Skocz do zawartości

Dziwne tankowanie


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz to mi się zdarzyło, mianowicie pod koniec tankowania lpg dystrybutor znacznie zwolnił, ale się nie zatrzymał tylko bardzo powoli tankował dalej, odłączyłem bo stwierdziłem, że jest coś nie tak, spotkaliście kiedyś z czymś takim. Zakładam, że w tym momencie miałem pełny lub prawie pełny zbiornik, a nie odbiło. Na tej stacji jest dystrybutor na automat, czyli włączasz i samo się wyłącza po zatankowaniu (nie trzeba trzymać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dobromir napisał:

Witam, pierwszy raz to mi się zdarzyło, mianowicie pod koniec tankowania lpg dystrybutor znacznie zwolnił, ale się nie zatrzymał tylko bardzo powoli tankował dalej, odłączyłem bo stwierdziłem, że jest coś nie tak, spotkaliście kiedyś z czymś takim. Zakładam, że w tym momencie miałem pełny lub prawie pełny zbiornik, a nie odbiło. Na tej stacji jest dystrybutor na automat, czyli włączasz i samo się wyłącza po zatankowaniu (nie trzeba trzymać).

Często tak mam, tyle że u mnie jest podgięty pływak i wchodzi 55 litrów na 58 czy 59 brutto. Zwróć następnym razem uwagę na manometr w dystrybutorze. Jak będzie dochodził do 20 barów to kończ tankowanie, choć raczej nie będzie takiej sytuacji bo pompy LPG są ustawione na mniejsze ciśnienie ok. 17 barów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dobromir napisał:

Witam, pierwszy raz to mi się zdarzyło, mianowicie pod koniec tankowania lpg dystrybutor znacznie zwolnił, ale się nie zatrzymał tylko bardzo powoli tankował dalej, odłączyłem bo stwierdziłem, że jest coś nie tak, spotkaliście kiedyś z czymś takim. Zakładam, że w tym momencie miałem pełny lub prawie pełny zbiornik, a nie odbiło. Na tej stacji jest dystrybutor na automat, czyli włączasz i samo się wyłącza po zatankowaniu (nie trzeba trzymać).

zgadza się nie odbił zawór i pompa dobiła do max możliwości

przydatna sprawa w trasie, zawsze te kilka dodatkowych litrów wejdzie

pomaga jeszcze bujanie autem -3-4L więcej można wcisnąć :) (Słowak mnie tego nauczył)

mnie do butli wchodzi 38-40L do odbicia zaworu, do zatrzymania dystrybutora 44L

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tilok napisał:

Często tak mam, tyle że u mnie jest podgięty pływak i wchodzi 55 litrów na 58 czy 59 brutto. Zwróć następnym razem uwagę na manometr w dystrybutorze. Jak będzie dochodził do 20 barów to kończ tankowanie, choć raczej nie będzie takiej sytuacji bo pompy LPG są ustawione na mniejsze ciśnienie ok. 17 barów.

Czyli co? Coś z moją instalacja nie tak czy z stacją na której tankowałem. Do tej pory tankowałem na innych i bo ok (odbijało), teraz z 4 razy na innej i za czwartym razem coś takie nastąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dobromir napisał:

Czyli co? Coś z moją instalacja nie tak czy z stacją na której tankowałem. Do tej pory tankowałem na innych i bo ok (odbijało), teraz z 4 razy na innej i za czwartym razem coś takie nastąpiło.

zobaczysz co będzie dalej, czasem się pływak przycina i jest taki efekt

nic groźnego i ile zaraz po tankowaniu pojedziesz dalej a nie postawisz auto na słońcu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dobromir napisał:

Czyli co? Coś z moją instalacja nie tak czy z stacją na której tankowałem. Do tej pory tankowałem na innych i bo ok (odbijało), teraz z 4 razy na innej i za czwartym razem coś takie nastąpiło.

u mnie jest tak, że w jednym aucie czasem nie odbija - zupełnie jak u ciebie. W drugim odbija zawsze. A tankuję na tej samej stacji od lat. Moim zdaniem to wina inst lpg w aucie a nie samego dystrybutora. Odpuszczam tankowanie jak dystrybutor zwalnia i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2018 o 13:25, Koonrad napisał:

zobaczysz co będzie dalej, czasem się pływak przycina i jest taki efekt

nic groźnego i ile zaraz po tankowaniu pojedziesz dalej a nie postawisz auto na słońcu 

Zakładam że coś jednak musiało być nie tak na tej stacji może zle ciśnienie. Dzisiaj podjechałem na Orlen i tam mi nabiciu do pełna odbiło więc zakładam że u mnie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobromir napisał:

Zakładam że coś jednak musiało być nie tak na tej stacji może zle ciśnienie. Dzisiaj podjechałem na Orlen i tam mi nabiciu do pełna odbiło więc zakładam że u mnie wszystko jest ok.

może stacja, może twój zawór się "zawiesił", takie coś się zdarza raz na czas, zobaczysz co będzie dalej 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO kwestia stacji i pewnie dużej butli. Przy dużych butlach albo większej kolejce aut z lpg.

Niektóre stacje mają zbiorniki LPG dość daleko i bufory po drodze wtedy mogą być takie efekty.

Ja mam dość dużą butlę (55l gazu wchodzi bez cudowania) i mam rozpracowane stacje w okolicy gdzie nie odbija.

Latem przy upałach obniżają też ciśnienia tankowania i też może nie odbijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.