Skocz do zawartości

Infrastruktura


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

17 minutes ago, mrBEAN said:

Kolejny przetarg na zagospodarowanie MOPów. 

Powoli to idzie, ale do przodu.

Nadzieja w Ekoen, że zrobią to jak u siebie na podwórku.

 

"

Stacje na trzech autostradach i trzech drogach ekspresowych

Przetarg dotyczył 36 MOP-ów kategorii I w ciągu autostrady A1 (Toruń - Tuszyn oraz Sośnica - Gorzyczki), A2 (Konin - Warszawa), A4 (Jędrzychowice - Krzyżowa, Wrocław - Katowice oraz Kraków - Korczowa), drogi ekspresowej S3 (Szczecin - Gorzów Wielkopolski), S7 (Elbląg - Kielce), S8 (Zambrów - Ostrów Mazowiecka oraz Wrocław - Kępno).

Zastrzegliśmy minimalną wysokość półrocznego Czynszu Dzierżawnego dla części lokalizacji w wysokości 5840 zł netto, a dla pozostałych lokalizacji 2920 zł netto. Oferenci zaproponowali czynsz od 6010 do 18 000 zł (netto) i od 3510 do 7000 zł dla drugiej części lokalizacji."

 

https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/40967/Chca-zainwestowac-w-kolejne-stacje-ladowania-pojazdow-elektrycznych

 

 

Żeby tylko nie skończyło się na jednej ładowarce na mop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska całościowo w DC zaczyna wyglądać rozsądnie. 
Lokalizacje jeszcze będą przybywać, bo jest sporo luk, ale większym wyzwaniem będzie stawianie mocy 50+ i wielostanowiskowych lokalizacji.

 

Co by nie mówić, porównując do zrzutów z 2019 jest szał ;) 

 

 

12A0DCC8-D083-4E43-9859-55C6CFEB9665.png
 

Stan na 1 stycznia 2020, postęp zauważalny 💪

9BBFF75B-36F5-4E85-96A4-1A118A5932BC.png.876a68c2e9a85a42b5be01640aaec226.png

 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HelixSv napisał:

 

Żeby tylko nie skończyło się na jednej ładowarce na mop. 

Oby! Bo niestety to teraz największa bolączka będzie 😬

Czesi już ładnie po 2 stawiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, potrzebuje namierzyc szybka ladowarke w Kielcach.

 

10.04 jedziemy z synem na tor Kielce na szkolenie i bede potrzebowal sie doladowac przed, zeby miec spokoj na caly dzien szkolenia, jak i po, zeby moc do Krk wrocic. Na samym torze maja wallboxa, a do tego beda tez inne ev, wiec moze byc problem z uzupelnieniem energii.

 

Patrzylem na Plugshare i widze szybka ladowrke na Orlenie w Jedrzejowie, ale potem jeszcze kawalek drogi bede mial, wiec wolalbym cos blizej.

W samych Kielcach jest Greenway (platny ale ok), cos jeszcze? Tak to tylko Type-2, ktore jak rozumiem sa sporo wolniejsze?

 

Do tej szybszej w Kilecach mam 115km, czyli dojade pewnie z bateria 40-50%? Ile mw. czasu bede potrzbowal na doladowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zinger napisał:

Panowie, potrzebuje namierzyc szybka ladowarke w Kielcach.

 

10.04 jedziemy z synem na tor Kielce na szkolenie i bede potrzebowal sie doladowac przed, zeby miec spokoj na caly dzien szkolenia, jak i po, zeby moc do Krk wrocic. Na samym torze maja wallboxa, a do tego beda tez inne ev, wiec moze byc problem z uzupelnieniem energii.

 

Patrzylem na Plugshare i widze szybka ladowrke na Orlenie w Jedrzejowie, ale potem jeszcze kawalek drogi bede mial, wiec wolalbym cos blizej.

W samych Kielcach jest Greenway (platny ale ok), cos jeszcze? Tak to tylko Type-2, ktore jak rozumiem sa sporo wolniejsze?

 

Do tej szybszej w Kilecach mam 115km, czyli dojade pewnie z bateria 40-50%? Ile mw. czasu bede potrzbowal na doladowanie?

Jak nie ma na PS to raczej nic więcej nie znajdziesz.

Ewentualnie przejrzeć Greenway i Orlen bezpośrednio, czy na dniach coś nie otworzyli akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kia ogłosiła w końcu pakiecik dla Ionity i przy abonamencie miesięcznym 58 zł, będzie można ładować na Ionity za 1,35 zł. W końcu, miło.

Teraz czekać na ruch innych marek.

 

Przy okazji odnośnie Ionity takie info się pojawiło w sieci:

 

"Do końca lipca tego roku w Polsce planowane jest uruchomienie 6 stacji sieci Ionity, a kolejne 5 przewidziane jest do uruchomienia do końca 2021 roku."

