Skocz do zawartości

O co chodzi z Fiatem? Nowe auta z 2016 roku.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Pado napisał:

Może błąd... Proponuje najpierw zadzwonić i spytać o te auta... Pewnie ich nie ma... 

Rozmawialem z chlopem w salonie na poczatku roku i mowil, ze niektore aso jeszcze maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

W czerwcu tego roku chciałem kupić Tipo, stały 3 auta z 2017 roku zarejestrowane na dealera. Dostałem taką ofertę, że katalogowo jakbym sobie skonfigurował pod siebie nowy wyszłoby 2tys drożej. I te stwierdzenie sprzedawcy, że i tak juz nie zarobia na tym aucie...

Czasem tak bywa.

Mi kiedyś salon demo Lacetti z 8kkm i pół roku chciał sprzedać 5000zl drożej niż identyczna wersja do zamówienia.

Też twierdzili, że po kosztach chcą się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujekcybul napisał:

Mnie się nawet alfy podobają ale jakoś ciągle siedzi mi w glowie ten dowcip co to się właściciela rano spotykają w serwisie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, delco napisał:

Mnie się nawet alfy podobają ale jakoś ciągle siedzi mi w glowie ten dowcip co to się właściciela rano spotykają w serwisie....

A Passat B4 to panie nie do zdarcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Czasem tak bywa.

Mi kiedyś salon demo Lacetti z 8kkm i pół roku chciał sprzedać 5000zl drożej niż identyczna wersja do zamówienia.

Też twierdzili, że po kosztach chcą się go pozbyć.

Widac zalezy od salonu. Rodzice kupili demo Lacetti roczne z przebiegiem 11kkm za ok. 55% ceny nowego :) Teraz juz takich promek nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, delco napisał:

Mnie się nawet alfy podobają ale jakoś ciągle siedzi mi w glowie ten dowcip co to się właściciela rano spotykają w serwisie....

Niestety, takie historie długo się ciągną za marką. A technicznie, taka Giulietta to praktycznie Bravo, a MiTo to Grande Punto, które jakimiś strasznymi parchami, które psują się czy rdzewieją na potęgę, nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał:

A technicznie, taka Giulietta to praktycznie Bravo, a MiTo to Grande Punto, które jakimiś strasznymi parchami, które psują się czy rdzewieją na potęgę, nie są.

Niby wiem ale to  też mnie nie porywa - choć tu z kolei przemawiają bardziej osobiste doświadczenia - UNO które kupiłem jako nowe było wyjatkowo awaryjne (choć przyznaje były to  w sumie rzeczy niezbyt powaźne) i zaryzykowałbym że przez  3 lata ilościowo zaliczyłem wiecej usterek niż we wszystkich pozostałych autach w moim zyciu...oraz siena która jeżdziła w bliskiej rodzinie - po 11 latach uległa biodegradacji (mimo stosunkowo niewielkiego przebiegu rzędu 120 kkm.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, czachabrava napisał:

W czerwcu tego roku chciałem kupić Tipo, stały 3 auta z 2017 roku zarejestrowane na dealera. Dostałem taką ofertę, że katalogowo jakbym sobie skonfigurował pod siebie nowy wyszłoby 2tys drożej. I te stwierdzenie sprzedawcy, że i tak juz nie zarobia na tym aucie...

Pewnie w każdej marce są takie kwiatki.... kiedyś miałem myśl kupna meganki III w wersji GTI (czy jakoś tam podobnie - wówczas 280 KM)  po upustach ( ogólnych) cena nowej  wychodziła 92 tys zł a u 2 róznych dealerów stały roczne demówki - jedna za 98 tys zł a druga za 99 tys zł.... - w wersjach bardzo zblizonych ... - to był grudzień - pewnie czekali jak po nowym Roku nie bedzie upustów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, u nie tylko w Fiacie. Znalazłem egzemplarz nowe I30 z 2016r za 68kpln, stwierdziłem że to błąd w ogłoszeniu:phi: Szukam Tipo SW z 1.4tjet z drugiej ręki z 2017r używka i chyba jest jedno ogłoszenie za 58kpln gdzie ostatnio dostałem ofertę na podobną wersję trochę uboższa za 59kpln z wyprzedaży 2018r. Zakup używki 1-2 letnie mija się z celem chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, delco napisał:

Pewnie w każdej marce są takie kwiatki.... kiedyś miałem myśl kupna meganki III w wersji GTI (czy jakoś tam podobnie - wówczas 280 KM)  po upustach ( ogólnych) cena nowej  wychodziła 92 tys zł a u 2 róznych dealerów stały roczne demówki - jedna za 98 tys zł a druga za 99 tys zł.... - w wersjach bardzo zblizonych ... - to był grudzień - pewnie czekali jak po nowym Roku nie bedzie upustów....

