Skocz do zawartości

Pakiet eco


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Zaglądnąłem sobie do cennika i takie coś mnie zaciekawiło

pakiet eco:

- aktywna przesłona grilla,

- zmodyfikowany alternator,

- pompa oleju o zmiennej wydajności

- zmodyfikowana pompa paliwa

 

Aktywna osłona grila, pewnie domyka się w przypadku niskiej temperatury otoczenia albo silnika, żeby szybciej ogrzać i nadmiernie nie chłodzić silnika.

Alternator - co, jak wyłączę radio to będzie mniej ładował?

Pompa o zmiennej wydajności pracuje w zależności od obciążenia?

 

Tak się zastanawiam, jakie te wynalazki mają wpływ na eko - czyli zużycie paliwa i emisję spalin, a także na właściwości użytkowe samochodu. Bo finansowo, to zapewne wcale się to nie opłaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kartonik napisał:

Zmodyfikowany alternator chyba już jest, z systemem S&S ładowanie najczęściej nie przekracza 13V :chory:

A mi się wydaje że aktywny znaczy odzyskuje energię z hamowania a mniej obciąża silnik w trakcie jazdy. Ale tylko zgaduję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lnk napisał:

Po ile ten pakiet?

Jak dla mnie to tylko dodatkowe ryzyko awarii w przyszłości a zyski pewnie znikome....zważywszy ze trzeba za pakiet zapłacić, a okres amortyzacji pewno długi.

1000, kompletnie się nie opłaca ;)

O ile jeszcze sam grill zimą może się przydać (jeśli działa na zasadzie przysłony), to reszta jest proszeniem się o usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Majkiel napisał:

1000, kompletnie się nie opłaca ;)

O ile jeszcze sam grill zimą może się przydać (jeśli działa na zasadzie przysłony), to reszta jest proszeniem się o usterki.

No właśnie z tym grillem tez mogą być jaja po latach. A niech się przymknie/zablokuje latem w Hiszpani?

Z tego co kojarzę w BMW były aktywne grille i się to sypało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lnk napisał:

No właśnie z tym grillem tez mogą być jaja po latach. A niech się przymknie/zablokuje latem w Hiszpani?

Z tego co kojarzę w BMW były aktywne grille i się to sypało.

 

Dlatego nawet za dopłatą bym tego pakietu nie brał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.