Skocz do zawartości

24 miesiące...


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

1 garaż, 1 człowiek, 2 ręce.....24 miesiące, "kilka" roboczogodzin :hehe:.....i 22 pojazdy wróciły na drogi. 

Koniec roku to często czas podsumowań, więc naszło i mnie, żeby policzyć ile tego złomu naprawiłem....no i trochę się zdziwiłem 8]

 

Kolejność na filmie chronologiczna...no i oczywiście to jeszcze nie koniec, bo kilka pojazdów mam "w trakcie". No ale w tym roku nie dam rady ukończyć już żadnego ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."Motocykl marzeń Kup i Grzaniec zrobi"

Kawał dobrej roboty. Ciekawe czy wszystkie są w takim stanie jak je oddawałeś.

Miło się ogląda takie relikty w stanie nierzadko lepszym niż opuszczały fabrykę.

Pojeździłbym..

Pracuj dalej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem 1 sztukę po kilku miesiącach od renowacji. Właściciel postanowił sam pogrzebać w gaźniku ;), w efekcie sprzęt przyjechał do mnie martwy. Okazało się, że pozamieniał dysze, przestawił poziom paliwa...Ale sprzęt był w bardzo dobrym stanie i wg właściciela kręcił km wokół komina - niedzielne pojeżdżawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jestem pod wrażeniem. Tak po prawdzie to przez Ciebie zachciało mi się motocykla. Tak więc w planach jest coś z MZ ETZ 250, Java TS350 a dla młodego motorynka albo Simson skuter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że masz ochotę na motocykl w pełni rozumiem. Miałem motocykle, teraz mi przeszło. Ale dlaczego za chwilę mówisz o MZ czy Jawa? :). Chcesz mieć motocykl czy jeździć motocyklem? :)

Poważnie...ja te relikty uwielbiam naprawiać, reanimować, w sumie budować coś co w miarę fajnie wygląda w sumie z niczego. Ale jeździć tym dzisiaj? Średnio...:) chyba, że typowo w koło komina po parę km przy małym ruchu niedzielnym. Weź pod uwagę, że takie pojazdy mają po 30 i więcej lat. Mają też rozwiązania dzisiaj średnio wygodne i zawodne. Mieszanka paliwo olej...czasem instalacja 6V (żarówki nie kupisz na stacji). Do tego marne światła, marne hamulce...A ceny tych pojazdów często przewyższają cenę starej Japonii...która może być niezawodna mimo 20- 30 lat na karku :)

Rozumiem sentyment, ale często jest tak, że nasze wyobrażenie o tych pojazdach z lat 90 mocno się zmienia w momencie jak dzisiaj okraczasz taka jawe i okazuje się, że kiedyś ścigacz lat 90 dziś nie przyspiesza, nie hamuje, kiepsko się prowadzi A do tego patrzysz w lusterko A za Tobą mgła....z miksolu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę mieć, niech ładnie wygląda nie musi jeździć 😄 - uwaga nie mam prawka na motocykl więc nie będę nim jeździł po drogach publicznych, no chyba, że pójdę na prawko (ale nie wiem czy nie jestem już za stary :D) A nawet jak zrobię, to będzie to do jazdy wokół komina. Nigdy mnie motocykle nie jarały, bałem się cholernie zawsze jeździć tym (jechałem kilka razy jako pasażer), a ponieważ nie zrealizuję marzeń samochodowych, to taki motocykl wyjdzie taniej, a może mi da równie dużą frajdę z posiadania ;] W dodatku zajmuje mniej miejsca.

 

MZ, Jawa, Simson i motorynka to sprzęt z moje dzieciństwa, wujek do dzisiaj ma Jawę 350 coś z pierwszej połowy lat 80'tych taką: 

4586-jawa1.jpg

 

Mi się bardziej podoba taka (sorki, ale nie znam się na modelach) TS350 z końca lat 80-tych.

 

Z Japonii chyba tylko Goldwing zasługuje na moją uwagę odkąd pierwszy raz zobaczyłem go na kempingu mająć ze 12 lat. Zawsze fascynowało mnie, jakim cudem szafa 3 drzwiowa porusza się na 2 kołach 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.12.2018 o 20:38, Grzaniec napisał:

Mają też rozwiązania dzisiaj średnio wygodne i zawodne.

Nawet wtedy wiele z nich to były dramaty technologiczne.

Jak patrze na Ogara 200, to mi się na widok tej nieruchomości zbiera na wymioty. Miałem to nieszczęście w późnych latach '80 od nowości i chyba żaden inny jednoślad nie był tyle razy pchany, co to. No, może jeszcze Jawa 50 z tym samym beznadziejnym silnikiem.

Polskie Romety 2-biegowe/Motorynki mimo marnych osiągów częściej dawały się uruchomić. 

 

Simsony i motocykle MZ/ETZ z NRD to przy nich jak statki kosmiczne. Osiągi i niezawodność były z innej planety.

@Grzaniec ma rację: fajnie się na to patrzy, ale do jeżdżenia, to nie bardzo.

 

Wiele wspomnień z tamtych lat związanych z socjalistycznymi jednośladami to długie godziny spędzane z kolegami na wiecznych naprawach tych złomów. 

 

Mimo wszystko szacun za świetną robotę.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.12.2018 o 10:04, Grzaniec napisał:

1 garaż, 1 człowiek, 2 ręce.....24 miesiące, "kilka" roboczogodzin :hehe:.....i 22 pojazdy wróciły na drogi. 

Koniec roku to często czas podsumowań

 

...no i oczywiście to jeszcze nie koniec, bo kilka pojazdów mam "w trakcie".

 

 

Widać ile pracy w to włożyłeś :)

 

ps te "w trakcie" też są wyczekiwane przez właścicieli 😄 😄 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2018 o 20:28, Wojtas_BB napisał:

Super, jestem pod wrażeniem. Tak po prawdzie to przez Ciebie zachciało mi się motocykla. Tak więc w planach jest coś z MZ ETZ 250, Java TS350 a dla młodego motorynka albo Simson skuter :)

Wojtek Jawa z wózkiem bocznym by rodzinne jeździć wokół komina :) :) :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TOM_NIK napisał:

Wojtek Jawa z wózkiem bocznym by rodzinne jeździć wokół komina :) :) :)  

Jeszcze nie widziałem motocykla z wózkiem bocznym, żeby mi się taki zestaw podobał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 12:44, TOM_NIK napisał:

Widać ile pracy w to włożyłeś :)

 

ps te "w trakcie" też są wyczekiwane przez właścicieli 😄 😄 😄 

 

Cierpliwymi bądźcie, a niebawem będzie Wam dane ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2019 o 07:45, Wojtas_BB napisał:

Jeszcze nie widziałem motocykla z wózkiem bocznym, żeby mi się taki zestaw podobał. 

A mnie się podoba, chociaż nie wiem jak się to prowadzi :hmm:

Na rozpoczęcie sezonu 2016 przyjechał taki zestaw

 

P_20160319_140043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.