Skocz do zawartości

Caddy II 1.9 BLS coś syczy z tyłu silnika


surym

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy,

 

jestem od niecałego roku posiadaczem Caddiego 1,9 TDI z 2008 roku. Auto jedzie dobrze, brak błędów (poza tymi o których wiem - czujnik położenia wału, będę robił razem z dwumasą jak uskładam kasę), prawdziwy przebieg 140k. Od ok. miesiąca wydaje mi się że słyszę syczenie, nie jestem na 100% pewien czy to było czy dopiero teraz zauważyłem. Wjechałem dziś na kanał, wlazłem pod auto i zlokalizowałem syczące ustrojstwo, niestety nie wiem co to i czy  tak ma być. Poniżej zdjęcia, przepraszam że niezbyt wyraźne:

 

Nad prawą półośką (wyżej jest turbina) jest kaptur z tworzywa chroniącego przed temperaturą:

LyZnmpZ.jpg

 

po zdjęciu kaptura ukazuje się takie ustrojstwo:

 

popdVl4.jpg

 

16AowVy.jpg

 

Mamy tutaj jakiś tłoczek i dźwignię która otwiera zawór.

 

LfOXCXI.jpg

 

Z miejsca zaznaczonego kółkiem dmucha ciepłe powietrze (lub spaliny?) - bardziej jak się doda gazu.

 

Dźwignia otwiera zawór na chwilę przy uruchomieniu silnika, potem go lekko przymyka tak jak tu:

 

WWcm3o5.jpg

 

po chwili pracy zaworek odmyka się bardziej jak na trzecim foto. Podczas jazdy słyszę jak to dmuchanie - syczenie wzmaga się przy przyspieszaniu.

 

Wydaje mi się że wcześniej tego nie było lub było to mniej słyszalne. Czy któryś z kolegów może to wyjaśnić?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.