Skocz do zawartości

Uszkodzony hak a odszkodowanie


czajnik12

Rekomendowane odpowiedzi

Pani puknęła w tył mojego poczciwego Lanosa i wgięła mi hak. Do tego oprócz paru rys na zderzaku raczej nic więcej się nie uszkodziło. Zgłosiłem do ubezpieczyciela i czekam na likwidatora. Czy to prawda że haka się nie naprawia i trzeba wymienić na nowy? Jeśli tak jaki może być koszt nowego z robocizną? Czy mogą stwierdzić że hak jak i auto jest stare i obniżyć wartość z tego tytułu?2f51a8163ee32627b6d7f8c8e6a0a9fb.jpg093689fc216ea7b7aa57d28520825b9a.jpg2497a9be0ac354b438ab8e2b544bb9e2.jpg

 

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani puknęła w tył mojego poczciwego Lanosa i wgięła mi hak. Do tego oprócz paru rys na zderzaku raczej nic więcej się nie uszkodziło. Zgłosiłem do ubezpieczyciela i czekam na likwidatora. Czy to prawda że haka się nie naprawia i trzeba wymienić na nowy? Jeśli tak jaki może być koszt nowego z robocizną? Czy mogą stwierdzić że hak jak i auto jest stare i obniżyć wartość z tego tytułu?2f51a8163ee32627b6d7f8c8e6a0a9fb.jpg&key=cb4f974a31f007bbb8278c57572e268786dc017bcff1a6d00a9a44eafa03626e093689fc216ea7b7aa57d28520825b9a.jpg&key=0f6c23f5ab37988f80da35a400e1cef1b5779dbe7e4b12504f344e85867532ef2497a9be0ac354b438ab8e2b544bb9e2.jpg&key=f5ec232f9a8124805890ee8df4ae026101de25e7a949d6dfc7ea00e4a27dbc38
 
Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
 
 

Ciekawe jak tam z podloga

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka podłoga raczej ok, ale nie jestem pewny na co konkretnie patrzeć żeby stwierdzić to na pewno. U sprawcy odpadła tablica rejestracyjna - była wygięta dokładnie w kształcie kuli z haka i jest małe pęknięcie za tablicą. Pewnie hak oparł się na wzmocnieniu jej zderzaka.

 

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trzeba wymienić hak 

tak obniżą ci wartość haka ze względu na czas eksploatacji 

nowy hak z demontażem i montażem to pewnie ok.  700 zl

p. S.  jak to jakiś polski producent i belka haka prosta to samą kulę kup i wymień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, technix napisał:

tak trzeba wymienić hak 

tak obniżą ci wartość haka ze względu na czas eksploatacji 

nowy hak z demontażem i montażem to pewnie ok.  700 zl

p. S.  jak to jakiś polski producent i belka haka prosta to samą kulę kup i wymień 

Ale to raczej nie kula haka się zgięła, tylko belka, do której są przyspawane płaskowniki trzymające kulę. Możliwe że poszło też trochę po podłodze. Ja bym powiedziął że możliwe że cała konstrukcja haka do wymiany .. a kula mogła zostać nienaruszona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

Z tym że naprawa z OC sprawcy chyba nie koniecznie wiąże sie ze szkodą całkowitą....

Do 100% wartości muszą naprawiać. Pytanie na ile wycenią lanosa. O ile tylko hak i zderzak to to może się zmieści ale jak ktoś pisze o podłużnicach to nie widzę szansy-przecież nie jest zabytkiem (bo tam liczy się ponoć  inaczej)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Lato8 napisał:

Takie auta się naprawia w ten sposob, że montujesz na ramie i ciągniesz za hak i prostujesz wszystko od oka i jeździsz dalej.

... A potem gubisz przyczepę razem z hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lato8 napisał:

Takie auta się naprawia w ten sposob, że montujesz na ramie i ciągniesz za hak i prostujesz wszystko od oka i jeździsz dalej.

Nie tylko takie, ale kazde by bylo tak naprawione, bo to ledwo pukniecie. Wiec nikt normalny by nie bawil sie tam w wymiany czegokolwiek.

9 godzin temu, Lupus napisał:

... A potem gubisz przyczepę razem z hakiem.

