Skocz do zawartości

Hulajnoga elektryczna - Xiaomi M365


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kaprys kupić sobie taką.

Na co uważać, czego się wystrzegać ? Gdzie tanio kupić ? ;]

 

Po co mi ona ? Nie wiem - fajny gadżet.

OC w życiu prywatnym mam (jakby ktoś wyskoczył z takim tematem).

Pewnie wrzucę Custom Firmware (CFW) - polecicie jakieś fajne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, slawekw napisał:

Mam kaprys kupić sobie taką.

Na co uważać, czego się wystrzegać ? Gdzie tanio kupić ? ;]

 

Po co mi ona ? Nie wiem - fajny gadżet.

OC w życiu prywatnym mam (jakby ktoś wyskoczył z takim tematem).

Pewnie wrzucę Custom Firmware (CFW) - polecicie jakieś fajne ?

 

nie wiem po ile w pl

https://www.pepper.pl/search?q=Xiaomi+M365

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, slawekw napisał:

Mam kaprys kupić sobie taką.

Na co uważać, czego się wystrzegać ? Gdzie tanio kupić ? ;]

 

Po co mi ona ? Nie wiem - fajny gadżet.

OC w życiu prywatnym mam (jakby ktoś wyskoczył z takim tematem).

Pewnie wrzucę Custom Firmware (CFW) - polecicie jakieś fajne ?

 

Mam. Po 3 tygodniach testów kupiłem. Też na początku za bardzo nie wiedziałem po co to jest. Ale mam akurat ze 4 km do pracy, miałem ja jeździć, ale jak żona wsiadła, to już się za bardzo dorwać nie mogłem, więc nie było wyjścia. 🤣. Czeka w piwnicy na wiosnę. Składa się łatwo więc nadaje się jako dojazdówka (kolej, metro, tramwaj). Jakbyś chciał, to możesz sobie tu przeczytać moje wrażenia:

https://technologia.dziennik.pl/sprzet/artykuly/581813,hulajnoga-xiaomi-mijia-m365-hujnoga-xiaomi-hulajnoga-elektryczna.html

   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mirek1 napisał:

 

Mam. Po 3 tygodniach testów kupiłem. Też na początku za bardzo nie wiedziałem po co to jest. Ale mam akurat ze 4 km do pracy, miałem ja jeździć, ale jak żona wsiadła, to już się za bardzo dorwać nie mogłem, więc nie było wyjścia. 🤣. Czeka w piwnicy na wiosnę. Składa się łatwo więc nadaje się jako dojazdówka (kolej, metro, tramwaj). Jakbyś chciał, to możesz sobie tu przeczytać moje wrażenia:

https://technologia.dziennik.pl/sprzet/artykuly/581813,hulajnoga-xiaomi-mijia-m365-hujnoga-xiaomi-hulajnoga-elektryczna.html

   

Co tam są za hamulce? Wyglądają jak rowerowe - może można zrobić upgrade na hyrauliczne?

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał:

Co tam są za hamulce? Wyglądają jak rowerowe - może można zrobić upgrade na hyrauliczne?

Można, tylko po co? To hamulec na tylne koło, i tak wpada w poślizg. Zwykle hamuje się elektrodynamicznie przednim, a ten tylni to taki awaryjny dodatek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawekw napisał:

Mam kaprys kupić sobie taką.

Na co uważać, czego się wystrzegać ? Gdzie tanio kupić ? ;]

 

Po co mi ona ? Nie wiem - fajny gadżet.

OC w życiu prywatnym mam (jakby ktoś wyskoczył z takim tematem).

Pewnie wrzucę Custom Firmware (CFW) - polecicie jakieś fajne ?

 

Mam, polecam.

ja kupowałem na gearbest, ostatnio była promocja za 1350, ale teraz tez jest tanio do wyrwania.

 

https://www.gearbest.com/scooters-and-wheels/pp_974669.html?lkid=17073989&fbclid=IwAR1JlGSNS9ces9JoWuRD8UMzohZGKpZTeEV1eFkqqzgY4Os5vMXCFRPTo2A

 

Ale są tez na aliexpress w podobnej cenie.

 

Możesz też kupic w pl za 1900 z "gwarancją" na którą bym nie liczył, jak zamierzasz modować

 

Przygotuj się tylko na długą drogę przesyłki - ze 2 miechy.

Akurat na wiosnę dojdzie.

