Skocz do zawartości

Czujnik temperatury chłodziwa Fiat.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Co w samochodach Fiat oznaczają kolory czujników temperatury chłodziwa w silniku?

Będę musiał wymienić ale nie wiem jaki powinien być w moim Idea.

Jest zielony ale podobno taki nie powinien być. EPER pokazuje, że ma być brązowy. I bądź tu człowieku mądry.

Silnik 1.4 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fred77 napisał:

Co w samochodach Fiat oznaczają kolory czujników temperatury chłodziwa w silniku?

Będę musiał wymienić ale nie wiem jaki powinien być w moim Idea.

Jest zielony ale podobno taki nie powinien być. EPER pokazuje, że ma być brązowy. I bądź tu człowieku mądry.

Silnik 1.4 16V.

Pierwsza sprawa, czemu chcesz zmieniać czujnik?

Druga sprawa, jaki masz teraz zamontowany? 

Powinien być widoczny z zewnątrz. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pipper napisał:

Druga sprawa, jaki masz teraz zamontowany

 

15 godzin temu, fred77 napisał:

Jest zielony ale podobno taki nie powinien być

pytanie i odpowiedź 

ehhhhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pipper napisał:

Pierwsza sprawa, czemu chcesz zmieniać czujnik?

Druga sprawa, jaki masz teraz zamontowany? 

Powinien być widoczny z zewnątrz. :piwko:

Wskaźnik nagle przestał wskazywać temperaturę.

Wcześniej też były kłopoty i majster profilaktycznie wymienił.

Teraz w ogóle już nie ma wskazań, a nie wiem jaki był fabrycznie zamontowany.

Z katalogu wychodzi, że brązowy, a mam obecnie zielony.

:bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fred77 napisał:

Wcześniej też były kłopoty i majster profilaktycznie wymienił.

Teraz w ogóle już nie ma wskazań, a nie wiem jaki był fabrycznie zamontowany.

Z katalogu wychodzi, że brązowy, a mam obecnie zielony.

Wpisz w Eper numer VIN swojego auta i będziesz miał numer katalogowy czujnika jaki być powinien. I lepiej kupić oryginał, nawet używany niż jakiś lipny zamiennik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, volf6 napisał:

Wpisz w Eper numer VIN swojego auta i będziesz miał numer katalogowy czujnika jaki być powinien. I lepiej kupić oryginał, nawet używany niż jakiś lipny zamiennik:)

 

Gdyby to było takie proste to bym się tu nie pytał.

Według EPER mój wóz nie ma czujnika - nr 15. Jest skreślony. Należy dodać, że ten właśnie skreślony numer katalogowy dotyczy czujnika brązowego.

Podjadę do ASO i zapytam, może będą mieli bardziej aktualny katalog albo po prostu załatwią fiatowski czujnik.

Musisz wiedzieć, że wtyczka instalacji jest zielona więc wydaje się, że i czujnik powinien być zielony.

Za dużo niewiadomych.

 

2uqlmxg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, goofer007 napisał:

Podaj VIN, będzie prościej ;)

ZFA35000000004136

 

Byłem w ASO. Znaleźli. Chyba ten ich EPER jest dokładniejszy od tego internetowego.:nie_wiem:

Teraz mi ten internetowy EPER nie działa więc nie potrafię sprawdzić gdzie ten czujnik się znajduje.

nr części 55188058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fred77 napisał:

Teraz mi ten internetowy EPER nie działa więc nie potrafię sprawdzić gdzie ten czujnik się znajduje.

Sprawdź sobie tutaj:

 

https://fiat.7zap.com/en/idea/2s/13571200-099/104/2+10402s20+2-0/?param=vin:zfa35000000004136

 

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, shapyr napisał:

EPER ma dokładniejsze rysunki.

Na tym jest coś nie tak, bo ten czujnik w moim Fiacie jest zamocowany na kolektorze ssącym, a nie na obudowie termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 27.12.2018 o 19:08, fred77 napisał:

Co w samochodach Fiat oznaczają kolory czujników temperatury chłodziwa w silniku?

Będę musiał wymienić ale nie wiem jaki powinien być w moim Idea.

