Skocz do zawartości

Mini Cooper - co wybrac ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozenia:

 

- budzet 15-30k

- automatyczna skrzynia

 

Przeznaczenie:

 

- jazda jedynie po miescie z dwoma fotelikami z tylu (2 i 4l)

 

Cos polecacie zeby nie trzeba bylo jezdzic ciagle do mechanika ?

Sprawdzenie go przed zakupem w serwisie mini to chyba najlepszy pomysl zeby nie kupic ruiny/ulepa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał:

no i trafila sie perelka

Tylko taki z drzwiami z tyłu bo w zwykłym tył jest prawie nieużyteczny. A jeszcze z fotelika dziecko wytargać to sobie w ogóle nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

Zalozenia:

 

- budzet 15-30k

- automatyczna skrzynia

 

Przeznaczenie:

 

- jazda jedynie po miescie z dwoma fotelikami z tylu (2 i 4l)

 

Cos polecacie zeby nie trzeba bylo jezdzic ciagle do mechanika ?

Przy takich kryteriach unikałbym Mini. One nigdy nie miały udanych automatów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, gobi napisał:

Masz szukaj sobie perełek tutaj w założonym budżecie od najtańszych

 

Zawężamy krąg do 16 sztuk MINI Cooper

 

Mily kolego z checia nawet sie przejade do DE ale kto mi to na miejscu sprawdzi jak juz perelke przez net wybiore. Musialbym do serwisu mini w DE a tutaj moze byc bariera jezykowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

Cos polecacie zeby nie trzeba bylo jezdzic ciagle do mechanika ?

Koleżanka posiadała dwa modele: pierwszy 1.6 one jakoś tak, zwykły wolnossak 90km - po niecałych 3 latach gadamy, że ona oddaje go do Bońkowskich bo się boi, że się "rozsypie" - dealer Bmw w ZS.

 

Wzięła jakąś wersję tzw. long czyli wszystkie 5 drzwi na miejscu;] i to chyba na tyle

 

Pojeździła niedługo - mogę dopytać jaka była awaria ale znowu była laweta:chory: i wzięła nowego Yarisa Hybrid w AT - do dzisiaj jest zadowolona.

 

Odpuść to auto moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jacob24 napisał:

Koleżanka posiadała dwa modele: pierwszy 1.6 one jakoś tak, zwykły wolnossak 90km - po niecałych 3 latach gadamy, że ona oddaje go do Bońkowskich bo się boi, że się "rozsypie" - dealer Bmw w ZS.

 

Wzięła jakąś wersję tzw. long czyli wszystkie 5 drzwi na miejscu;] i to chyba na tyle

 

Pojeździła niedługo - mogę dopytać jaka była awaria ale znowu była laweta:chory: i wzięła nowego Yarisa Hybrid w AT - do dzisiaj jest zadowolona.

 

Odpuść to auto moim zdaniem. 

 

A cos dla kobiety z automatem i "jajem" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

to chyba wlasnie rozwiazuje ten problem

 

GeZ4MjyERBi_gIHXXa7DGg.png

 

Xrcnb8l9QCWU2H39yJnyzA.png

 

 

Zadne to  rozwiazanie jednostronne. O ile pierwsze dziecko jak cie moge to drugie i gimnastyka.

W ogole poza lansem takie wozidlo by wozic male dzieci to porazka.

MerivaB

Ford Bmax podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

Mily kolego z checia nawet sie przejade do DE ale kto mi to na miejscu sprawdzi jak juz perelke przez net wybiore. Musialbym do serwisu mini w DE a tutaj moze byc bariera jezykowa.

 

Mogę Ci pomóc , na pewno trafimy na coś lepszego niż te tłuki z PL.

Sprawdzając auto w DE możesz nie musisz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grogi napisał:

Co ma płeć do tego? Jedna osoba woli A8, inna a2... Jakie to ma być auto?

Nic, to takie steoreotypy. Ale sam przyznasz, ze łysemu karkowi pasuje BMW a kobiecie smart a nie na odwrót haha 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PawelWaw napisał:

A cos dla kobiety z automatem i "jajem" ?

nie za bardzo doradzę w tym tzw. "targecie" ale może Bmw z serii 1 w wersji 5d.

