zl zamiast 229. Dla pieczatki w ksiazce ze auto serwisowane warto dolozyc, ale juz za pieczatke nie dalbym np 450 zl czy nawet wiecej. zwlaszcza za extra miedzywymiene po 12-15 tys zamiast po 30 wg ksiazki.

 

na przykład w sklepie kolegaberlin.pl owszem jest olej GM 5W30 za 90zł, ale to jest Dexos2. Obecnie do wszystki turbodoładowanych silników Opla ma być Dexos1 Gen. 2, a ten już kosztuje 120PLN za 5l. Ja bym musiał dokupić jeszcze litr za 30PLN. To już jest 150. Do tego koszt przesyłki. I filtr. Wychodzi na to, że w ASO jest najtaniej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcindzieg napisał:

 

To wszystko prawda. Tyle że mając te wszystkie pieczątki i inspekcje odsprzedajesz drożej i łatwiej auto. Pytanie czy na tyle drożej żeby warto było. Jednak spotykałem już takich, którzy najpierw twierdzili że to ich sprawa gdzie serwisują a potem jęczeli po forach że nikt nie chce kupić auta za tyle ile by chcieli. A przecież serwisowane i w doskonałym stanie.

dla 50-70 zl roznicy nawet bym sie nie zastanawial. Zakaldajac ze ma sie auto od nowosci, bo juz 5 latka pieczetowac...chyba ze dla lepszego EGO. ogolnie auta  z polskiego salonu latwiej chyba sprzedac i nieco drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fanlan napisał:

dla 50-70 zl roznicy nawet bym sie nie zastanawial. Zakaldajac ze ma sie auto od nowosci, bo juz 5 latka pieczetowac...chyba ze dla lepszego EGO. ogolnie auta  z polskiego salonu latwiej chyba sprzedac i nieco drozej.

 

Od nowości. Czytam tu często że auto jest dla mnie i nie będę robił prezentów przyszłemu właścicielowi. Ale odsprzedając drożej robię sobie prezent - nie jemu. Chyba że czegoś nie rozumiem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Od nowości. Czytam tu często że auto jest dla mnie i nie będę robił prezentów przyszłemu właścicielowi. Ale odsprzedając drożej robię sobie prezent - nie jemu. Chyba że czegoś nie rozumiem.

Zakladamy, ze nie ma darmowych przegladow jak w VAG czy BMW. 5 przegladow przez 5 lat za kompakta w ASO srednio przyjmijmy po 1000zl to jest 5k. Nie wiem o czym tu dyskusja o ile sie drozej sprzeda bedzie rysa na blotniku albo lakierowany po stluczce i sie beda targowac. Ze starszym autem nie ma sensu jezdzic do ASO bo zaczynaja sie awarie i koszty rosna.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujekcybul napisał:

Zakladamy, ze nie ma darmowych przegladow jak w VAG czy BMW. 5 przegladow przez 5 lat za kompakta w ASO srednio przyjmijmy po 1000zl to jest 5k. Nie wiem o czym tu dyskusja o ile sie drozej sprzeda bedzie rysa na blotniku albo lakierowany po stluczce i sie beda targowac. Ze starszym autem nie ma sensu jezdzic do ASO bo zaczynaja sie awarie i koszty rosna.  

 

Różnice są często po 10 kzł. Pomijawszy łatwość sprzedaży. Warto czy nie?

Ze starszym pewnie że nie choć ja jadę od czasu do czasu zrobić rzeczy z którymi nikt inny sobie nie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcindzieg napisał:

 

Różnice są często po 10 kzł. Pomijawszy łatwość sprzedaży. Warto czy nie?

Ze starszym pewnie że nie choć ja jadę od czasu do czasu zrobić rzeczy z którymi nikt inny sobie nie radzi.

