Skocz do zawartości

VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, kravitz napisał:

 

Coś w tym jest, bo jak ja teraz szukam drugiego auta, to pierwsze kroki skierowałem do salonu VW. I byłem tam juz 2x w tym jazda testowa.

 

Chociaż przyznam, że muszę popatrzeć na Suzuki, bo mają dobre ceny.

Zależy czy auto będę kupował prywatnie czy na firmę i to mnie trochę wstrzymuje z zakupem.

Na firmę VW ciężko przebić czymkolwiek.

 

Bym nawet powiedział, że jest to niemożliwe. Mam na mailu oferty na kilka egzemplarzy, wszystko z total kosztem 100.5-100.8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mars_wrc napisał:

 

Bym nawet powiedział, że jest to niemożliwe. Mam na mailu oferty na kilka egzemplarzy, wszystko z total kosztem 100.5-100.8%.

 

O ile wiem, to Fiat daje jakiś leasing 100%. Tak się chwalą, ale nie badałem szczegółów.

 

W VW dochodzi jeszcze tanie ubezpieczenie i tani/darmowy serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kravitz napisał:

 

O ile wiem, to Fiat daje jakiś leasing 100%. Tak się chwalą, ale nie badałem szczegółów.

 

W VW dochodzi jeszcze tanie ubezpieczenie i tani/darmowy serwis.

 

Na Fiata nie patrzyłem nawet. Jednak nawet najdroższe Tipo to liga niżej niż Golf. No i na otomoto nie ma ani jednej sztuki 1.4T + automat. Że nie wspomnę o kolorze ...  bo szukamy auta dla Żony 😄

 

W Oplu dali 107,52% i zarzekali się, że mają najtaniej. Jak wysłałem im Golfa w tej samej cenie co ich Astra z leas'em 100,5% to już mi nawet nie odpisali 😂😂😂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2019 o 15:44, kanu napisał:

No ale wiesz, siedzisz w foteliku z kawunią, leci muzyczka w tle, odprężasz się. Auto w tym czasie Ci serwisują... Wiesz za taką obsługę się płaci.

 Jak Ci się poszczęści to nawet jakąś panią hostessę z salonu sobie pooglądasz jak się schyla do bagaznika prezentując komuś auto... :P 

 

Ja nie czekam tylko sam proszę o zaprezentowanie wnęki na koło zapasowe.

:ok:

  • Lubię to 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2019 o 10:34, Mars_wrc napisał:

PS. Jutro strzeli mi 20.000km. Golf to prawdziwe Das Auto. Żona się przekonała i zaraz będzie drugi Golf w domu ;)

 

U mnie też dobija właśnie do 20kkm.

Jakbym potrzebował drugie nowe auto w domu, to też teraz kupiłbym golfa, tylko hb. Też golasa (Trendline z opcjami) z podstawowym silnikiem - za ok 65k w tej chwili nie widzę lepszej opcji.

Ew. hb tipo 1.4t-jet ale musiałby być z dychę tańszy żeby był sensowną alternatywą.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, iwik napisał:

 

U mnie też dobija właśnie do 20kkm.

Jakbym potrzebował drugie nowe auto w domu, to też teraz kupiłbym golfa, tylko hb. Też golasa (Trendline z opcjami) z podstawowym silnikiem - za ok 65k w tej chwili nie widzę lepszej opcji.

Ew. hb tipo 1.4t-jet ale musiałby być z dychę tańszy żeby był sensowną alternatywą.

A to:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-astra-sedan-1-4-turbo-140-km-klimatyzacja-ID6C53OS.html

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AstraC napisał:

 

Cena za takie auto mega :ok:

Szkoda, że nie ma hb, bo nadwozie typu sedan nie wszystkim pasuje, a w mieście ma więcej wad niż zalet.

No i w mieście ten silnik będzie żłopał ze 3l więcej niż golf 1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, AstraC napisał:

 

Cena jest az nierealna za to auto...

Za 52-53kPLN można było kupic 1.6 115KM, a 1.4T kosztowal zazwyczaj z 5-6kPLN więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Cena jest az nierealna za to auto...

Za 52-53kPLN można było kupic 1.6 115KM, a 1.4T kosztowal zazwyczaj z 5-6kPLN więcej.

 

ale 1.6 już nie ma, a ofert 1.4T za ~55klpn jest sporo na otomoto, więc to już realna cena, w moim odczuciu to auto o klasę lepsze od tipo i innych dacii.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TomekD000 napisał:

 

ale 1.6 już nie ma, a ofert 1.4T za ~55klpn jest sporo na otomoto, więc to już realna cena, w moim odczuciu to auto o klasę lepsze od tipo i innych dacii.

 

No za 55kPLN to faktycznie nie ma chyba konkurencji :ok:

Ja mam sedana i w niczym mi to nie przeszkadza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przygoda się chyba kończy.

Jutro odbiór nowego auta, a Golfer idzie na sprzedaż.

Czas szybko leci.

 

Będę miło wspominać.

