Skocz do zawartości

I od nowa Polsko ludowa


WaWeR

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co teraz zamontowac. Do scenica, 2.0 16V.

Stag? Lpgtech? Prins? Brc?

Brc chyba odpadnie bo nie ma dostepy dla użytkownika (co czasami sie przydaje).

Czy weze miedz czy plastik? Na co sie upierac?

Czy wiecie jaka tam sie najwieksza butla miesci ? Oczywiscie toroidalna. Czy trzeba cos mieszac z plastikowa podloga?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WaWeR napisał:

 

Czyli co teraz zamontowac. Do scenica, 2.0 16V.

Mam w 2,0T zamontowane Stag Qbox Plus, Barracuda, AC R01 250 KM, zbiornik zewnętrzny pełny 650x200 (58l), wlew pod klapką, emulator wskaźnika paliwa. Montaż trwał dwa dni, kolektor oczywiście zdejmowany do nawiertów, strojenie dynamiczne na drodze z użyciem sondy AFR. Zrobiłem ok. 60 kkm przez trzy lata i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio auto więcej stoi niż jeździ, ale ta instalacja współpracuje idealnie. Inne też będą dobre, ale najważniejszy jest montaż i strojenie. Szukaj u siebie polecanego gazownika i montuj co zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bardzo podobnie:

Mam w 1.6 zamontowane Stag Qbox Plus, Barracuda, AC R01 150 KM, zbiornik zewnętrzny pełny 600x200 (44l), wlew pod klapką, emulator wskaźnika paliwa. Montaż trwał dwa dni, kolektor oczywiście zdejmowany do nawiertów, strojenie dynamiczne na drodze z użyciem sondy AFR. Zrobiłem ponad 60 kkm przez trzy lata i jestem bardzo zadowolony. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 KME + listwa barracuda prawie 100 tyś km bezawaryjnej jazdy. I to nie pierwsze auto z tą instalacja lpg... Zaraz będzie kolejne :P wcześniej stag też ok... Z resztą jak nie bierze się najtańszej u henka w stodole to będzie jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2018 o 22:07, SorenLorenson napisał:

u mnie bardzo podobnie:

Mam w 1.6 zamontowane Stag Qbox Plus, Barracuda, AC R01 150 KM, zbiornik zewnętrzny pełny 600x200 (44l), wlew pod klapką, emulator wskaźnika paliwa. Montaż trwał dwa dni, kolektor oczywiście zdejmowany do nawiertów, strojenie dynamiczne na drodze z użyciem sondy AFR. Zrobiłem ponad 60 kkm przez trzy lata i jestem bardzo zadowolony. 😄

Pewnie dlatego, że montowane w tym samym warsztacie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytałem ze do krotkiego wchodzi butla 680x225 (67l)

Jest ktos w stanie to potwierdzic?

Oczywiscie jak znam zycie to gazman bedzie sie upieral na to co ma, ale jestem ciekaw czy faktycznie wejdzie taka. Jak by nie bylo dala by jakies 600km zasiegu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 14.12.2018 o 19:37, WaWeR napisał:

 

Czyli co teraz zamontowac. Do scenica, 2.0 16V.

Stag? Lpgtech? Prins? Brc?

Brc chyba odpadnie bo nie ma dostepy dla użytkownika (co czasami sie przydaje).

Czy weze miedz czy plastik? Na co sie upierac?

Czy wiecie jaka tam sie najwieksza butla miesci ? Oczywiscie toroidalna. Czy trzeba cos mieszac z plastikowa podloga?

 

 

Co prawda ja mam Meganke II kombi, instalka Kme, Butla 60litrów, wchodzi 47. Tez mam podłogę plastikową, ale zrobione wzmocnienia. 30tys bez żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem oferte na optima expert obd, baracuda wtryski, reduktor shark i filtr odstojnikowy. Wlew pod klapka, butla 55 nominal. Na faro.
Jest sens z tym sterownikiem?
Tak wiem najwazniejszy jest montaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciag dalszy sagi.
Lpgtech duo, wtryski yeti, reduktor shark 1200, wszystko na faro. Monter ma sie uwinac w 2 dni. Czlowiek chwalony na lpgforum. Poprzedni od 8 do 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W miarę zgrabnie to wygląda. Jak filterek otulony
Nom. 3 dni. Listwa na fasolkach do parapetu. A jak sie zgarbili ze lakierowany mam....
Reduktor pod lampa. Dostep tylko do filtrów
, mapsensora i listwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po 2 pierwszych tankowaniach, szok.

Wychodzi spalanie poniżej 10.

Po pierwszych 250 km wyszlo jakies 9.7

Po kolejnych 530 km, 9.1

No i ten zasieg...

Zakładając ze faktycznie wleje jakies 52 albo i wiecej, to mialem jeszcze jakies 100km zasiegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2019 o 21:56, Orochimaru napisał:

No to powinien palić w okolicach 10L gazu.

 

Nie, nie powinien, przynajmniej przy takich instalacjach. Jeżeli pali 20% powyżej spalania noPB to znaczy, że nie jest poprawnie ustawiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, nie powinien, przynajmniej przy takich instalacjach. Jeżeli pali 20% powyżej spalania noPB to znaczy, że nie jest poprawnie ustawiony. 

20% wynika z roznicy mas paliw.

Biorac jednak wyzsza liczbe oktanowa i lepsze parametry spalania, realne jest 10-15%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, WaWeR napisał:

20% wynika z roznicy mas paliw.

Biorac jednak wyzsza liczbe oktanowa i lepsze parametry spalania, realne jest 10-15%

 

Z samej wartości opałowej wynika różnica jest poniżej 20%.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.03.2019 o 21:45, WaWeR napisał:
Dnia 16.03.2019 o 14:41, futrzak napisał:
 
Z samej wartości opałowej wynika różnica jest poniżej 20%.  

W przeliczeniu na litry czy kilogramy?

MJ/dm3  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.