Pokaz mi 10k roznicy na aucie gdzie zakladam 3 letnia gwarancja 3 przeglady w ASO dwa np w Fauvert. Pomijam perelki z Niemiec. 1k jestem w stanie uwierzyc a nie 10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Pokaz mi 10k roznicy na aucie gdzie zakladam 3 letnia gwarancja 3 przeglady w ASO dwa np w Fauvert. Pomijam perelki z Niemiec. 1k jestem w stanie uwierzyc a nie 10k.

 

Miałeś niedawno wątek, w który gościu Kie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Miałeś niedawno wątek, w który gościu Kie sprzedaje.

I kto to kupi? Sprzedawac to mozna i pol roku. Ceny uzywek i tak sa z kosmosu. Niemozliwe jest sprzedac 5 latka o 10k wiecej z powodu dwoch przegladow w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujekcybul napisał:

I kto to kupi? Sprzedawac to mozna i pol roku. Ceny uzywek i tak sa z kosmosu. Niemozliwe jest sprzedac 5 latka o 10k wiecej z powodu dwoch przegladow w ASO.

 

Sprzedawałem kilka samochodów. Jak masz zadbany z salonu PL i z całą historią do potwierdzenia w ASO to samochód w zasadzie sprzedaje się na pniu. Za dobrą cenę. W innym przypadku albo obniżasz cenę albo się bujasz pół roku ze sprzedażą. Czekając na tego jedynego. Takie są fakty i choćbyś nie wiem co wymyślał nie zmienisz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

 

Sprzedawałem kilka samochodów. Jak masz zadbany z salonu PL i z całą historią do potwierdzenia w ASO to samochód w zasadzie sprzedaje się na pniu. Za dobrą cenę. W innym przypadku albo obniżasz cenę albo się bujasz pół roku ze sprzedażą. Czekając na tego jedynego. Takie są fakty i choćbyś nie wiem co wymyślał nie zmienisz tego.

Tez sprzedawalem kilka i odzyskanie kasy zaplaconej w ASO na naprawach po gwarancji jest nierealne. Jesli auto swieze do 5lat to sie zgadzam. Nie zgadzam sie natomiast ze stwierdzeniem ze jest roznica 10k. Wtedy sprzedajesz jak kolega ta Sportage :hehe: Ja swoje auta w pare dni sprzedawalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał:

Za ile?

Wystawiane za plus 3-4k od wartosci z AC. Targowali 1k mniej i zabierali. Lepiej tak niz uzeranie sie z debilami przez miesiac czy dwa. Kile w ASO serwisowalem i kasa nie do odzyskania przy 7 letnim aucie. Ale tam sie wszystko psulo a nie kazdy warsztat ogarnial a i po calej Wawie nie mialem czasu jezdzic zeby znalezc cos tanszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujekcybul napisał:

Wystawiane za plus 3-4k od wartosci z AC. Targowali 1k mniej i zabierali. Lepiej tak niz uzeranie sie z debilami przez miesiac czy dwa. Kile w ASO serwisowalem i kasa nie do odzyskania przy 7 letnim aucie. Ale tam sie wszystko psulo a nie kazdy warsztat ogarnial a i po calej Wawie nie mialem czasu jezdzic zeby znalezc cos tanszego.

 

Ja się pytam o porównanie cen z takiego otomoto. Mój z AC ma 28 a poniżej 35 w zasadzie nie ma czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

 

Ja się pytam o porównanie cen z takiego otomoto. Mój z AC ma 28 a poniżej 35 w zasadzie nie ma czego szukać.

No ale mowiles o roznicy 10k. Czyli zakladamy cene srednia 35k vs serwisowany w ASO 45k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

No ale mowiles o roznicy 10k. Czyli zakladamy cene srednia 35k vs serwisowany w ASO 45k.

 

Mówiłem że może być 10 kzł. Wiadomo że jak kupisz Dacie czy Pandę to będzie mniej. Ale dalej będzie - pytanie czy się kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

 

Mówiłem że może być 10 kzł. Wiadomo że jak kupisz Dacie czy Pandę to będzie mniej. Ale dalej będzie - pytanie czy się kalkuluje.