Zepsuło się....nic. Przynajmniej nie pamiętam żebym coś zgłaszał na przeglądzie.

Wspominałem chyba w tym wątku, że czasem jak puści automatyczny ręczny, to hamulce piszczą. To jest chyba jakaś wada wrodzona tego auta, bo pojawia się raz na miesiąc i znika. Nie wiem czy to kamień jak niektórzy piszą, czy może jakiś inny czort.

 

Spalanie do tej pory rewelacja.

I ta ciiiiisza w środku :cool:

 

Ostatnie mycie do zdjęć ;)

 

 

1.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kravitz napisał:

Przygoda się chyba kończy.

Jutro odbiór nowego auta, a Golfer idzie na sprzedaż.

Czas szybko leci.

 

Będę miło wspominać.

Zepsuło się....nic. Przynajmniej nie pamiętam żebym coś zgłaszał na przeglądzie.

Wspominałem chyba w tym wątku, że czasem jak puści automatyczny ręczny, to hamulce piszczą. To jest chyba jakaś wada wrodzona tego auta, bo pojawia się raz na miesiąc i znika. Nie wiem czy to kamień jak niektórzy piszą, czy może jakiś inny czort.

 

Spalanie do tej pory rewelacja.

I ta ciiiiisza w środku :cool:

 

Ostatnie mycie do zdjęć ;)

 

 

1.jpg

Do jakiej prędkości ta cisza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, czachabrava napisał:

 

Z ciekawości pytam. W 7,5 poprawili szum powietrza od 80km/h ? Kiedyś masa była wątków i cos tam kombinowali z uszczelkami.


Nigdy nie było problemu z szumem.

U mnie jest jakiś dodatkowy pakiet „wyciszenie”, nie wiem co w nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Nowy w podobnej wersji pewnie, ze 100k+PLN? ;] 

Wiec niby sprzedajesz za niewiele mniej niz kupiles, ale zeby go zamienic to 40kPLN trzeba dolozyc.

ze 20k trzeba dołożyć pewnie żeby fabię kupić tak skonfigurowaną ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Nowy w podobnej wersji pewnie, ze 100k+PLN? ;] 

Wiec niby sprzedajesz za niewiele mniej niz kupiles, ale zeby go zamienic to 40kPLN trzeba dolozyc.


Co ja mogę powiedzieć?

Sprawdzilem ceny na otomoto i za podobna kwotę wystawiłem.

 

Dziwne czasy, bo kupiłem za 71k, z czego ze 25k pewnie odliczyłem podatków.

Niby bym nawet zarobił, ale co z tego, jak podobny Golf dzisiaj to pewnie 100k+ i to pewnie duży ten „+”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał:


Wystawilem za 60k

Nisko.

Szwagier sprzedał tydzień temu swojego z ostatnich miesięcy produkcji (chyba 2019r), 40kkm przebiegu. Zostawił auto w rozliczeniu u dealera za 57k. Dealer wystawił go po kilku dniach za 67k .. dokładnie tyle ile zapłacili 3 lata temu ;).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:


Co ja mogę powiedzieć?

Sprawdzilem ceny na otomoto i za podobna kwotę wystawiłem.

 

Dziwne czasy, bo kupiłem za 71k, z czego ze 25k pewnie odliczyłem podatków.

Niby bym nawet zarobił, ale co z tego, jak podobny Golf dzisiaj to pewnie 100k+ i to pewnie duży ten „+”

Jaki następca Gofra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sherif napisał:

Nisko.

Szwagier sprzedał tydzień temu swojego z ostatnich miesięcy produkcji (chyba 2019r), 40kkm przebiegu. Zostawił auto w rozliczeniu u dealera za 57k. Dealer wystawił go po kilku dniach za 67k .. dokładnie tyle ile zapłacili 3 lata temu ;).

jak się zorientuje że od telefonu nie może odejść to podniesie cenę ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kravitz napisał:

Przygoda się chyba kończy.

Jutro odbiór nowego auta, a Golfer idzie na sprzedaż.

Czas szybko leci.

 

Będę miło wspominać.

Zepsuło się....nic. Przynajmniej nie pamiętam żebym coś zgłaszał na przeglądzie.

Wspominałem chyba w tym wątku, że czasem jak puści automatyczny ręczny, to hamulce piszczą. To jest chyba jakaś wada wrodzona tego auta, bo pojawia się raz na miesiąc i znika. Nie wiem czy to kamień jak niektórzy piszą, czy może jakiś inny czort.

 

Spalanie do tej pory rewelacja.

I ta ciiiiisza w środku :cool:

 

Ostatnie mycie do zdjęć ;)

Szkoda że nie automat bo bym już zadatkował ;) 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, bielaPL napisał:

jak się zorientuje że od telefonu nie może odejść to podniesie cenę ;) 

Wtedy może być za późno. Szwagier też by więcej wziął, ale akurat było inne auto i je wymienił z dopłatą w salonie. Odpad problem bujania się ze sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Nisko.

