Skocz do zawartości

Asistance dla samochodu powyżej 10 lat ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam samochód głownie na wyjazdy na wakacje amerykański duży van - honda odyssey.

Przebiegu ma mało, ale jest problem bo w tym roku przekroczył 10 lat i nie bardzo chcą mi sprzedać asistance na Europę.

Zmuszają mnie do kupienia nowego samochodu bo na stary nie dostanę asistance. ;] Mam jakieś 350km po Polsce czyli jak dla mnie bezwartościowe.

Chcę coś na wakacje za granicą. 

Możecie coś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MarcG napisał:

Witam

 

Możecie coś polecić ?

Poszukaj postów usera @bizz

Co roku wykupuje nie assistance, ale ubezpieczenie turystyczne Axa - ubezpieczenie z opcja repatriacji samochodu po zdarzeniu.

Miał tez (nie)przyjemność korzystania z niego.

 

Edit:

 

znalazłem:

 

 

Inna opcja to mBank i oferta assistance rozbijana na miesiące. Też z Axa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lessero napisał:

Inna opcja to mBank i oferta assistance rozbijana na miesiące. Też z Axa.

Potwierdzam, kupowałem ich mAssistance na Punto z 2007 roku.

Nie wiem czy samo assistance sprzedają bo mam u nich OC+AC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał:

W ErgoHestii w lutym br. wykupiłem OC + Assistance [PL bez limitu, EU holowanie do 1000km] na Punto 2 z 2003r. bez problemu.

Ja też wykupiłem rok temu  w PZU. :skromny:

Potem w OWU doczytałem, ze dotyczy pojazdów do 7 roku od daty produkcji.

Agent dostał z tenor.gif

 

lecąc wspominał coś o błędzie systemu...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarcG napisał:

Możecie coś polecić ?

Biorąc OC lub OC+AC w AXA Direct możesz brać Assistance na pojazd do 15 lat. W wariancie Prestiż holowanie w EU do 800 km, w PL bez limitu.

https://www.axadirect.pl/ubezpieczenie-samochodu/assistance-oc.html

Z szybkiej kalkulacji na jeden z moich samochodów koszt rocznego Ass Prestiż to 255 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarcG napisał:

Witam

Mam samochód głownie na wyjazdy na wakacje amerykański duży van - honda odyssey.

Przebiegu ma mało, ale jest problem bo w tym roku przekroczył 10 lat i nie bardzo chcą mi sprzedać asistance na Europę.

Zmuszają mnie do kupienia nowego samochodu bo na stary nie dostanę asistance. ;] Mam jakieś 350km po Polsce czyli jak dla mnie bezwartościowe.

Chcę coś na wakacje za granicą. 

Możecie coś polecić ?

Mam Generali, do 400km limit i gdzieś tam jeszcze dodatkowo, w sumie ponad tysiąc kilometrów jest, pojazdy obecnie 13 i 11 lat :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lessero napisał:

Ja też wykupiłem rok temu  w PZU. :skromny:

Potem w OWU doczytałem, ze dotyczy pojazdów do 7 roku od daty produkcji.

Agent dostał z tenor.gif

 

lecąc wspominał coś o błędzie systemu...

 

 

Czytałem specjalnie OWU, nie ma w nim żadnych obostrzeń co do wieku samochodu. Moje Ubezpieczenie Assistance z pakietem OC to ErgoHestia 7 Wypadek Awaria Turbo [rozszerzone]. Za samo Assistance zapłaciłem ~400pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pipper napisał:

Mam Generali, do 400km limit i gdzieś tam jeszcze dodatkowo, w sumie ponad tysiąc kilometrów jest, pojazdy obecnie 13 i 11 lat :oki:

Też mam Generali myślałem, że tylko 400,km, muszę poczytać co tam dokładnie jest. 

Z tego co mówiła agentka to przy moim samochodzie nie można było wybrać tego najwyższego pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 minut temu, respecs napisał:

Sądzicie, że przy 10 letnim aucie opłaca się takie ubezpieczenie? Przyznaję się, że ja wykupuję tylko OC i korzystam przy tym z porównywarek.

Gdyby mi się nie opłaciło, nie kupowałbym...

Ale u mnie wszystkie pojazdy mają zestaw ubezpieczeń... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, patgaw napisał:

To czy sie oplaci zalezy tylko i wylacznie od stosunku ceny do ilosci skorzystan 😄

inna kwestia jest spokoj psychiczny

ass kupuje od zawsze, pewnie kilka tys się uzbierało, skorzystałem raz pod domem, laweta zawiozła auto 5km do mechanika :)

to nie znaczy że nie było kłopotów, w tym roku np zaliczyłem ASO BMW w Bośni, jak do tej pory radzę sobie sam 

i tak jak piszesz, spokój psychiczny się liczy, w razie W zawsze można zadzwonić i ktoś pomoże,

nawet jak "tylko" zawiezie auto do mechanika na miejscu to już dużo 

 

mam w Warcie, kupione razem z OC i AC na auto ponad 10lat, minus to że limit km za granicą wynosi 400km (złoty+)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, respecs napisał:

Sądzicie, że przy 10 letnim aucie opłaca się takie ubezpieczenie? Przyznaję się, że ja wykupuję tylko OC i korzystam przy tym z porównywarek.

Samochód mam warty 47kpln, nietypowy więc chcę, żeby go przywieźli do domu, bo za granicą remont może być niemożliwy lub kosztować fortunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, steyr napisał:

Ja wykupiłem w obecnym roku na 15 letniego Fiata ze względu na wyjazd do Bułgarii w okresie wakacji. 400pln jeszcze nie ma tragedii, jakbym nie mial ASS to w BY wolałbym go zostawić ;]

Do Bułgarii przez Białoruś jechałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, respecs napisał:

Sądzicie, że przy 10 letnim aucie opłaca się takie ubezpieczenie? Przyznaję się, że ja wykupuję tylko OC i korzystam przy tym z porównywarek.

to zależy od auta. U mnie przy kombinacji AWD i AT w grę wchodzi tylko laweta, na sznurku to ryzykowne i problematyczne (odległość i prędkość) także dla mnie ten spokój w głowie jest wart wydanej kasy.

Jak popytasz ile kosztuje transport lawetą to się pewnie zdziwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, respecs napisał:

Sądzicie, że przy 10 letnim aucie opłaca się takie ubezpieczenie? Przyznaję się, że ja wykupuję tylko OC i korzystam przy tym z porównywarek.

Jak z każdym ubezpieczeniem. Dopóki nie będzie potrzebne wydaje się niepotrzebnym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.