W starym aucie nie. W miare nowym 4-5 lenim tak ale to nadal nie bedzie roznica 10k. Zyskasz z tysiac oszczednosci sprzedaz moze ze 2k drozej to bedzie 3 moze 4k a jak bedzie obcierka widoczna to i tak beda fochowac. Liczy sie wyglad zewnetrzny nie stan mechaniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaruga napisał:

W ASO 220 PLN , a u janusza 50.

Generalnie na całej zabawie zaoszczędzę 365 PLN... :facepalm:

ja bym obdzwonił jeszcze inne ASO, ale 150zł bym dołożył by mieć pieczątkę i pewność, że zresetują ustawienia oleju w kompie, a czasem nawet odkurzą i umyją.

No i że tam jednak ktoś się przyłoży by z powrotem dobrze zamontowac osłonę pod silnik...

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Naprawdę chce się Wam kombinować dla 200zl? Niech będzie jakiś fakap i później zacznie się spychologia

 

To już lepiej trzymać się wytycznych producenta i nie wymieniac przed czasem...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Naprawdę chce się Wam kombinować dla 200zl? Niech będzie jakiś fakap i później zacznie się spychologia

Powiedz mi jaki fakap moze byc bo nie rozumiem. Czy moze napiszesz to tylko na swoim blogu? To jest forum motoryzacyjne a nie kosmetyczne. Wymiana oleju poza ASO nie wplywa na gwarancje. :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Naprawdę chce się Wam kombinować dla 200zl? Niech będzie jakiś fakap i później zacznie się spychologia

jaki fakap? przeciez ASO wlało olej, który był ori VW.

Wszystko zgodnie z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

Powiedz mi jaki fakap moze byc bo nie rozumiem. Czy moze napiszesz to tylko na swoim blogu? To jest forum motoryzacyjne a nie kosmetyczne. Wymiana oleju poza ASO nie wplywa na gwarancje. :facepalm: 

Nie wpływa na gwarancję owszem. Niech tyllo ktoś coś sknoci

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Z kombinowaniem z własnym olejem i wymienianoem oleju gdzieś poza ASO

Można z własnym olejem przyjechać do ASO.

Niektóre mają strasznie wysokie ceny oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, rwIcIk napisał:

Można z własnym olejem przyjechać do ASO.

Niektóre mają strasznie wysokie ceny oleju.

ASO Fiata mialo po 280,  poza ASo 175 wiec niby stowa ale wole miec niz nie miec. Chociaz przy moim ksiazkowym interwale 35000km to co 3 lata dla mnie byloby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Z kombinowaniem z własnym olejem i wymienianoem oleju gdzieś poza ASO

 

Przepraszam, ale jeśli ASO liczy sobie 580 zł za samą wymianę oleju z filtrem to jest to ostre przegięcie.

Jakby robili to w VW za 250zł tak jak w oplu to też bym nie jechał do niezależnego warsztatu.

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

 

Przepraszam, ale jeśli ASO liczy sobie 580 zł za samą wymianę oleju z filtrem to jest to ostre przegięcie.

Jakby robili to w VW za 250zł tak jak w oplu to też bym nie jechał do niezależnego warsztatu.

 

VW ma kosmiczne ceny oleju - średnio x2 w porównaniu za ten sam olej w sklepie. Sama usługa wiadomo, że kosztuje. Tak jak ktoś napisał, utrzymanie recepcji, standardów, budynku i personelu kosztuje. To nie Janusz w warsztacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzidzia napisał:

 

VW ma kosmiczne ceny oleju - średnio x2 w porównaniu za ten sam olej w sklepie. Sama usługa wiadomo, że kosztuje. Tak jak ktoś napisał, utrzymanie recepcji, standardów, budynku i personelu kosztuje. To nie Janusz w warsztacie. 

 

Super, oni mają wysokie koszty, więc ja mam bez gadania zaakceptować ich absurdalne ceny 😄

Idąc tym tokiem rozumowania powinienem bez proszenia się i niezależnie od swoich obowiązków czy jakości pracy dostać dużą podwyżkę, jak mam duże wydatki ;)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.