I ćwicz skile zmiany opon i dętek, bo często padają.

 

Firmware robisz sobie pod siebie tu:

 

https://m365.botox.bz/

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem m365 przez 2 tyg i oddałem 

Dalej się zastanawiam czy nie kupić ponownie ale zbyt często jeździć tym nie będę;

deszcz itp powod. Ze nie zawsze na tym pojeździsz; jedziesz do pracy pogoda ok wracasz leje :) - Trochę komplikuje sprawę ;)

 

ja to widzę  jako zabawkę do incydentalnego jeżdżenia do pracy, wyskoczyć po bułki do sklepu itp

taka droga zabawka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondziu napisał:

Miałem m365 przez 2 tyg i oddałem 

Dalej się zastanawiam czy nie kupić ponownie ale zbyt często jeździć tym nie będę;

deszcz itp powod. Ze nie zawsze na tym pojeździsz; jedziesz do pracy pogoda ok wracasz leje :) - Trochę komplikuje sprawę ;)

 

ja to widzę  jako zabawkę do incydentalnego jeżdżenia do pracy, wyskoczyć po bułki do sklepu itp

taka droga zabawka ;)

Ja jezdzę niezależnie od pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dellti napisał:

 

Na to chyba wszyscy narzekają ... pierwszą dętkę wymieniłem zanim przejechałem pierwsze 50 km :)  Ktoś używał może kół nie pompowanych?

Podobno na nich styki akumulatorów padają od drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dellti napisał:

 

Na to chyba wszyscy narzekają ... pierwszą dętkę wymieniłem zanim przejechałem pierwsze 50 km :)  Ktoś używał może kół nie pompowanych?

 

Bo ja wiem ... zakończyłem sezon z 5 stówkami na blacie i dętki oryginalne. Jedynie co raz na tydzień sprawdzałem ciśnienie i ewentualnie dobijałem do zalecanych barów. Dętki głównie padają od jazdy na zbyt niskim poziomie ciśnienia.  Inna sprawa że pompowanie przedniego koła to temat rzeka 

Edytowane przez goldixll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, goldixll napisał:

 

Bo ja wiem ... zakończyłem sezon z 5 stówkami na blacie i dętki oryginalne. Jedynie co raz na tydzień sprawdzałem ciśnienie i ewentualnie dobijałem do zalecanych barów. Dętki głównie padają od jazdy na zbyt niskim poziomie ciśnienia.  Inna sprawa że pompowanie przedniego koła to temat rzeka 

Pierwsz 600 km miałem bez wymian dętki.

Potem z górki.

Niszczą się opony i kord przebija dętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Odgrzebuję wątek.

 

Właśnie odebrałem swoją m365, zrobiłem przegląd "0" i kilkaset metrów po parkingu. Fajna rzecz.

 

Ale najlepsze jest to, że czekając 3 miesiące na tę hulajnogę (zamówiona na GearBest) tak się nakręciłem, że zamówiłem kolejną. Trochę większą. cięższą i mocniejszą. 2400W (2 x 1200W, 55 km/h). Nazwa kodowa to S12 lub Dualtron. Jak dojdzie to podzielę się opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slawekw napisał:

Odgrzebuję wątek.

 

Właśnie odebrałem swoją m365, zrobiłem przegląd "0" i kilkaset metrów po parkingu. Fajna rzecz.

 

Ale najlepsze jest to, że czekając 3 miesiące na tę hulajnogę (zamówiona na GearBest) tak się nakręciłem, że zamówiłem kolejną. Trochę większą. cięższą i mocniejszą. 2400W (2 x 1200W, 55 km/h). Nazwa kodowa to S12 lub Dualtron. Jak dojdzie to podzielę się opinią.

To co, chipujesz?

 

https://m365.botox.bz/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

Remove hard speed limit of 35km/h:  
 

ciekawe do ilu wtedy sie rozpedza :)

To nie działa na standardowej baterii. Na standardowym zasilaniu jedzie max 32 km/h.  Musiałbyś zrobić co najmniej 12s3p.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, slawekw napisał:

Trochę większą. cięższą i mocniejszą. 2400W (2 x 1200W, 55 km/h). Nazwa kodowa to S12 lub Dualtron. Jak dojdzie to podzielę się opinią.

Chcesz po miescie zasuwac 55 na hulajnodze?