 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mrBEAN napisał:

Przy okazji odnośnie Ionity takie info się pojawiło w sieci:

 

"Do końca lipca tego roku w Polsce planowane jest uruchomienie 6 stacji sieci Ionity, a kolejne 5 przewidziane jest do uruchomienia do końca 2021 roku."

 

 

No i to jest jakaś wiadomość! Planowali dwie a otworzą sześć - ten miś pokazuje na co ich stać. Biorąc pod uwagę w jakim tempie Ionity realizuje swoje plany mogą już strzelać korki od szampanów a w planowanych dziewięciu bonusowych lokalizacjach ustawiać się kolejki, bo otwarcia tuż-tuż.

:ok:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

No i to jest jakaś wiadomość! Planowali dwie a otworzą sześć - ten miś pokazuje na co ich stać. Biorąc pod uwagę w jakim tempie Ionity realizuje swoje plany mogą już strzelać korki od szampanów a w planowanych dziewięciu bonusowych lokalizacjach ustawiać się kolejki, bo otwarcia tuż-tuż.

:ok:

 

 

 

 

Pomyliłeś 😁

Podpowiadam 💡

 

Te 6 punktów ładowania to 3 lokalizacje 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał:

Pomyliłeś 😁

Podpowiadam 💡

 

Te 6 punktów ładowania to 3 lokalizacje 😁

 

Ech, przechytrzyli mnie. Ja od początku nie zakładałem że tam będzie tylko po jednym gniazdku bo to byłoby bez sensu. Cóż, pozostaje czekać. Zanim ja się zdecyduję na elektryka to infrastruktura na pewno już będzie gotowa.

;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mrBEAN said:

I rusza  budowa na czwartej lokalizacji.

D4F7A691-FD52-4845-97D3-3628C3D225B8.png

45E01AB0-8D0C-4A5A-BADD-5F85D4814915.png

 

Dla mnie to dobry punkt, bo na trasie Świnoujście - Warszawa. 

Może się przydać, jak jakieś inne Orleny czy Grinłeje będą nie dostępne. 

 

Ale tak obiektywnie patrząc, to lokalizacja jest świetna - A2-S5-S11. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HelixSv napisał:

 

Dla mnie to dobry punkt, bo na trasie Świnoujście - Warszawa. 

Może się przydać, jak jakieś inne Orleny czy Grinłeje będą nie dostępne. 

 

Ale tak obiektywnie patrząc, to lokalizacja jest świetna - A2-S5-S11. 

Lecąc na północ z Wrocka kiepska, ale jadąc na Bydgoszcz idealna :) 

 

Zaraz przejrzę gdzie są Shelle w okolicy Świebodzina A2/S3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HelixSv napisał:

Kurczę, jakie fajne ładowarki zainstalowali w Jönköping.

 

To jest na trasie pomiędzy Malmö i Sztokholmem.

Jak to ma być nowy standard, to ja jestem bardzo zadowolony.

 

image.png.fb1c9c77046860e1f3ed3e506c7ffcb2.png

Malina :)

Ładowałem na takich w Niemczech i Austrii, szybko się uruchamiają i stabilnie chodzą, fajne wyświetlacze. A 150 kW to już właśnie powinno być standardem dzisiaj.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mrBEAN said:

Malina :)

Ładowałem na takich w Niemczech i Austrii, szybko się uruchamiają i stabilnie chodzą, fajne wyświetlacze. A 150 kW to już właśnie powinno być standardem dzisiaj.

 

 

No i ta ilość - 4 wtyczki (choć pewnie te 150kW jest dzielone pomiędzy dwa samochody).

Tak można budować zaufanie do EV.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 20:00, format napisał:

Biedny Ryb :swieca:

 

Że też Ci się nie znudzi... Siedem miesięcy minęło, nadal ani jednej ładowarki oddanej do użytku a Ty wciąż się upajasz kolejnymi sukcesami na papierze. Życzeniowe myślenie level expert.

:lol:

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość krawiec
Godzinę temu, mrBEAN napisał:

KiaCharge ma już polski cennik. 
Nawet sensownie, choć zawsze za dużo ;) 

 

https://kiacharge.com/o/dcs-api/customer/groupIds/3091655/tariffs/pdf?locale=pl_PL

 

 

 

Dobrze liczę, że w PL mamy najdrożej w EU? 

Widać tendencje... auta EV mają być droższe od spalinowych i ich eksploatacja też ma być droższa o ile nie ma się "swojej elektrowni".

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krawiec napisał:

Dobrze liczę, że w PL mamy najdrożej w EU? 

