Skocz do zawartości

DAFI podgrzewacz wody wybija bezpiecznik


Gordon_Shumway

Rekomendowane odpowiedzi

Podgrzewacz 5,5 kW na bezpieczniku C16.

Ingerencja w instalację (podmianka bezpiecznika na mocniejszy) odpada.

Jest jakiś "hint" na ograniczenie poboru mocy przez podgrzewacz, czy tylko wymiana na mniejszy (3,7 kW)???

TIA :dziekidzieki: 

456275_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i może nawet nie głupie. Ten podgrzewacz działa na napięciu międzyfazowym czy między fazą a zerem.

Mam taki i u mnie chodzi między fazami. Sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,5 kW to chyba jednak dużo za dużo dla bezpiecznika 16 A :hmm:

3,7 kW to jest zdaje się max.

U siebie mam ogrzewanie elektryczne i starałem się tak rozprowadzić kable, by z danego obwodu i bezpiecznika 16 A nie szło więcej jak 3,5 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gordon_Shumway napisał:

Jest jakiś "hint" na ograniczenie poboru mocy przez podgrzewacz,

Dioda prostownica na 20A w szereg. Zmniejszy moc o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gordon_Shumway napisał:

Jest jakieś rozwiązanie na zasadzie "plug&play", inaczej trzeba grzebać w bebechach urządzenia :oslabiony:

Możesz wymienić też element grzejny na taki z mniejszą mocą. Oczywiście to też grzebanie w bebechach i koszty (jakieś 40pln + przesyłka) ale dosyć proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Harp napisał:

Możesz wymienić też element grzejny na taki z mniejszą mocą. Oczywiście to też grzebanie w bebechach i koszty (jakieś 40pln + przesyłka) ale dosyć proste.

Linkę do sprzedawcy? ... please ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gordon_Shumway napisał:

Linkę do sprzedawcy? ... please ;] 

np. tutaj

 

Mam u rodziców 5kW ale na dużym zabezpieczeniu. Wymieniałem taki element grzejny i nie ma wiele pracy jak masz minimum smykałki do majsterkowania. W komplecie były oringi. Najgorzej to chyba jakbyś musiał odkręcać te plastikowe śrubunki ale obudowa powinna zejść bez tego. Tam ze 4 małe śrubki trzymające grzałkę i podmieniasz, skręcasz zamykasz obudowę. Ważne byś najpierw przelał wodą układ zanim włączysz zasilanie.

 

tutaj masz filmiki z operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mayster_tcz napisał:

Skoro wtyczkę sobie dorobiłeś, to diodę możesz wsadzić we wtyczkę... Koszt 50 gr. 

Nie jestem tylko pewny czy dioda nie będzie potrzebować chłodzenia przy takim obciążeniu i czy w podgrzewaczu oprócz grzałki nie ma jakiejś elektroniki?

Niemniej jest to niezmiernie łatwe i tanie do sprawdzenia, więc myślę, że warto?

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.