Skocz do zawartości

Toyota Avensis 20 D4D Boost 150 KM szarpanie 2 i 3 bieg/spalanie


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i korzystając z okazji Wesołych Świąt dla Wszystkich.

Pacjent Avensis 2.0 D4D z modułem mocy Power Boost montowany w ASO jakby fabrycznie z autem.

Samochodem poruszam się od kilku dni. Czasami bez znaczenia czy zimny czy ciepły silnik lekko się dławi na drugim lub trzecim biegu a czasem na drugim I trzecim.

Olej zmieniony kilka miesięcy temu, filtr paliwa ma 20 tys km, filtr powietrza zmieniłem teraz. Na kompie zero błędów (sprawdzone przed zakupem pomijając oczywiście inne błedy typu ciśnienie w oponach czy zanik zasięgu kluczyka itp). W necie pojawia się temat wadliwego Chipa i mękki z nim. Biorę to pod uwagę bo objawy się identczne. Dziwi mnie jednak fakt, że auto było cały czas serwisowane w ASO od początku do końca i nikt tego wcześniej nie reklamował? Może ja nie potrafię z tym "Boostem" jeździć i zamulam na biegach..

Jeśli ktoś ma widzę to ile coś takiego kosztuje w ASO? Chodzi o wymianę/przeprogramiwanie, ewentualnie jak go samemu w cholerę odłaczyć ? Z opisów hamowni innych użytkowników to nie 24 KM a ledwo 13-14 KM więc nie wiem czy jest sens sobie psuć krew. 

 

Druga kwestia to spalanie. Auto jest na 215/55/R17 zimówkach, jeżdzę po Warszawie głównie po trasie AK i trochę po mniejszych uliczkach. Reasumując nie stoję w jakiś giga korkach, ale wiadomo światła-światła.  Biegi staram się zmieniać po zapaleniu się "lampki". Według kompa po resecie i przejechaniu około 120 km to średnia około 8/100 km. Tak patrzę w prospekt to trochę dużo według deklaracji 😉 Może powininem zatankować na full i wyjeździć bak i przeliczyć ze stacji a komp...nie jest miarodajny? Nie szaleje autem.

 

Z góry dzięki za oświecenie. To moja pierwsza Toyota :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, SlawekS napisał:

Porównaj zdjęcia spod maski z innymi autami, może znajdziesz owe "pudełko" ;) Co do spalania wg kompa to..nie jest to 100% ze stanem faktycznym; jednym słowem zaniża :phi:

Dla porównania te 8 to dużo/mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak na diesla w mieście te 8L to chyba ciut więcej niż powinien; nie wiem dokładnie bo ja mam 1.8 benzyna + lpg. Na Fb jest profil Toyota Avensis Poland; tam możesz popytać i popatrzeć na spalanie innych użyszkodników. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.