Skocz do zawartości

korekta licznika legalnie


technix

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,  potrzebuje zrobić korektę licznika w nowo zakupionym pojeździe -  PANDA 2005 rok. 

Auto wg kompa ma 455kkm,  a wyświetlacz pokazuje kreski tylko. 

Mogę to gdzieś legalnie zlecić i otrzymać protokół i fakturę za tę usługę? 

Na protokole chciałbym,  żeby był wpisany przebieg rzeczywisty,  odczytany z kompa,  i info,  że  licznik ustawiony na 0.

Bydgoszcz /Toruń 

Ktoś coś? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu moe @gizio coś doradzi :oki:

PS: to nie było tak, że jak się licznik kończył to się już do niczego nie nadawał?
druga sprawa: sprawdzałeś we Fiacie czy by go tanio na nowy nie wymienili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, CiniO napisał:

455kkm w pandzie   😱😱😱

 

I to jeszcze jezdzi?

Osiowałem proxy po wymianie licznika w jednym Punto 2 1.9jtd 80KM, klient kupił z niesprawnym licznikiem tzn. przy ODO wyświetlały się kreski. W sterowniku silnika i w ABS widniał przebieg 475kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

A nie było serii łuczników w Fiatach, które nie umiały liczyć powyżej jakiegoś przebiegu?

Każdy FIAT tak ma z elektronicznym licznikiem 399 999km (poprawiłem) i kreski.

 

11 godzin temu, karax napisał:

PS: to nie było tak, że jak się licznik kończył to się już do niczego nie nadawał?

Można ustawić na 0, kwestia odpowiedniego softu. Nie potrzebowałem, więc nie pomogę. Najwcześniej za 196 000km :]

 

2 godziny temu, steyr napisał:

klient kupił z niesprawnym licznikiem tzn. przy ODO wyświetlały się kreski.

Niesprawny licznik, bo kreski? To się resetuje - nie ma co, fachura... :ogien: Niesprawny licznik z powodu kresek :ogien: Klient powinien jechać do prawdziwego fachowca od elektroniki samochodowej...

 

11 godzin temu, technix napisał:

poza tym w Bydgoszczy w AUTEX'e to takie debile są,  że nie mam zdrowia na to

Pomijając, to oryginalny soft serwisowy nie pozwala na takie rzeczy, jak i na niefabryczną zmianę konfiguracji auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, volf6 napisał:

Na pewno nie każdy to po pierwsze a po drugie nie 300 a 399:)

Zatem pomyliłem się o 99 999km.

Jeżeli nie każdy, to podaj przykład, bo nie znam. Do tej pory nie słyszałem o takich. GP, Punto II, Doblo, Qubo, Panda, Ducato... Nie wiem jak to wygląda z LCD, np. w 500X. Testować przestawiając do przodu nie zamierzam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krowka napisał:

To się resetuje - nie ma co, fachura..

tą wypowiedzią pokazałeś jaki to Ty jesteś fachura :facepalm:

w pandzie akurat nie da sie cofnąć ani resetować. w grę wchodzi tylko wymiana na nowy, lub używany. jest o tym wątek na forum pandy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krowka napisał:

Każdy FIAT tak ma z elektronicznym licznikiem 399 999km (poprawiłem) i kreski.

 

Można ustawić na 0, kwestia odpowiedniego softu. Nie potrzebowałem, więc nie pomogę. Najwcześniej za 196 000km :]

 

Niesprawny licznik, bo kreski? To się resetuje - nie ma co, fachura... :ogien: Niesprawny licznik z powodu kresek :ogien: Klient powinien jechać do prawdziwego fachowca od elektroniki samochodowej...

 

 

Tak on to nazwał, przekazałem mu że po 399999km wyświetlacz pokazuje kreski i tyle w temacie. Kupił inny, z osiowałem go i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpla miała najprawdopodobniej przy sprzedaży 480 tyś km 1.2 z LPG i to jeździło po przeróżnych bezdrożach (weterynarz), przeżyła dzwona, dzwona z sarną gdzie dojechał 15km bez płynu, pożar bo wiązka od LPG się zapaliła i nadal jeździło. Teraz ma Beepera 1.4hdi 470 tyś km, bezawaryjne auto było do około 430 tyś km, potem wszystko się wysypało: turbo, wtryski, sprzęgło, zawieszenie, coś ze skrzynią biegów, komputer świruje itd... ale nadal jeździ.

