Skocz do zawartości

Zmiana adresu, dowodu, tablic


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dowodzie żony skończyły się miejsca na pieczątki, mamy kartkę od diagnosty. Małżonka póki co zameldowana jest jeszcze u rodziców, ma blachy SWD, ale w najbliższym czasie będzie się meldować w Knurowie.

Pytania zasadniczo mam dwa

Czy nowy dowód można wyrobić w innym starostwie niż właściwy do miejsca rejestracji? Nie dość że trzeba jechać do Wodzisławia, to zawsze są tam tłumy.

Czy zmieniając adres na taki w innym powiecie trzeba zmieniać tablice? Coś mieli zmieniać w tym temacie.

 

Chciałbym ograniczyć ilość biurokracji, łażenia, bo z małym dzieckiem to średnia przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. to przy okazji spytam - mam samochód zarejestrowany w miejscowości X i kończą mi się miejsca na pieczątki. 

Mieszkam od dawna w innym mieście Y i chciałbym już tutaj przerejestrować samochód  ... adres zameldowania mam ciągle w starym X. 

Czy mogę zarejestrować samochód w nowym mieście Y na podstawie posiadania tam nieruchomości? Chwilowo przemeldowanie nie wchodzi w grę ze względu na prowadzenie działalności w starym mieście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Azbest napisał:

Czy mogę zarejestrować samochód w nowym mieście Y na podstawie posiadania tam nieruchomości? Chwilowo przemeldowanie nie wchodzi w grę ze względu na prowadzenie działalności w starym mieście. 

 

Da się, będziesz musial tylko zlozyc stosowne oświadczenie. W WK powinni mieć odpowiedni druk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.