Skocz do zawartości

mandat z Austrii - jak to ugryźć?


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wypełnić papierek i określić czy pojazd w danym dniu i o konkretnej godzinie był: zaparkowany czy kierowany oraz przez kogo.

Sek w tym, że nie pamiętam ;]  co robiłem 7 sierpnia o 15:43 ;] 

 

Wskazać kogokolwiek i się nie przejmować?

 

A jeśli wskażę siebie a to jest fotka z fotoradaru a za kierownicą będzie kobieta to będą się czepiać?

Jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, FrugOs napisał:

Muszę wypełnić papierek i określić czy pojazd w danym dniu i o konkretnej godzinie był: zaparkowany czy kierowany oraz przez kogo.

 

Nie wskazują gdzie?

Niemcy wskazują nazwę oraz kilometraż drogi, gdzie popełniono wykroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest coś po niemiecku o Autobahn 5. Czyli wykluczam parkowanie. Kto prowadził - nie pamiętam, więc dalej nie wiem czy podać siebie i tyle czy mogą się czepiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FrugOs napisał:

Rzeczywiście jest coś po niemiecku o Autobahn 5. Czyli wykluczam parkowanie. Kto prowadził - nie pamiętam, więc dalej nie wiem czy podać siebie i tyle czy mogą się czepiać? 

 

To może napisz, ze nie pamiętasz czy prowadziles Ty czy z kim tam byles w aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie ma takiej opcji. Masz wskazać kto prowadził lub wskazać kogoś, kto wie kto prowadził. Innych opcji brak.

Nie mam też zbyt dużej możliwości luźnego korespondowania, bo nie ufam google translator ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaż swoją matkę i po problemie. A jak będą się czepiali, to wtedy im napiszesz, że nie pamiętasz kto dokładnie i możliwe, że Ty albo Twoja mama. 

 

 

A jak dalej się będą czepiali, to napisz, że najbliższy taras widokowy znajduje się we Wrocławiu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, volkov napisał:

Wskaż swoją matkę i po problemie. A jak będą się czepiali, to wtedy im napiszesz, że nie pamiętasz kto dokładnie i możliwe, że Ty albo Twoja mama. 

 

 

A jak dalej się będą czepiali, to napisz, że najbliższy taras widokowy znajduje się we Wrocławiu ;]

Do czasu wjazdu na terytorium AT i kontroli Polizei, chociaż jak nie będzie kozakował to są marne szanse że go zatrzymają, no chyba ,że jest tam częstym gościem albo rezdydentem.

Ja bym napisał prawdę, że wracaliśmy autobahn nr 5 do domu z żoną/kochanką lub inną kobietą i dosyć często się zmienialiśmy za kierownicą i być może w momencie zrobienia fotki prowadziłem ja lub kobieta. Niech przyślą wykadrowane zdjęcia. W rubrykę wpisać 2 kierowców.

 

Najbardziej zorientowany w temacie będzie kolega electrofinger

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FrugOs napisał:

Muszę wypełnić papierek i określić czy pojazd w danym dniu i o konkretnej godzinie był: zaparkowany czy kierowany oraz przez kogo.

Sek w tym, że nie pamiętam ;]  co robiłem 7 sierpnia o 15:43 ;] 

 

Wskazać kogokolwiek i się nie przejmować?

 

A jeśli wskażę siebie a to jest fotka z fotoradaru a za kierownicą będzie kobieta to będą się czepiać?

Jak to działa?

Nic nie musisz wypełniać jeśli to Ty i jeśli bierzesz na klatę mandat.

Wypełniasz wtedy gdy Twoim autem kierował/parkował ktoś inny na przykład pożyczyłeś komuś auto lub sprzedałeś i ktoś na Twoich tablicach strzelił Strafe

To jest formularz do ewentualnego podania danych jeśli adresat nie jest osobą która zapłaci mandat.

 

Ciekawostka: Jeśli dołączone jest zdjęcie to wizerunek pasażera/ki jest nie do rozpoznania z wiadomych powodów.

 

Piszę jak to jest w DE i jakie pisma dostają lokalni , nie sądzę żeby AT znacząco różniła się procedurami więc większość dokumentów będzie bardzo podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Randar napisał:

A takie inne pytanie, kiedy było przewinienie ? Bo w sierpniu miałem zdarzenie, które może skutkować mandatem i jeszcze nic nie przyszło. 

Przeczytaj 1 posta autora watku, podał nie tylko datę, ale nawet i godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Przeczytaj 1 posta autora watku, podał nie tylko datę, ale nawet i godzinę.

:facepalm:, ślepota ... no to ja miałem koło 20 sierpnia. Trzeba czekać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrzućcie się po połowie na mandat i po problemie, jak nie wiecie dokładnie kto prowadził.