Syna wyciaga max 25 i to juz nie jest jakos wolno dla jadacego. Jakos nie wyobrazam sobie zasuwac hulajnoga po chodniku/sciezce 55, gdzie w kazdej chwili ktos moze wyskoczyc czy pojawic sie jakis kamyk czy nierownosc, ktora wytraci z rownawagi.

Nie krytykuje, pisze tylko, ze to proszenie sie o klopoty.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:

Chcesz po miescie zasuwac 55 na hulajnodze?

Syna wyciaga max 25 i to juz nie jest jakos wolno dla jadacego. Jakos nie wyobrazam sobie zasuwac hulajnoga po chodniku/sciezce 55, gdzie w kazdej chwili ktos moze wyskoczyc czy pojawic sie jakis kamyk czy nierownosc, ktora wytraci z rownawagi.

Nie krytykuje, pisze tylko, ze to proszenie sie o klopoty.

na pojeździe takim jak hulajnoga powinno sie jechać tak szybko, ile się jest w stanie biec nie gubiąc nóg i zatrzymać.

Z hulajnogi jadącej 30 km/h można  zeskoczyć i biegnąc wyhamować. Z jadącej 55 km/h - gleba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ostatnio poczułem się jak w przyszłości kiedy zobaczyłem typa na elektrycznym unicyklu. Zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych, wyleciało toto z parku, zatrzymał się, rozejrzał i pofrunął mi przed maską ;] wyglądało to tak abstrakcyjnie i naturalnie jednocześnie, że aż się zajarałem pomysłem sprawienia sobie takiego wynalazku. Wcześniej rozważałem deskorolkę, ale w sumie - z racji większego koła - takie coś powinno być bardziej uniwersalne. :hmm: Ma ktoś doświadczenie? Z tego co się orientowałem to sensownym rozwiązaniem może być Segway One S2 (mniejszy) albo InMotion V8 (większy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widuje takiego kolesia jak czasami popierdziela sciezka. Jakis czas temu widzialem test takiego w Gadzecie. Koles mocno chwalil i wychodzi, ze to najbardziej uniwersalny srodek transportu po miescie. Z jednej strony poreczniejszy od hulajnogi, z drugiej wygodniej sie tym poruszac po nierownosciach itp z racji duzego kola. Problemem jest cena, tamten kosztowal cos 7tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zinger napisał:

Chcesz po miescie zasuwac 55 na hulajnodze?

 

Chce mieć możliwość rozpędzenia się do tej prędkości. I zrobienia tego bardzo dynamicznie.

Ale raczej nie na chodniku (wśród ludzi) czy na ścieżce rowerowej. To byłby hardcore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, camel00 napisał:

Swoją drogą, ostatnio poczułem się jak w przyszłości kiedy zobaczyłem typa na elektrycznym unicyklu. Zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych, wyleciało toto z parku, zatrzymał się, rozejrzał i pofrunął mi przed maską ;] wyglądało to tak abstrakcyjnie i naturalnie jednocześnie, że aż się zajarałem pomysłem sprawienia sobie takiego wynalazku. Wcześniej rozważałem deskorolkę, ale w sumie - z racji większego koła - takie coś powinno być bardziej uniwersalne. :hmm: Ma ktoś doświadczenie? Z tego co się orientowałem to sensownym rozwiązaniem może być Segway One S2 (mniejszy) albo InMotion V8 (większy).

Ja mam - ninebot one c+ 

Super sprawa, po 4-5h nauki o dziwo jeździsz bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kenickie napisał:

Narzekacie na ogumienie... a próbowaliście tego?

 

Jakby kto pytał: https://www.gearbest.com/skateboard/pp_009936765143.html

 

Opony pełne są za twarde - a hulajnoga nie ma resorowania. Nie tylko wypadają wtedy plomby z zębów, ale i rozpadają się styki baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam - ninebot one c+ 
Super sprawa, po 4-5h nauki o dziwo jeździsz bez problemu
@koNik Jak w praktyce Ci się sprawdza? Pamiętam że kupowałeś to z myślą do lokalnego zwiedzania... W życiu codziennym też się przydało? Patrzę że cenowo lepiej niż mija365 ( coś za 299$ mi tu wyskakuje)... Zasięg?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na ogumienie... a próbowaliście tego?
20180919134909_70235.jpg&key=017e6cd74d46e14848662a570365a8598bc4d8a228f54211897b79a91eafb3f3
Jakby kto pytał: https://www.gearbest.com/skateboard/pp_009936765143.html
 
Słabo amortyzuje i się cele w baterii rozłączają od wstrząsów.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od 2 tygodni śmigam na tym do pracy. Mam ścieżkę rowerową przez 99% trasy. Dziennie 2x14km. Przydaje się w różnych sytuacjach, ale trzeba uczciwie powiedzieć o awaryjności. Od czasu do czasu coś dłubnąć cza, dyntkę zmienić, zaczep kierownicy, itp. To niestety nie samochód, że uda się w roku tylko olej wymienić i jeździ bezawaryjnie.