 

Później nie ma się co dziwić, że auta stoją jeszcze z 2016/2017 roku. Takie Tipo w rankingach sprzedaży jakoś nie króluje, na mieście przynajmniej u mnie też dostrzec ciężko( Fabii jest cała masa). I pod koniec roku na wyprzedaży jeszcze podbijać ceny, nie wiem. Może sprzedaje się super tylko właściciele kupują i chowają pod kocem i dlatego nie widać tego na drogach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PAWELwaw84 napisał:

Widac zalezy od salonu. Rodzice kupili demo Lacetti roczne z przebiegiem 11kkm za ok. 55% ceny nowego :) Teraz juz takich promek nie ma :(

Tanie samochody skończyły się okolo 14-15 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stoją, to dlatego, że auto zamawia się pod siebie, a nie gotowca, który nic nie ma. W tamtym okresie szło najwięcej Lounge i Pop Star, a nie najtańszych Pop w przypadku 500X. No ale autor tematu pojęcia o wyposażeniu aut, wersji, z  tego rocznika nie ma, więc wielce zdziwiony - podgrzewane fotele przednie, podgrzewana kierownica, LA, FBC, keyless, podgrzewane pole wycieraczek, akumulator 72Ah i altek 150A, kolorowy LCD, Beats Audio, Uconnect 6,5", DDCT z 1.4MA 140KM, ZF9 z 1.4MA 170KM, MJ 2.0 140KM z ZF9, elektryka foteli, skóra foteli, chromy, przyciemniane szyby tył, fabryczny hak do przyczepy itd (bym musiał na rozpiskę 2016 spojrzeć żeby wszystko napisać, a nie chce mi się szukać pdf-a). Też bym wersji Pop z 1.6 nie kupił, choćby prosto z fabryki przyjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, krowka napisał:

Jeżeli stoją, to dlatego, że auto zamawia się pod siebie, a nie gotowca, który nic nie ma. W tamtym okresie szło najwięcej Lounge i Pop Star, a nie najtańszych Pop w przypadku 500X. No ale autor tematu pojęcia o wyposażeniu aut, wersji, z  tego rocznika nie ma, więc wielce zdziwiony - podgrzewane fotele przednie, podgrzewana kierownica, LA, FBC, keyless, podgrzewane pole wycieraczek, akumulator 72Ah i altek 150A, kolorowy LCD, Beats Audio, Uconnect 6,5", DDCT z 1.4MA 140KM, ZF9 z 1.4MA 170KM, MJ 2.0 140KM z ZF9, elektryka foteli, skóra foteli, chromy, przyciemniane szyby tył, fabryczny hak do przyczepy itd (bym musiał na rozpiskę 2016 spojrzeć żeby wszystko napisać, a nie chce mi się szukać pdf-a). Też bym wersji Pop z 1.6 nie kupił, choćby prosto z fabryki przyjechał.

Kurcze popatrz, a inni tego problemu nie mają. Bronisz bardziej Fiata niż ja kiedyś Opla. Wyrośniesz. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wujekcybul napisał:

Jak w styczniu szukalem auta to tez staly z 2016.

Ale mnie dodatkowym minusem Fiata i Alfy jest brak przejrzystego cennika - takiego jak np w Hyundaiu.... jak mam się przebijac poprzez konfigurator to odpuszczam nawet gdybym nie miał obaw co to techniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AstraC napisał:

Kurcze popatrz, a inni tego problemu nie mają. Bronisz bardziej Fiata niż ja kiedyś Opla. Wyrośniesz. ;]

Rzeczywiście, "bronię" dilera, który zakupił beznadziejnie skonfigurowane auto. Moje cennikowo kosztowało 2 razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, krowka napisał:

Rzeczywiście, "bronię" dilera, który zakupił beznadziejnie skonfigurowane auto. Moje cennikowo kosztowało 2 razy tyle.

