Skocz do zawartości

Czy zagraniczna historia pojazdu na CEPiK jest coś warta?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie:

Przy okazji sprawdzania obu moich Mazd zauważyłem, że na stronie CEPiK są dostępne ogólne dane zagraniczne (kiedyś sprawdzałem moją Mazdę i był komunikat, że dane nie są dostępne). W moich autach akurat jestem pewien, że dane są poprawne.

Ale ogólnie czy to coś warte jest? Jeżeli tak to skąd oni dane czerpią? Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat? Na stronie jest tylko ogólna informacja:

"„Dane zagraniczne” pochodzą z systemu zewnętrznego i opierają się na danych uzyskiwanych przez ten system m.in. z terenu USA, Kanady i niektórych krajów europejskich, m.in. Belgii, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii"

 

 

2018-12-16 00_09_33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:
Przy okazji sprawdzania obu moich Mazd zauważyłem, że na stronie CEPiK są dostępne ogólne dane zagraniczne (kiedyś sprawdzałem moją Mazdę i był komunikat, że dane nie są dostępne). W moich autach akurat jestem pewien, że dane są poprawne.
Ale ogólnie czy to coś warte jest? Jeżeli tak to skąd oni dane czerpią? Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat? Na stronie jest tylko ogólna informacja:
"„Dane zagraniczne” pochodzą z systemu zewnętrznego i opierają się na danych uzyskiwanych przez ten system m.in. z terenu USA, Kanady i niektórych krajów europejskich, m.in. Belgii, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii"
 
 
1215651940_2018-12-1600_09_33.jpg.eb81474802e5b638823cecf79cfb5148.jpg
Sprawdzałem już wiele aut z różnych krajow i w żadnym nie trafiłem jeszcze na dane zagraniczne

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DZIDA napisał:

Sprawdzałem już wiele aut z różnych krajow i w żadnym nie trafiłem jeszcze na dane zagraniczne

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

No właśnie ja też sprawdzałem z czystej ciekawości moje auta. Gdy kupowałem Peugeota CC z Niemiec dane zagraniczne na stronie CEPiK nie były dostępne. Udało mi się zdobyć numer do niemieckiego właściciela i w rozmowie powiedział, że auto nie miało żadnych przygód i potwierdził stan licznika. Dziś z ciekawości sprawdziłem CEPiK i dane, których na wiosnę tego roku nie było, teraz są dostępne i wszystko na zielono, co potwierdza słowa Niemca. Może coś wdrożyli? 

2018-12-16 09_10_56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomirek napisał:

No na powyższym screenie widać, że jednak są :hmm: Peugeot zanim trafił do mnie jeździł tylko w DE 

Chwalili się, że będzie kiedyś możliwość sprawdzenia historii z zagranicy, to może w końcu zassali dane z Niemiec.

 

PS. Jakoś razi mnie na takiej www tekst "przekręcone liczniki". Niby każdy wie o co chodzi, ale jakoś ładniej mogli to nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Chwalili się, że będzie kiedyś możliwość sprawdzenia historii z zagranicy, to może w końcu zassali dane z Niemiec.

 

PS. Jakoś razi mnie na takiej www tekst "przekręcone liczniki". Niby każdy wie o co chodzi, ale jakoś ładniej mogli to nazwać.

 

Obecnie posiadam dwa auta z Niemiec, jedno z Włoch. We wszystkich są dane zagraniczne, mimo, że w dwóch jeszcze kilka miesięcy temu nie były dostępne. Wszystko na zielono. W ostatnim nie wiem jak było wcześniej bo mam je od niecałych 2 tygodni. 

Jak tak dalej pójdzie to firmy oferujące takie raporty za kasę nie będą miały co robić. Szkoda tylko, że przy stanie licznika nie są podawane wartości. To ukróciłoby Januszów biznesu kręcących przebiegi. Idzie dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Joki napisał:

Tyle jest to warte:

 

2018-12-16 17.33.44.jpg

Trevis-2.jpg

Ale spodziewałeś się czego na dobra sprawę?

Jak był w DE i tam nikt nigdzie nie zgłosił uszkodzenia, to jak ma to się gdzieś magicznie znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.