Edytowane przez Psychik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea bardzo fajna. Sam myślałem o monocyklu, lecz nie kupiłem. Ciśnienie skoczyło mi jak zobaczyłem to:

image.png.5472ab95e05206e8be865a42a68844c6.png

Katalogowo na granicy dojazdów do pracy. I z tego powodu raczej nie kupię. prawdopodobnie realny zasięg sporo mniejszy,

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea bardzo fajna. Sam myślałem o monocyklu, lecz nie kupiłem. Ciśnienie skoczyło mi jak zobaczyłem to:
image.png.5472ab95e05206e8be865a42a68844c6.png
Katalogowo na granicy dojazdów do pracy. I z tego powodu raczej nie kupię. prawdopodobnie realny zasięg sporo mniejszy,
 
Wuzuki ;l

natapane Redmi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

ja kupiłem w xkomie ...i nie żałuję że lekko przepłaciłem.  Po 500 km miałem straszne luzy powyżej elementu składania... zawiozłem do sklepu i po 2 tygodniach pojechałem po odbiór... wszystkie zużyte elementy wymienione na nowe. Z alli by chyba nie przeszło ( albo ze względu na koszty wysyłki było by to nieopłacalne)   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zinger napisał:

Widzialem :)

Tylko cos duzo chcesz, jak na blisko 2 letnia uzywke po 2 wlascicielach,  . 1300 jak nowa za 1570 z Pl dystrybucji :cfaniak2:

 

To teraz znajdź używaną M365 (nie klona!) poniżej 1200zł na allegro / olx :skromny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedzialem, ze to klonuja :totalszok:

Ale nie zmienia to faktu, ze jak mialbym dac 1300 za taka uzywke, to wole dolozyc 250 i miec nowa z pelna gwarancja itp. 1300 to by mogla kosztoac taka z 20km przebiegu, jak Ty kupowales.

Przy cenie nowej w granicach 1500, uzywke w dobrym stanie (czyli zakaldam, ze taka jak Twoja) moglbym rozwazac przy cenie max 1000zl. Jesli jednak rynek tych uzywek jest taki a nie inny, to pozostaje mi tylko kupno nowej. Takie jest moje zdanie w tej kwesti :)

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zinger napisał:

Takie jest moje zdanie w tej kwesti :)

 

Szanuję to, ale... dashboard kosztuje teraz prawie dwie stówy, poprawione mocowanie kierownicy prawie stówę. Oczywiście możesz z tego zrezygnować i jeździć z telefonem w roli prędkościomierza. Standardowe mocowanie kierownicy wytrzymuje w zależności od użytkowania 500-2000km, potem w trakcie jazdy kierownica zostaje ci w ręce i w najlepszym wypadku tracisz zęby.

M365 to nie jest bezobsługowa hulajka, zresztą, mam teraz Mercane WideWheele Dual za trzy razy tyle i to też nie jest bezobsługowa hulajka. Pewne addony też swoje kosztują. Na potrzeby tej dyskusji możemy umówić się że mogę zestaw rozmkompletować i sprzedać ci gołą hulajkę za tysiąc z groszem :skromny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2019 o 12:38, zinger napisał:

Widzialem :)

Tylko cos duzo chcesz, jak na blisko 2 letnia uzywke po 2 wlascicielach,  . 1300 jak nowa za 1570 z Pl dystrybucji :cfaniak2:

 

Trzeba spojrzeć na to tak że po kupnie i tak wydasz 2 - 3 stówki na modyfikacje...ale nowa z gwarancją to zawsze nowa z gwarancją :) :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcinekkk napisał:

gdzie ten kod sie wpisuje?

 

edit. ok mam alr faktycznie 1332 wychodzi.

 

rozumiem ze kuponow nie mozna laczyc? bo mam jeszcze jakis dla nowych userow.

 

a jak z gwarancja tutaj?

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.