Nie przesadzaj. To co piszesz jest wrecz smieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebek1111 napisał:

Nie tylko takie, ale kazde by bylo tak naprawione, bo to ledwo pukniecie. Wiec nikt normalny by nie bawil sie tam w wymiany czegokolwiek.

Nie przesadzaj. To co piszesz jest wrecz smieszne.

W szkole mnie kiedyś uczyli że takie gięcie i prostowanie osłabia materiał, ale jak widac się mylili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie kłóćcie się. Ja pytam bardziej żeby wiedzieć jak może mnie potraktować ubezpieczalnia sprawcy i jakie mieć argumenty. Np. że uszkodzonego haka się nie naprawia - podejrzewam że skp nie potwierdziło by mi takiej naprawy, chyba że się mylę?

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie kłóćcie się. Ja pytam bardziej żeby wiedzieć jak może mnie potraktować ubezpieczalnia sprawcy i jakie mieć argumenty. Np. że uszkodzonego haka się nie naprawia - podejrzewam że skp nie potwierdziło by mi takiej naprawy, chyba że się mylę?

 

Dlaczego SKP ma potwierdzać naprawę. Chyba jak dowodu nie zabrala policja to nie trzeba nic a SKP potwierdzać

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2018 o 10:50, Lupus napisał:

W szkole mnie kiedyś uczyli że takie gięcie i prostowanie osłabia materiał, ale jak widac się mylili. 

Wlasnie dlatego, ze znasz tylko teorie to takie głupoty opowiadasz.

 

Tam najprawdopodobniej nie wygial sie hak tylko podłużnice. Bo hak i jego belka sa od nich znacznie mocniejsze.

 

Jesli tak wlasnie jest to co? Kazesz mu wymieniac podłuznice? Czy oddac auto na zlom?

Według Twojej TEORII byle pukniete auto powinno isc na zlom badz do wymiany polowy karoserii bo nie mozna niczego wyprostowac. A jakos wszystkie warsztaty wlacznie z ASO klepia, prostuja naciagaja. Moze i sie myla albo nie chodzili z Toba do szkoly :)

 

Ubezpieczalnie trzeba skasowac, za wymiane wszystkiego co sie da, o ile beda chcieli zaplacic (chodzi o kase oczywiscie).

A w warsztacie blacharskim pociagnac hak na miejsce i tyle w temacie. Nic sie nie urwie, zreszta blacharze juz sami ocenia czy jest ok czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 09:04, czajnik12 napisał:

 

Pani puknęła w tył mojego poczciwego Lanosa i wgięła mi hak. Do tego oprócz paru rys na zderzaku raczej nic więcej się nie uszkodziło. Zgłosiłem do ubezpieczyciela i czekam na likwidatora. Czy to prawda że haka się nie naprawia i trzeba wymienić na nowy? Jeśli tak jaki może być koszt nowego z robocizną? Czy mogą stwierdzić że hak jak i auto jest stare i obniżyć wartość z tego tytułu?2f51a8163ee32627b6d7f8c8e6a0a9fb.jpg093689fc216ea7b7aa57d28520825b9a.jpg2497a9be0ac354b438ab8e2b544bb9e2.jpg

 

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Z czego jest ten hak 🤔 bo gdy ja cofalem swoim autem i przypadkowo uderzylem w ścianę to hak odbił się caly w ścianie budynku i zostal nienaruszony i auto też cale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego jest ten hak  bo gdy ja cofalem swoim autem i przypadkowo uderzylem w ścianę to hak odbił się caly w ścianie budynku i zostal nienaruszony i auto też cale
Pytanie z czego byla ta ściana ;)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 09:04, czajnik12 napisał:

Czy to prawda że haka się nie naprawia i trzeba wymienić na nowy?

Całkiem niedawno przerabiałem podobny temat. Policzyli tylko za wymianę demontowalnego odcinka z kulą. Nie za cały hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że hak trafił dokładnie na zderzak toyoty, a że prędkość była mała i auto na hamulcu to hak się wygiął - pewnie to że ma prawie 20 lat też miało wpływ. Ogólnie likwidator wycenił naprawę - wymiana haka i malowanie zderzaka na 800 zł. Kasa wypłacona i koniec.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.