Skocz do zawartości

Octavia I, podszybie.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tata męczy się z przeciekającą Skodą.

Cieknie przez filtr kabinowy do wentylatora i na dywanik.

Zaczyna już śmierdzieć stęchlizną, parują szyby itp.

Wymieniłem filtr kabinowy, dodałem dodatkową uszczelkę w jego obudowie, kanały przy błotnikach drożne, podszybie wyczyszczone i dalej cieknie.

Przyglądałem się plastikowym osłonom podszybia i okazuje się, że prawa strona powinna mieć taki daszek nad filtrem kabinowym, a ta która jest obecnie zamontowana takiego daszka nie ma.

Czyżby to była przyczyna czy jak, bo sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podszybie dobrze dolega do szyby ? Miałem taki przypadek w Lybrze że spinki od podszybia nie trzymały jak trzeba i woda z szyby zamiast na podszybie wpływała pod i zalewała silnik od wycieraczek ( akurat w moim przypadku) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fred77 napisał:

Przyglądałem się plastikowym osłonom podszybia i okazuje się, że prawa strona powinna mieć taki daszek nad filtrem kabinowym, a ta która jest obecnie zamontowana takiego daszka nie ma.

Czyżby to była przyczyna czy jak, bo sam już nie wiem.

I to jest najpewniej przyczyną obecności wody w kabinie. Styk szyby i podszybia konstrukcyjnie nie jest szczelny, woda z szyby ma spływać właśnie na rynienkę pod podszybiem, która odprowadza ją poza obrys filtra. Jeśli nie ma rynienki woda z szyby spływa bezpośrednio na filtr i dalej do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może gdzieś mastyka na zgrzewie puściła. Miałem taką sytuację w Fordzie - wszystkie opcje wykluczone, mi a dalej ciekło do środka. W końcu okazało się że w jednym miejscu brakowało kilka mm mastyki na łączeniu blach. Kiedy samochód stał na pochyłości płynęła właśnie tamtędy woda i leciało na dywanik pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.