Szwagier sprzedał tydzień temu swojego z ostatnich miesięcy produkcji (chyba 2019r), 40kkm przebiegu. Zostawił auto w rozliczeniu u dealera za 57k. Dealer wystawił go po kilku dniach za 67k .. dokładnie tyle ile zapłacili 3 lata temu ;).

Też tak uważam, sensowną octavie 1.4 na ledach ciężko kupić poniżej 70k.....2017r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rafciojuve napisał:

Też tak uważam, sensowną octavie 1.4 na ledach ciężko kupić poniżej 70k.....2017r.

a to już jest lekko chore... 🙂 ciekawe czy kiedykolwiek i w jakim stopniu powrócimy do stanu sprzed 2021 roku. Nie zanosi się, bo problem z dostawami minie, to zaczną ostrzej tępić auta z silnikami spalinowymi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nikt-znany napisał:

a to już jest lekko chore... 🙂 ciekawe czy kiedykolwiek i w jakim stopniu powrócimy do stanu sprzed 2021 roku. Nie zanosi się, bo problem z dostawami minie, to zaczną ostrzej tępić auta z silnikami spalinowymi.

Do tego inflacja, nowe coraz droższe...nie wydaje się że może być taniej.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, rafciojuve said:

Do tego inflacja, nowe coraz droższe...nie wydaje się że może być taniej.

 

Dodaj jeszcze wysokie koszty finansowania, przez co ludzie/firmy mniej chetnie beda wymieniac mlode auta na nowsze.

IMHO nie ma zadnych szans, zeby ceny wrocily do wczesniejszych poziomow.

Byc moze zaczna sie pojawiac jakies rabaty jak popyt spadnie ale to musialby w calej Europie, bo inaczej auta beda szly na export.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, deszczowyRoman napisał:

i pomyslec ze astry 1.4 T chodziły za 52tys.

teraz fiesta zaczyna sie od 80tys

Zapomniałeś dodać, że jako stary model z 10-cio letnią historią.

Vectry też chodziły po <60, a Insignie po 68.

Ba, w 2017 mogłem kupić Outlandera z 2015 (nowy) w podstawie za 51.

To się nie wróci.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, ZUBERTO said:

Zapomniałeś dodać, że jako stary model z 10-cio letnią historią.

 

Problem w tym, ze teraz takich aut nie ma wcale ;]

Wtedy byl wybor i taka Astra 1,4T za <60kPLN w 2017-2018 to byla naprawde swietna ofera :ok:

Szczerze mowiac to nawet dzisiaj ta Astra nie wyglada staro.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nikt-znany napisał:

a to już jest lekko chore... 🙂 ciekawe czy kiedykolwiek i w jakim stopniu powrócimy do stanu sprzed 2021 roku. Nie zanosi się, bo problem z dostawami minie, to zaczną ostrzej tępić auta z silnikami spalinowymi.

Nie wrócimy  :) drogie w utrzymaniu używki pewnie zaczną tanieć, ale nie popularne kompakty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał:

 

115KM

57kkm przebieg


Dużo osób szuka kilkuletniego samochodu z polskiego salonu z małym przebiegiem. Obstawiam, że do soboty Golf znajdzie nabywcę. Auto z 2018 roku?

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pejus1982 napisał:


Dużo osób szuka kilkuletniego samochodu z polskiego salonu z małym przebiegiem. Obstawiam, że do soboty Golf znajdzie nabywcę. Auto z 2018 roku?

 

za 60k to chyba do konca dnia dzisiaj :)

ja na jego miejscu dalbym za 80k i przy negocjajcjach doszedl do 83k

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, deszczowyRoman napisał:

I co z tego? Znajdz auto podobnej wielkosci mocy do ktorego mozna zamontować lpg . 

LPG to powoli taka sama wymarła pieśń jak produkcja starych modeli Opli równolegle z nowymi.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, deszczowyRoman napisał:

I co z tego? Znajdz auto podobnej wielkosci mocy do ktorego mozna zamontować lpg . 

 

Coś tam jeszcze znajdziesz jeżeli rozważasz tylko zwykłe instalacje sekwencyjne bez dotrysku:

1. Toyoty hybrydowe

2. Dacie Duster, Sandero, Jogger

3. Subaru z tego co kojarzę

 

Plus małe miejskie jak Fabia z 1.0 MPI, C3 1,2 82 KM, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, deszczowyRoman napisał:

I co z tego? Znajdz auto podobnej wielkosci mocy do ktorego mozna zamontować lpg . 


Lpg powoli traci zastosowanie.

Oczywiscie będzie żyło jeszcze jakiś czas w rozwiązaniach ultraoszczednych typu „auto na wiosce skręcone na drut”, ale to niestety wymiera.

 

Mi dotychczasowy Golf palił tyle samo złotówek na 100km na benzynie, co poprzednie auto na LPG.

Do Golfa LpG nie założysz, ale potrzeby tez nie ma.

 

A wchodzą różne pluginy gdzie benzyny możesz w ogóle nie używać i miesiąc. A na wiosce z reguły jest gdzie takie coś ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.