Jest zielony ale podobno taki nie powinien być. EPER pokazuje, że ma być brązowy. I bądź tu człowieku mądry.

Silnik 1.4 16V.

Nie wiem czy jest sens sugerować się kolorami. Sprawdziłbym ten czujnik, ale ogólnodostępny EPER coś dziś nie działa. 

 

5 minut temu, fred77 napisał:

Na tym jest coś nie tak, bo ten czujnik w moim Fiacie jest zamocowany na kolektorze ssącym

A to jest przypadkiem czujnik temperatury powietrza dolotowego, a nie czujnik temperatury cieczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bochumil napisał:

 

Nie wiem czy jest sens sugerować się kolorami. Sprawdziłbym ten czujnik, ale ogólnodostępny EPER coś dziś nie działa. 

 

A to jest przypadkiem czujnik temperatury powietrza dolotowego, a nie czujnik temperatury cieczy?

To jest czujnik temperatury chłodziwa. Na pewno. Po jego odłączeniu opada wskazówka wskaźnika temperatury na tablicy wskaźników i włącza się na stałe wentylator chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury cieczy w fiacie ( w prawie każdym) znajduje sie w obudowie termostatu. Czesto nie wystepuje oddzielnie tylko jako całość, dlatego w EPER moze byc nie widoczny. Wpisz w google termostat 1.4 16v zobacz jak wygląda i jest czujnik w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jarek_g60 napisał:

Czujnik temperatury cieczy w fiacie ( w prawie każdym) znajduje sie w obudowie termostatu. Czesto nie wystepuje oddzielnie tylko jako całość, dlatego w EPER moze byc nie widoczny. Wpisz w google termostat 1.4 16v zobacz jak wygląda i jest czujnik w nim

Wymieniałem już kiedyś termostat i w jego obudowie nie ma w żadnego czujnika.

Wygląda tak.

images?q=tbn:ANd9GcS5XXmJfm6t-FP8rW8_V38

 

 

A mój czujnik jest tu.

285294591-2053789a86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jarek_g60 napisał:

Ok czujnik jest w kolektorze, nr czujnika masz, wiec w czym problem. Na EPER nie patrz, bo rysunki sa poglądowe 

Numer katalogowy czujnika to 55188058.

Wpisując do EPER mój nr VIN okazuje się, że takiego czujnika mój wóz nie posiada. EPER pokazuje inny numer i na dodatek jest on skreślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fred77 nie wiem jak we Fiacie ale na przykładzie czujnika biegu wstecznego skrzyni biegów w Renault. Generalnie są dwa, jeden w kolorze zielonym drugi brązowym. Niby wyglądają tak samo, a różnią się pinami i nie da rady zamiennie ich używać. Na Twoim miejscu obejrzałbym wtyczkę i kupił czujnik w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fred77 napisał:

Numer katalogowy czujnika to 55188058.

 

Dokładnie tak jak piszesz. EPER wszystko pokazuje czarno na białym. W tym przypadku większość producentów ten czujnik zgodny z tym nrem oryginału będzie robić zielony. Ale kolorem nie ma się co sugerować fakt, w innych fiatach wraz ze zmianą nru OE zmieniał się jego kolor i w zasadzie tyle bo termistor w środku ten sam i działa tak samo.

 

 

fiat.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiowanie PROXY po wymianie czujnika? Nie sądzę. Takie rzeczy tylko przy usuwaniu/dodawaniu opcji w aucie. Przy wymianie czujnika można co najwyżej wykonać reset adaptacji - jeśli taka opcja znajduje się w programie diagnostycznym dla tego silnika. 

EPER dziś działa. Próbuję z ciekawości namierzyć ten czujnik, niezły galimatias tam jest przy okazji tego nr VIN. Faktycznie czujnik wkręcony w termostat nie występuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bochumil napisał:

 Próbuję z ciekawości namierzyć ten czujnik, niezły galimatias tam jest przy okazji tego nr VIN. Faktycznie czujnik wkręcony w termostat nie występuje. 

 

Przecież wam nawet obrazek wkleiłem żebyście mieli łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.