Skocz do zawartości

Uszczelnienie brodzika-fugi


ANalfabeta

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam łazienkę, a w niej kabinę prysznicową, a w kabinie problem bo przecieka.
Wygląda to tak, że parę lat temu wymieniany był brodzik i prawdopodobnie silikon uszczelniający połączenie ze ścianą położony był na brudną/wilgotną* fugę.
Efekt jest taki, że po ostatnim moim lepieniu jakiś rok temu i kilkadziesiąt szorowań kabiny później znowu woda leje się pod brodzik i na łazienkę.
Co fachowcy radzą na ten problem ?
Kuć fugi ?
Obłożyć naokoło brodzika niewysokimi płytkami i zafugować jak należy ?

Łazienka w najbliższej przyszłości do remontu łącznie z kuciem płytek, no ale póki co się leje :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Joki napisał:

Wyciąć i wydłubać solidnie to co jest aby była szczelina. Odtłuścić. Zasilikonować porządnie. Albo nawet jakąś lepszą masą typu FixAll od Soudal-a itp.

On pachnie bardzo podobnie i jest podobnie plastyczny do uszczelniacza dekarskiego ;] Lepi jak wściekły nawet do mokrego.

Tylko uszczelniacz dekarski pozostaje plastyczny parę miesiecy, a w/w Fix all jest plastyczny do około tygodnia czasu [zależnie od grubości - utwardzenie około 2mm / 24 h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij ostrym tapeciakiem silikon ile się da. Następnie posmaruj parę razy w odstępach 10 minutowych środkiem do usówania silikonów i zdrap resztki. (Najlepiej działa środek Soudala) Przemyj wszystko wilgotną szmatką.

Jeśli brodzik jest akrylowy możesz przetrzeć go papierkiem ściernym np 120, w miejscu gdzie będzie szedł silikon. Następnie przetrzyj acetonem technicznym. Teraz możesz kłaść silikon. Jeśli wszystko dobrze zrobisz tak jak napisałem i zastosujesz odstępy czasowe żeby każdy etap wysechł to gwarantuję że silikon będzie trzymał. Pod warunkiem że kołnierz brodzika nie jest ruchomy. 

Jeśli chcesz możesz zastosować uszczelniacz dekarski ale ciężko go zrobić estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zastosowałem listwy ravak i jak najbardziej polecam. Silikon nakłada sie w rowkach calkiem sporo, po dociśnięciu listwy rozkłada się wewnątrz listwy. Wygląda to estetycznie i jest dość trwałe.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Joki napisał:

Albo nawet jakąś lepszą masą typu FixAll od Soudal-a itp.

są do tego fajne uszczelniacze polimerowe, trzymają jak wściekłe i są równie elastyczne jak silikon przez dłuższy czas.

Równocześnie nie są tak wrażliwe na sterylność powierzchni jak klasyczny silikon. Z wad gorzej się czyszczą i trzeba bardziej pilnować czasu usuwania taśm ochronnych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joki napisał:

M.in. FixAll.

fixall jest opisywany jako klej-uszczelniacz, a ja piszę o samych uszczelniaczach. Jest różnica potem jak to trzeba usunąć, albo coś odkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Belisarius napisał:

U siebie zastosowałem listwy ravak

Mógłbyś wrzucić fotkę jak to wygląda? 

Jaki model listwy zastosowałeś? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić fotkę jak to wygląda? 
Jaki model listwy zastosowałeś? 
 
Tak wygląda po 3 latach, raz na rok polewam domestosem profilaktycznie. Szczerze powiedziawszy to nie wiem co to za model. Kupowałem w sklepie z "łazienkami", były dostępne do kabin prysznicowych i do wanien inne.c236038e7fe1392b7aa93330e71e525d.jpg8d9adeb80d13d7160707fc4f6c51b675.jpgc58747ca39d306821e57ed59d1852f29.jpg

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.