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FrugOs napisał:

Muszę wypełnić papierek i określić czy pojazd w danym dniu i o konkretnej godzinie był: zaparkowany czy kierowany oraz przez kogo.

Sek w tym, że nie pamiętam ;]  co robiłem 7 sierpnia o 15:43 ;] 

 

Wskazać kogokolwiek i się nie przejmować?

 

A jeśli wskażę siebie a to jest fotka z fotoradaru a za kierownicą będzie kobieta to będą się czepiać?

Jak to działa?

Doczytaj czy nie ma przedawnienia. Bo sierpien a grudzien to kawal czasu,

ja z De dostalem  w ciagu 14 dni od wyjazdu

mandat 15 EURO, olalem, za 14 dni pismo ze jesli blabla....to bedzie 25 i firma windykacyjna...zaplacilem, spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, FrugOs napisał:

No własnie nie ma takiej opcji. Masz wskazać kto prowadził lub wskazać kogoś, kto wie kto prowadził. Innych opcji brak.

Nie mam też zbyt dużej możliwości luźnego korespondowania, bo nie ufam google translator ;] 

 

Podpowiem rysunkowo:

 

yqpktkpTURBXy8wZjJiZDAzYWM1MzMxNmVjNzczZmMxMDUwMmFkY2MyOC5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww.jpg.21a4c98f22fd4190ec0cd1a2d6943047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ustrzelił fotoradar na austriackiej autostradzie we wrześniu 2017r. Przekroczenie o 20km/h. Po miesiącu z hakiem w skrzynce miałem zwykły list z informacją o wykroczeniu bez zdjęcia oraz kwotą do zapłaty. 

Na tym forum ktoś mi wtedy polecił żeby sprawę olać. Tak zrobiłem i do teraz nikt się nie upomniał. Jednak problem może się pojawic jakby mnie w Austrii teraz zatrzymała drogówka za cokolwiek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakończenie tematu.

 

Mój dobry przyjaciel, płynnie mówiący po niemiecku, zadzwonił do wskazanej osoby w celu zadania pytania o fotkę.

Okazało się, że to bardzo miła Pani, która powiedziała, że foty wysłać nie może, ale sprawdzi kto prowadził.

Odszukała fotę w kompie i powiedziała, że za kierownicą jest przystojny pan w okularach przeciwsłonecznych ;] 

Na pytanie: "ile to będzie kosztować" powiedziała, że to bardzo miłe, że dzwonię i nie olałem tematu, dlatego sprawę umarza i życzy dobrego dnia.

 

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FrugOs napisał:

Ok, zakończenie tematu.

 

Mój dobry przyjaciel, płynnie mówiący po niemiecku, zadzwonił do wskazanej osoby w celu zadania pytania o fotkę.

Okazało się, że to bardzo miła Pani, która powiedziała, że foty wysłać nie może, ale sprawdzi kto prowadził.

Odszukała fotę w kompie i powiedziała, że za kierownicą jest przystojny pan w okularach przeciwsłonecznych ;] 

Na pytanie: "ile to będzie kosztować" powiedziała, że to bardzo miłe, że dzwonię i nie olałem tematu, dlatego sprawę umarza i życzy dobrego dnia.

 

;l

To musiałeś w takim razie przekroczyć prędkość nieznacznie. Gdyby to było 30 albo 40 km na godzinę nie poszłoby tak łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lukass186 napisał:

Mnie ustrzelił fotoradar na austriackiej autostradzie we wrześniu 2017r. Przekroczenie o 20km/h. Po miesiącu z hakiem w skrzynce miałem zwykły list z informacją o wykroczeniu bez zdjęcia oraz kwotą do zapłaty. 

Na tym forum ktoś mi wtedy polecił żeby sprawę olać. Tak zrobiłem i do teraz nikt się nie upomniał. Jednak problem może się pojawic jakby mnie w Austrii teraz zatrzymała drogówka za cokolwiek. 

 

Ja mam 2 takie mandaty, jeden sprzed 3 lat, drugi sprzed roku ;) Oba przyszły zwykłym listem i wylądowały w koszu.*

 

* nie chwalę się, tylko informuję gdyby ktoś miał wątpliwości jak to wygląda w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kubajg napisał:

Ja mam 2 takie mandaty, jeden sprzed 3 lat, drugi sprzed roku ;) Oba przyszły zwykłym listem i wylądowały w koszu.*

 

* nie chwalę się, tylko informuję gdyby ktoś miał wątpliwości jak to wygląda w praktyce

Podobnie postąpiłem i cisza. Nawet wjechałem do Austrii rok później i też spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.