Skocz do zawartości

Samoobsługowa stacja benzynowa - jak to działa?


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pij napisał:

Całkiem się zwinęli? U mnie nadal funkcjonuje pod nazw Mila emoji106.png

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak zwinęli. Pobyli z rok moze więcej i powstał w tym miejscu zwykly Shell.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo odpowiedzi ale tylko 1 kompletna i faktycznie dotyczy stacji 123 (CircleK).

 

Po pierwsze większość tych stacji jest hybrydowa. Masz stanowiska do tankowania zwykłego (płacisz przy wyjeździe w budce przy szlabanie) są też stanowiska samoobsługowe. Na samoobsłudze też możesz zatankować "do okienka" wciskając wcześniej przycisk płatności przy kasie. Ale to jest jak rozumiem przypadek, który Cię nie interesuje. 

 

Nawet jak stacja jest hybrydowa to stanowiska samoobsługowe są czynne całą dobę. (poza wielkimi mrozami kiedy nie działają). To dla mnie bonus bo tankuje zazwyczaj przed 7.

 

Możesz płacić gotówką deklarując wcześniej za ile zatankujesz ale nie dostaniesz do ręki reszty. Aby ją dostać musisz zadzwonić na infolinie albo podać mailem wymagane dane - całość jest opisana na dystrybutorze. Wg mnie to jest opcja dla ludzi tankujących zawsze za 50zł. Do niczego innego się nie nadaje bo jest upierdliwa. Ja zawsze tankuje do pełna i w tym przypadku zostaje tylko karta.

 

Wkładasz kartę, wyklikujesz maksymalną kwotę obciążenia karty. To tylko kwota maksymalna tankowania. Karta zostanie obciążona faktyczną kwotą zatankowanego paliwa. Potem wybierasz czy chcesz paragon, czy może używasz karty do faktury itd. Wybierasz nr dystrybutora (automat jest jeden na lewą i prawą stronę dystrybutora). Tankujesz. Po odwieszeniu pistoletu albo odjeżdżasz albo wkładasz jeszcze raz kartę i odbierasz paragon. U mnie rozliczenie karty jest praktycznie natychmiastowe (mbank)

 

A co najważniejsze... Nikt nie pyta się czy chcesz płyn do sprykiwaczy, kartę lojalonosciową, nie proponuje hotdogów. Nie ma też kolejek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eMdzeJ napisał:

co najważniejsze... Nikt nie pyta się czy chcesz płyn do sprykiwaczy, kartę lojalonosciową, nie proponuje hotdogów. Nie ma też kolejek

I co równie ważne zazwyczaj jest najtaniej w okolicy... co przeczy płaczom koncernów że na benzynie się nie zarabia tylko na całej otoczce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.