Jak kupowałem swojego Granda to widziałem tak dziwnie pokonfigurowane gotowe do odbioru, że zastanawiałem się co autor miał na myśli. Był grudzień rok temu, tak do lutego, żadnego nie było, nawet Focusy Trendy poznikały, a ten wspaniały Fiat z 2016 roku dalej czeka na właściciela, nie dziwi Cię to? Dlaczego w innych markach to się nie zdarza, a w połowie roku następnego praktycznie nie ma już modeli z roku wcześniejszego?

Oczywiście są jakieś pojedyncze sztuki jak choćby Vectra C jedna z ostatnich przed FL w Dixi-Car w Raszynie stała 2 lata, mimo dobrego wyposażenia, fajnego silnika (to CHYBA było Cosmo 2.2 benzyna), bo to była wersja przed FL, a już był po FL.

Fiat jest Fiatem, tak jest postrzegany i jakość samochodu ma BEZPOŚREDNIE przełożenie na jego sprzedaż, jak ludzie się spażą to więcej nie kupią, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest tu jakis dealer albo pracownik co wyjaśni co z takimi autami się potem dzieje?

2-3 letnie nie ruszane auto, wartość trudna do oszacowania bo na dzień dobry pewnie niektóre rzeczy wymagają wymiany, z jaką ceną je sprzedać i komu? czy w koncu trafia gdzieś po pracownikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cinos napisał:

czy w koncu trafia gdzieś po pracownikach?

 

Ja myślę, że tutaj jest właśnie rozwiązanie zagadki.

 

Obsługa w salonach Fiat jest jeszcze gorsza, niz produkty które sprzedają.

Kombinacja wygląda następująco: Jak się nie sprzedał do połowy następnego roku, to nie zjeżdżajmy z ceny. Nikt juz go nie kupi, a za 2 latka przytuli go sobie kierownik serwisu, za połowę ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, delco napisał:

(choć przyznaje były to  w sumie rzeczy niezbyt powaźne) i zaryzykowałbym że przez  3 lata ilościowo zaliczyłem wiecej usterek niż we wszystkich pozostałych autach w moim zyciu...

Sławna fiatowska "czysta eksploatacja" - mnóstwo drobnych, acz upierdliwych usterek. Użytkownik fiata ma podejście "eee... to pierdoła, 50 - 100 zł, w VW by kosztowało 500" i jakoś się przyzwyczaja. Potem kupuje auto innej marki i okazuje się, że tej "czystej eksploatacji" nie ma, użytkowanie auta staje się przyjemne i tych usterek za 500 też jakoś specjalnie nie chce być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przez to powiedzieć, że pozostałe marki robią auta idealne? Już gdzieś pisałem, że w Stilo zepsuło mi się wszystko co niewłoskie, czyli zaciski hamulcowe Bosch, aktywatory klimatyzacji Valeo oraz EGR f-my Pierburg. Włoski silnik jakoś się popsuć nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bochumil napisał:

Już gdzieś pisałem, że w Stilo zepsuło mi się wszystko co niewłoskie, czyli zaciski hamulcowe Bosch, aktywatory klimatyzacji Valeo oraz EGR f-my Pierburg.

Używałem auta "hiszpańskiego", "czeskiego" i szczęśliwie nie mam pojęcia skąd pochodzą zaciski hamulcowe, aktywatory klimatyzacji oraz EGR. 

 

13 minut temu, bochumil napisał:

Włoski silnik jakoś się popsuć nie chce.

Cóż z tego, że silnik działa, jak samochód nie spełnia swojego zadania ?

Jak zmienisz fiata na samochód zobaczysz jak to fajnie nie analizować, czy zepsuła się część francuska, hiszpańska, niemiecka a może rumuńska ?

 

O jakości fiata najlepiej świadczy fakt, że nieznane są przypadki powrotu do fiata po przejściu do innej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bochumil napisał:

Chcesz przez to powiedzieć, że pozostałe marki robią auta idealne? Już gdzieś pisałem, że w Stilo zepsuło mi się wszystko co niewłoskie, czyli zaciski hamulcowe Bosch, aktywatory klimatyzacji Valeo oraz EGR f-my Pierburg. Włoski silnik jakoś się popsuć nie chce.

 

We Fiatach tylko silniki właśnie sa dobre. W sensie trwałe, bo niestety nie oszczędne.

 

Nie ma specjalnego znaczenia producent części, ale kto ją zamawiał i projektował.

 

Jesli projekt wahacza jest zrąbany, bo niezależnie kto o będzie robił, i tak będą się robiły luzy, bo siły działają na niego zbyt duże, albo pod nieodpowiednim kątem.