 

Najlepiej bierz coś sprawdzonego pt. Yaris a za ew. resztę kasy jak zostanie jakaś  chociaż krótka wycieczka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2018 o 00:40, jacob24 napisał:

Koleżanka posiadała dwa modele: pierwszy 1.6 one jakoś tak, zwykły wolnossak 90km - po niecałych 3 latach gadamy, że ona oddaje go do Bońkowskich bo się boi, że się "rozsypie" - dealer Bmw w ZS.

 

Wzięła jakąś wersję tzw. long czyli wszystkie 5 drzwi na miejscu;] i to chyba na tyle

 

Pojeździła niedługo - mogę dopytać jaka była awaria ale znowu była laweta:chory: i wzięła nowego Yarisa Hybrid w AT - do dzisiaj jest zadowolona.

 

Odpuść to auto moim zdaniem. 

Trzeba miec fantazje zeby z mini przesiasc sie na yarisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujekcybul napisał:

Trzeba miec fantazje zeby z mini przesiasc sie na yarisa.

Moim zdaniem dobrze zrobiła. Raz, że jeździ sobie bezawaryjnie. Dwa - osiągi poszły minimalnie w górę a spalanie zdecydowanie w dół względem tego, którym jeździła najdłużej czyli 1.6 n/a I gen 

 

W gratisie dostała dwa komplety ładnych alu-felg, srebrne na zimę i fajne czarne na lato. Ja w tym nic złego nie widzę. Jakoś jedzie, trzyma się drogi a wyglądem hmm... dla mnie dobrze i przeważnie bezdyskusyjnie wygląda to klasa wyższa/ auta naprawdę sportowe. Reszta to ... kwestia gustu, jeden powie ładne, drugi będzie marudził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.12.2018 o 16:31, PawelWaw napisał:

ten szary z tego co pamiętam stoi już od dłuższego czasu.

 

Kupiłem identycznego żonie rok temu.

1.6 S 174km

 

Spalanie 11-12l/100km

sztywne jak gokart - na dziurach aż nieprzyjemnie

silnik mega wrażliwy, i bardzo kapryśny - rozrząd potrafi się rozciągnąć nawet po 30 tys km, ja płaciłem ok 1300 z robocizną.

Te miniaki dzielą się na takie, które już miały wymieniąną pompę wysokiego ciśnienia, i dopiero będą miały - dotyka to prędzej czy później wszystkich egz. - u mnie padła przy 100 tys. (koszt aso BMW - 4kpln, Aso PSA - 2,5kpln,, na allegro ok 1,5 kpln)

Z automatem nie wiem, mam auto z manualem.

 

Drugi raz z silnikiem N14 bym się nie zdecydował - dołożyłbym trochę i kupił końcówkę serii z N18 lub Countrymana z N18.

Zona też już nie chce jako następcy niskiego ścigadełka - coraz częściej podkrada mi GL'a mimo iż jest ze 3 razy większy i parkować nim nie potrafi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2019 o 17:32, Chooper napisał:

ten szary z tego co pamiętam stoi już od dłuższego czasu.

 

Kupiłem identycznego żonie rok temu.

1.6 S 174km

 

Spalanie 11-12l/100km

sztywne jak gokart - na dziurach aż nieprzyjemnie

silnik mega wrażliwy, i bardzo kapryśny - rozrząd potrafi się rozciągnąć nawet po 30 tys km, ja płaciłem ok 1300 z robocizną.

Te miniaki dzielą się na takie, które już miały wymieniąną pompę wysokiego ciśnienia, i dopiero będą miały - dotyka to prędzej czy później wszystkich egz. - u mnie padła przy 100 tys. (koszt aso BMW - 4kpln, Aso PSA - 2,5kpln,, na allegro ok 1,5 kpln)

Z automatem nie wiem, mam auto z manualem.

 

Drugi raz z silnikiem N14 bym się nie zdecydował - dołożyłbym trochę i kupił końcówkę serii z N18 lub Countrymana z N18.

Zona też już nie chce jako następcy niskiego ścigadełka - coraz częściej podkrada mi GL'a mimo iż jest ze 3 razy większy i parkować nim nie potrafi.

 

 

hmm ty moze masz rejestracje WN ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.