Skocz do zawartości

Zabudowa sufitu pod oświetlenie


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wypuszczony w salonie przewód do podświetlenia " dodatkowego" w salonie. Chcę zrobić wokół pomieszczenia opaskę i w niej umieścić podświetlenie
Jak wiadomo mam dwie opcje:

- oświetlenie halogenowe w postaci kilku punktów w zabudowie opaski

- oświetlenie LED na półce zabudowy.

 

I teraz pytanie:

Jeżęli wybiorę pierwsza opcję to w całej zabudowie muszę rozprowadzić przewód i zrobić wypusty tak aby lampki były połączone szeregowo?

Jeżeli wybiorę drugą opcję to obecny kabel muszę wpuścić tylko w zabudowę na początku i do niego podpiąć zasilać do taśmy LED ?

Dobrze myślę?

 

Rozważam jeszcze każda z tych dwóch opcji co będzie lepsze i dlatego takie pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, przemty napisał:

Mam wypuszczony w salonie przewód do podświetlenia " dodatkowego" w salonie. Chcę zrobić wokół pomieszczenia opaskę i w niej umieścić podświetlenie
Jak wiadomo mam dwie opcje:

- oświetlenie halogenowe w postaci kilku punktów w zabudowie opaski

- oświetlenie LED na półce zabudowy.

 

I teraz pytanie:

Jeżęli wybiorę pierwsza opcję to w całej zabudowie muszę rozprowadzić przewód i zrobić wypusty tak aby lampki były połączone szeregowo?

Jeżeli wybiorę drugą opcję to obecny kabel muszę wpuścić tylko w zabudowę na początku i do niego podpiąć zasilać do taśmy LED ?

Dobrze myślę?

 

Rozważam jeszcze każda z tych dwóch opcji co będzie lepsze i dlatego takie pytania :)

Pkt oświetlenie łączy się równolegle.

Do taśmy LED możesz wypuścić jeden przewód, jak nie masz jej bardzo dużo metrów, paski można łączyć. Warto kupić RGBW. Pamiętaj o miejscu na zasilacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjjjj, co innego pomyślałem a co innego napisałem...

 

Temat wyjaśniony.

Chyba jednak najlepszą opcją będzie taśma LED, w kuchni nad wyspa zrobię oczka halogenowe.

 

A tak kombinując, czy jest możliwość w jedno źródło - kabel- wpiąć powiedzmy 4 halogeny + 15 m taśmy, tak aby jednym włącznikiem wszystko włączyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przemty napisał:

A tak kombinując, czy jest możliwość w jedno źródło - kabel- wpiąć powiedzmy 4 halogeny + 15 m taśmy, tak aby jednym włącznikiem wszystko włączyć?

Jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemty napisał:

A tak kombinując, czy jest możliwość w jedno źródło - kabel- wpiąć powiedzmy 4 halogeny + 15 m taśmy, tak aby jednym włącznikiem wszystko włączyć?

Pamietaj, że przy 15m taśmy LED, przydałoby sie zrobić zasilanie w co najmniej 3 miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, przemty napisał:

A ponoć są taśmy na 220V które potrzebują tylko 1 zasilacz nawet przy 30 m., prawda to ?

 

Do 15m też wystarczy 1zasilacz 12V tylko zasilasz taśmę LED co 5m. Gdybyś tego nie zrobił to na siódmym metrze by świeciło słabiej, a na końcu w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.