Widać tendencje... auta EV mają być droższe od spalinowych i ich eksploatacja też ma być droższa o ile nie ma się "swojej elektrowni".

 

Krawiec

Nie wiem  jak liczysz, ale z grubsza jest podobnie w całej Europie.

 

Ionity korzystnie w tym pakiecie Power, o ile ktoś zrobi chociaż jedną/dwie trasy w Europę rocznie.

A reszta to typowy roaming, czyli wygoda, a nie najtaniej.

W Polsce to są stacje Greenway, które DC można korzystniej ogarnąć, a AC akurat całkiem znośnie jest w tym KiaCharge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, krawiec said:

Widać tendencje... auta EV mają być droższe od spalinowych i ich eksploatacja też ma być droższa o ile nie ma się "swojej elektrowni".

 

 

Nie trzeba mieć swojej elektrowni. Wystarczy dom z taryfą nocną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, mrBEAN said:

KiaCharge ma już polski cennik. 
Nawet sensownie, choć zawsze za dużo ;) 

 

https://kiacharge.com/o/dcs-api/customer/groupIds/3091655/tariffs/pdf?locale=pl_PL

 

 

 

 

Ja chyba skuszę się na easy+ionity. Podniesie komfort jazdy na wakacjach w Niemczech i we Francji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Czechach rozpoczęła się elektryfikacja osiedli.
Instalują na potege ładowarki, głównie AC.
Zdjęcie poglądowe z dzis z nawigacji.bc3ad3c65ae1330b13ce2afdb30c451c.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kiwal napisał:

A w Czechach rozpoczęła się elektryfikacja osiedli.
Instalują na potege ładowarki, głównie AC.
Zdjęcie poglądowe z dzis z nawigacji.bc3ad3c65ae1330b13ce2afdb30c451c.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Czyli da sie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
9 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Kto by pomyslal, ze mozna nakrecic 10min film o stacji "paliw" i ludzie beda to ogladac z wypiekami na twarzy ;]

 

Napisz mu to w komentarzu, skoro tak Cię wypiekło, na pewno doceni i może zrobi 20 minutowy, konar zapłonie, a wtedy i żona doceni. A to wszystko dzięki stacji ładowania, no kto by pomyślał ;) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

;l

 

Aż sprawdziłem co Cię rozbawiło, faktycznie wesołe ;) 

 

  

W dniu 8.10.2020 o 12:05, Dark_Knight napisał:

Wygląda na to, że powstaje 130 ładowarek rocznie, z czego w Polsce jedna na 280. Obstawiam zatem, że planowane 400 zostanie osiągnięte właśnie mniej więcej za rok, a w Polsce będą co najwyżej dwie sztuki.

 

W dniu 8.10.2020 o 19:42, Dark_Knight napisał:

Na 280 ładowarek powstaje też jedna(!) w Polsce. I stąd wniosek, że wśród tych kolejnych 120 w najlepszym wypadku w Polsce będzie jeszcze jedna (choć bardziej prawdopodobne jest zero).

 

 

A merytoryczniej to ten nasz kraj jest naprawdę kartonowy.

W Kutnie już ponad rok stoją ładowarki, inne już niespełna rok i prawdopodobnie jest jakiś problem na linii inwestor-UDT, bo u nas zawsze jest problem :) 

 

Ale jest inna ciekawostka, już jest ponad 400 ;) 


 

6678F90F-827F-46E7-BF63-21A45B4F14BD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mrBEAN napisał:

Aż sprawdziłem co Cię rozbawiło, faktycznie wesołe ;) 

 

Od początku wiedziałem, że przegram.

:hehe:

 

 

21 minut temu, mrBEAN napisał:

A merytoryczniej to ten nasz kraj jest naprawdę kartonowy.

W Kutnie już ponad rok stoją ładowarki, inne już niespełna rok i prawdopodobnie jest jakiś problem na linii inwestor-UDT, bo u nas zawsze jest problem :) 

 

No i ja właśnie do tego się odnosiłem. Mój sceptycyzm bierze się właśnie z doskonałej świadomości tego, z jakiego kartonu jest nasz kraj.

:ok:

 

 

21 minut temu, mrBEAN napisał:

Ale jest inna ciekawostka, już jest ponad 400 ;) 

 

6678F90F-827F-46E7-BF63-21A45B4F14BD.jpeg

 

A to pech. Ale @format przewidział, że będzie coś w rodzaju remisu.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forach budowy dróg można poczytać o opóźnianiach odbiorów dróg z racji postawy "ZE". Są nawet często piękne zdj z nową drogą rowerową i słupem pośrodku, bo w dwa lata ZE nie dała rady :facepalm:.

O ile budowę domu można jeszcze pociągnąć z generatora jak nie podepną przyłącza na czas to nie widzę tego przy ładowarkach do aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.