Kumpel kiedy panda przekroczyła mu 400 tyś km wymienił licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, krowka napisał:

Zatem pomyliłem się o 99 000km.

Jeżeli nie każdy, to podaj przykład, bo nie znam. Do tej pory nie słyszałem o takich.

Masz przykład Ducato https://40ton.net/fiat-ducato-3-0-multijet-2009-roku-przejechal-juz-milion-kilometrow-dzielnie-zarabia/

Jeśli pod fiaty łapią się Lancie to patrz Lybra, Kappa, Thesis i pewnie jeszcze Alfy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie szkoda Ci 100 to jedź na badanie techniczne,  niech wpiszą 455 kkm, potem zrób korektę/wymianę licznika i jedź ponownie na badanie techniczne niech wpiszą aktualny stan. 

Wszystko będzie w cepik, potem wystarczy powiadomić o tym kupującego i jesteś uczciwy wobec niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja go sprzedać raczej nie będę 

 

dobra to głupie pytanie,  super merce i paski można cofać jak się chce,  a z pozoru głupi fiat zrobił lepsze zabezpieczenia niż  premiumy 

I naprawdę jedynie co to muszę go wymienić??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, technix napisał:

dobra to głupie pytanie,  super merce i paski można cofać jak się chce,  a z pozoru głupi fiat zrobił lepsze zabezpieczenia niż  premiumy 

I naprawdę jedynie co to muszę go wymienić???

Spece od liczników to ogarną tylko nie wiem co z protokołem i fakturą:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, technix napisał:

Jak w temacie,  potrzebuje zrobić korektę licznika w nowo zakupionym pojeździe -  PANDA 2005 rok. 

Auto wg kompa ma 455kkm,  a wyświetlacz pokazuje kreski tylko. 

Mogę to gdzieś legalnie zlecić i otrzymać protokół i fakturę za tę usługę? 

Na protokole chciałbym,  żeby był wpisany przebieg rzeczywisty,  odczytany z kompa,  i info,  że  licznik ustawiony na 0.

Bydgoszcz /Toruń 

Ktoś coś? 

 

Kupujesz za grosze używane zegary z mniejszym przebiegiem,  przekładasz i po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lupus napisał:

Kupujesz za grosze używane zegary z mniejszym przebiegiem,  przekładasz i po wszystkim.

ok,  ale patrzyłem na alle to w żadnym ogłoszeniu nie ma podanego przebiegu. 

Skąd mam wiedzieć,  że nie będzie też już skończony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, technix napisał:

ok,  ale patrzyłem na alle to w żadnym ogłoszeniu nie ma podanego przebiegu. 

Skąd mam wiedzieć,  że nie będzie też już skończony? 

Ryzyk fizyk.;] Tylko musisz taki sam kupić bo inaczej ktoś będzie ci musiał pod kompa podłączyć i wyosiować bo wyświetlacz będzie migać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, blue_ napisał:

w pandzie akurat nie da sie cofnąć ani resetować. w grę wchodzi tylko wymiana na nowy, lub używany. jest o tym wątek na forum pandy

Jest wątek, blabla. Dla GP też jest wątek, że się nie da... Gościu dostał w gratisie od ASO nowy licznik, więc było mu wszystko jedno, ale to nie oznacza, że nie da się wyzerować, pomimo tego co na forach piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lupus napisał:

Ryzyk fizyk.;] Tylko musisz taki sam kupić bo inaczej ktoś będzie ci musiał pod kompa podłączyć i wyosiować bo wyświetlacz będzie migać.

Tia, "wyświetlacz", a raczej licznik przebiegu będzie zawsze migał po podłączeniu innego licznika (o ile w tym przypadku licznik zadziała od razu), panelu klimy, radia fabrycznego itd - wiesz co to konfiguracja Proxi i na jakiej zasadzie działa? Dobra, nie było pytania, nie wiesz. To podpowiem. Upraszczając. Jest to ciąg wartości szesnastkowych, który jest kopiowany do każdego modułu w aucie i sprawdzana jest jego zgodność po włączeniu zasilania. Coś się nie zgadza/nie odpowiada/błąd na CAN i licznik miga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krowka napisał:

Tia, wyświetlacz będzie zawsze migał po podłączeniu innego licznika - wiesz co to konfiguracja Proxi i na jakiej zasadzie działa? Dobra, nie było pytania, nie wiesz. To podpowiem. Upraszczając. Jest to ciąg wartości szesnastkowych, który jest kopiowany do każdego modułu w aucie i sprawdzana jest jego zgodność po włączeniu zasilania. Coś się nie zgadza/nie odpowiada/błąd na CAN i licznik miga.