Jest szansa, że będzie bardziej trwały jak producent części się lepiej przyłoży do tego, ale sprawa i tak jest przegrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bochumil napisał:

Już gdzieś pisałem, że w Stilo zepsuło mi się wszystko co niewłoskie

Ale to Fiat zamawiał i Fiat montował. Czemu nie zamówił włoskich części?

Chcesz powiedzieć że winą producenta alternatora (notabene włoskiego) jest to że Fiat nie założył osłony pod silnikiem i lała się na niego woda? Czy może to że Fiat go umiejscowił w tak idiotycznym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał:

Ale to Fiat zamawiał i Fiat montował. Czemu nie zamówił włoskich części?

Może Fiat miał fałszywe zaufanie do niemieckich marek? A może po prostu producenci części do aut to często marki niemieckie, zwłaszcza produkujący części do diesli (Bosch, Pierburg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bochumil napisał:

Może Fiat miał fałszywe zaufanie do niemieckich marek? A może po prostu producenci części do aut to często marki niemieckie, zwłaszcza produkujący części do diesli (Bosch, Pierburg).

Włoski producent miał zaufanie do niemieckich marek a nie miał do włoskich?  Wiesz o czym to świadczy? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wujekcybul napisał:

"SAMOCHÓD TESTOWY DEALERA Z PRZEBIEGIEM OK. 12000KM"

 

Po prostu używka. Czyli IMO i tak z 8k za droga 😄

 

500X golas - powyżej 50k nie ma szans tego sprzedać

Doblo może i fajne dla sklepikarza/serwisanta, tylko za tyle samo były/są berlingo 1.6HDI, które są po prostu lepszymi autami. Znów: za 50k może sprzedadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, noras napisał:

Użytkownik fiata ma podejście "eee... to pierdoła, 50 - 100 zł

to jedno.... a drugie to skoro auto było na gwarancji to po co placic - a każda naprawa to koniecznośc spotkania z legendarnym podejsciem do Szanowsnego kilenta w ASO.. kilka godzin w plecy jak nie kilka dni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, iwik napisał:

"SAMOCHÓD TESTOWY DEALERA Z PRZEBIEGIEM OK. 12000KM"

 

Po prostu używka. Czyli IMO i tak z 8k za droga 😄

Nie dziwię się, że tego nie sprzedali jak mają takie różnice w opisach. W jednym miejscu jest to co napisałeś, a w drugim "SAMOCHÓD NOWY ZAREJESTROWANY BEZ PRZEBIEGU" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bochumil napisał:
11 minut temu, delco napisał:
w sensie slupek?;l bo co do osprzetu typu np alternator to Fiat trochę ma na sumieniu....

Alternator w Stilo to Denso.

Kiedy tu producent nie ma znaczenia, a umiejscowienie raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, marcindzieg napisał:

I dalej uważasz że nie ma w tym kompletnie winy Fiata?  ;]

Ktoś chyba nie może przeżyć prestiża roku 2010 TFSI EA111, czy jak mu tam? No tak, silnik robiący góra 90tyś.km, ale krytyki tu nikt nie da :) Za to pęknięty alternator we Fiacie (w innych też pękają), to beka, że hoho - hipokryci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krowka napisał:

Ktoś chyba nie może przeżyć prestiża roku 2010 TFSI EA111, czy jak mu tam?

To pytanie dowodzi, że absolutnie żadnego argumentu już nie masz w tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AstraC napisał:

To pytanie dowodzi, że absolutnie żadnego argumentu już nie masz w tej dyskusji.

Z pewnymi typami ludzi nie ma sensu dyskutować, szczególnie że wiedzą więcej, nie mając auta, a może nawet na oczy nie widząc. Akurat o EA111 bardzo dobrze wiem z pierwszej ręki, wolę jak walnie altek, niż silnik, dolewanie litrami oleju od wymiany do wymiany pominę milczeniem, czyli eksploatację fana niemieckiego cudu techniki, jakim był silnik roku 2010 TFSI. Że też ludzie widzieli w tym wadę? No tak, alternator nie pękł, bo nie zdążył :) Ale skrytykuj niemieckie, to zjedzony zostaniesz :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, delco napisał:

Mnie się nawet alfy podobają ale jakoś ciągle siedzi mi w glowie ten dowcip co to się właściciela rano spotykają w serwisie....

 

 

się nie znasz  😀

 

image.png.be3c92d46ae44be33c1cc9730a73a022.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.