Skocz do zawartości

Zamienniki NTY


futrzak

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie - jak jest z ich jakością? Na obecną chwilę pytanie zasadniczo jest o zaciski hamulcowe. Musiałem kupić nowy, ciężko o zamiennik, Febest to raczej nic lepszego nie jest :)

Długo to pociągnie? Na obecną chwilę jest idealnie :ok:

 

Uprzedzam "mądre" rady w stylu "lepiej zregenerować stary" - ten został uszkodzony przy regeneracji (mechanizm samoregulacji zużycia klocków/ręcznego). Kupno starego w sensownym stanie do regeneracji graniczy zdaje się z cudem. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dzikipzs napisał:

Nie wiem jak zacisk, ale zakladalem sworzen Nty do 407 i jakosc dramatycznue niska. Rozlecial sie po 2 miesiacach.

 

Wyboru nie miałem, opinie w internecie są skrajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, futrzak napisał:

Takie pytanie - jak jest z ich jakością? Na obecną chwilę pytanie zasadniczo jest o zaciski hamulcowe. Musiałem kupić nowy, ciężko o zamiennik, Febest to raczej nic lepszego nie jest :)

Długo to pociągnie? Na obecną chwilę jest idealnie :ok:

 

Przerabiałem temat w Stilo gdzie tylne zaciski Bosch do najtrwalszych nie należą. Z lewej założyłem zacisk oryginalny zregenerowany w firmie Autogrotek, a z prawej na próbę nowy zacisk NTY. Przewaga po stronie NTY - koło ma mniejsze opory toczenia na podnośniku, w sensie zacisk lepiej odbija. Nie wiem, może to kwestia przewodu elastycznego, który przy okazji NTY wymieniłem na nowy. Jeżdżę już na tym chyba 2 rok. Nic się złego nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lato8 napisał:

Zalozylem zacisk tej firmy do vw bora i zacinal się tak samo jak stary. Linki byly od razu wymienione na nowe.

 

U mnie nic się nie zacina, linki zmieniane nie były, wszytko działa tak jak w oryginale. Zobaczymy za 2 miesiące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, futrzak napisał:

 

U mnie nic się nie zacina, linki zmieniane nie były, wszytko działa tak jak w oryginale. Zobaczymy za 2 miesiące :)

Chyba za 2 lata, gwarancję powinno przeżyć;]

Co to za rzadkie auto co używek deficyt?

Może podpasuje od innego modelu albo i marki, bo dużo aut ma wspólne, ewentualnie części składowe są wspólne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, volf6 napisał:

Chyba za 2 lata, gwarancję powinno przeżyć;]

 

Powinno :) Przez ten czas może znajdę coś sensownego. 

 

44 minuty temu, volf6 napisał:

Co to za rzadkie auto co używek deficyt?

 

Ford Probe II/Mazda 626 GE/MX6/Xedos 6/Tribute

 

Na alledrogo dosłownie kilka sztuk, a stan jak poniżej nie zachęca do zakupu i późniejszej regeneracji :facepalm:

 

image.png.7e40f80ab1083ff24a056d48029cfba9.png

 

Ten mój gruz, który był regenerowany wyglądał lepiej. Pewnie gdyby w warsztacie znali jego konstrukcję lub oddali gdzieś do regeneracji to by nie było kłopotu, ale stało się co się stało. Jestem ciekaw jak długo walczyli za pierwszym razem (oddali ze źle ustawionym ręcznym i prawdopodobnie źle hamującym tym prawym tyłem). Przejechałem się kawałek, samochód oddałem i zapytałem co ten ręczny tak ustawiony, czy w ogóle przeprowadzili procedurę wstępnego ustawienia zacisków. Padło pytanie jak - opisałem i oczywiście się okazało, ze tego nie zrobili, co mnie trochę dziwi, ponieważ rozbierając zacisk na części pierwsze (do regeneracji) to widać dość fikuśną konstrukcję. Teraz już wiedzą jak to się robi, ale po fakcie. Tutaj gdzie zacisk zmieniałem (tam oddaję francuzy) wyjaśniłem jak to jest skonstruowane i szef nawet  mówił, że coś mi nie dowierza :hehe: No i założyli nowy zacisk, odpowietrzenie itd., a tutaj nie ma hamulca ani zasadniczego, ani ręcznego na tym kole. No tak, NTY,  sam się trochę przestraszyłem  ;]  Po tym radosnym niepowodzeniu rozpoczęli procedurę zgodną z moim opisem i po chwili wszystko zaczęło działać tak jak fabryka nakazuje. Kolejna zabawa (o ile jest wszystko w porządku) to dopiero przy wymianie klocków/tarcz :ok: Jak się dowiedziałem na koniec, czegoś takiego to w swojej długoletniej praktyce nie widzieli ;]

 

44 minuty temu, volf6 napisał:

Może podpasuje od innego modelu albo i marki, bo dużo aut ma wspólne, ewentualnie części składowe są wspólne:)

 

Niestety, nie ma tak dobrze :oslabiony: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.