Jak w PII zmieniałem na taki sam to nie migało.;] Inna sprawa że to jest do ogarnięcia za pomocą ELM i multiecuscan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lupus napisał:

Jak w PII zmieniałem na taki sam to nie migało.;] Inna sprawa że to jest do ogarnięcia za pomocą ELM i multiecuscan.

Wiem jak się to ogarnia, w GP nie potrzebowałem nic zmieniać, ale w 500X ASO robiło osiowanie po aktualizacji softu w centralkach, wymianie panela klimy na gwarancji - montowany oczywiście "identyczny", mrugał i przebieg, i wartości na wyświetlaczach panela, a ja uruchamiałem automatyczne światła drogowe - myślę jeszcze nad aktywnym tempomatem (oficjalnie pojawił się pół roku po zakupie auta, po aktualizacji softu mam już istniejącą, ale wyłączoną funkcjonalność ACC, sprzętowo radar i kamera jest, nie ma dodatkowych 2 przycisków na kierownicy), tylko za bardzo sensu nie widzę. Widocznie w PII w jakiś sposób trafiłeś na odpowiednie zapisy wartości Proxi w module licznika, trochę dziwne, ale jak z buta zadziałało, to ok. Żeby nie było, w razie czego w pliku tekstowym mam zachowaną oryginalną konfigurację Proxi obu aut. Nikt nie wie, kiedy może się przydać.

 

Co do MES, to pojawiła się wersja 4.3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, volf6 napisał:

Na pewno nie każdy to po pierwsze a po drugie nie 300 a 399:)

czyli zanim  kreski sie pojawia warto  zrobic legalna korekte o 200 z faktura jakby co. i zas 200 kkm spokoju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzi i bedzie jezdziło. śmiem twierdzić, że pandy to najbardziej trwałe i niezawodne fiaty
Rozmawialem ostatnio z mechanikiem to powiedzial ze z obecnie produkowanych aut malo kiedy ma stycznosc z Panda, 500, Tipo mowi ze Fiat je dopracowal i jedynie pada cos w zawieszeniu ze wzgledu na Polskie drogi.

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w stilo wymieniałem ciemny licznik i dałem do zaprogramowania inny w Altronic w Pile - normalnie faktura z opisem usługi, że przeprogramowano licznik nr ... zgodnie ze stanem licznika nr ... o przebiegu xxxxxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Pandzie 2 bez problemu idzie kręcić licznikiem w każdą stronę. Kwestia tylko że trzeba wiedzieć jak, ale nie jest to jakiś wielki problem. Jak masz do dyspozycji ELM działający z Pandą to już całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, technix napisał:

a zrobisz mi to? 

Widzę że jesteś z Bydzi jak ja 

najlepiej bym chciał,  żeby licznik pokazywał to co widzi komp  czyli 457000km i szedł dalej,  ale to chyba niemożliwe 😞

Na 100% nie jest to możliwe bo w wyświetlacz nie wyświetli cyfry 4 na początku. Wszystkie segmenty cyfry setek tysięcy tworzą lustrzane odbicie 6 (brakuje lewej górnej pionowej kreski). Widać to w moim punto 2FL. Zegary zostały zaprojektowane do wyświetlenia max 3999999km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, technix napisał:

a zrobisz mi to? 

Widzę że jesteś z Bydzi jak ja 

najlepiej bym chciał,  żeby licznik pokazywał to co widzi komp  czyli 457000km i szedł dalej,  ale to chyba niemożliwe 😞

 

Zamiast płakać na forum od tylu dni znajdź może jakiegoś elektronika w okolicy i popytaj. Zdalnie nikt nie przeprogramuje Ci licznika. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swienty napisał:

 

Zamiast płakać na forum od tylu dni znajdź może jakiegoś elektronika w okolicy i popytaj. Zdalnie nikt nie przeprogramuje Ci licznika. :facepalm:

znalazłem,  ALE pamiętam że naście lat temu idea forum była taka, że kto jak mógł to sobie nawzajem pomaga. 

Widocznie,  Ty kiedyś w innych celach się tu rejestrowałeś.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, technix napisał:

najlepiej bym chciał,  żeby licznik pokazywał to co widzi komp  czyli 457000km i szedł dalej,  ale to chyba niemożliwe 😞

Jeśli mogę coś doradzić to przeprogramuj na 57000. Będziesz miał to samo tylko bez 4 na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.