Skocz do zawartości

Proceed 2019


Oberon

Rekomendowane odpowiedzi

Statystyki sprzedazy w UE pokazuja, ze sa na dobrej drodze zeby podzielic los Fiata. :hehe: O ile SUVy maja w rozsadnych cenach to ceed jest wyjatkowo drogi.

 

W cenie 1.4T jest mercedes takze... https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-cla-upust-ponad-26-000-zawila-3-krakow-ID6BuNvq.html#10b1d73d08

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Oberon napisał:

 

95tys zł za 1.0 3cylinfry 120 KM

Nieźle już skośnych poniosło IMHO

Nie jestem zaskoczony - u koreańcyków ceny z czapki to już sie stały prawidłowością. Ja podejrzewam, że im nie zależy na klientach indywidualnych - oni chcą tylko floty,a tam ceny są już inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest z grubsza to samo co https://www.hyundai.pl/fileadmin/user_upload/cenniki/Cennik_i30_Fastback_2019.pdf - bo tu ceny jakby normalniejsze 

Tamto jest tak zwanym shooting brake'iem więc nie dokonca... Cena z kosmosu się zgadza... dobrze ze nie czekałem...za tą kasę to Insignie wyrwalem

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Zaraz, to niezależnie od marki, kompakt od 100 się będzie zaczynał.

Już blisko jest do tego. 308GT 120, Megan GT 120 itd. Wersja na wypasie to zawsze powyżej 100 do tego AT szklany dach i kilka umilaczy i jest 120.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-308-gt-2-0-hdi-180-km-automat-8-biegow-full-wersja-sport-promocja-2019-ID6zCIH7.html

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-leon-cupra-290-km-dsg-okazja-cenowa-ID6BAZje.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-gt-tce-205km-edc-nawrot-ID6AvTJi.html

 

Pytanie co będzie miała Kia w wyposażeniu. Pewnie będzie na bogato i mało co będzie w opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fanlan napisał:

Urwijmy 80-100km, zabierzmy automat, szklany dach, skore/alcantare, felgi 18", masaze, asystenty i  inne cudawianki i zrobi sie 70.

 

 

Tylko taka Astra G w 2010 nowa w pakiecie Riviera kosztowała poniżej 50kpln. ;] Była ciut gorzej wyposażona, Ale nie o 15kpln. Raczej to miał na myśli @ZUBERTO. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AstraC napisał:

Tylko taka Astra G w 2010 nowa w pakiecie Riviera kosztowała poniżej 50kpln. ;] Była ciut gorzej wyposażona, Ale nie o 15kpln. Raczej to miał na myśli @ZUBERTO. :)

Pensje w UE średnio rocznie rosną o 2,5 %, dodaj lepsze wyposażenie i masz aktualną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to inaczej - to 25-30 tys. €, więc dla Hansa, Giovanniego czy Jean'a bez dramatu. Po prostu jesteśmy biedni.
Zwłaszcza na południu Włoch to same nowe kompakty za 30kEUR :hehe:
Obecnie jestem w Andaluzji i też masa starych aut na drogach, więc jak zwykle grubo przesadzasz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, AstraC napisał:

Tylko taka Astra G w 2010 nowa w pakiecie Riviera kosztowała poniżej 50kpln. ;] Była ciut gorzej wyposażona, Ale nie o 15kpln. Raczej to miał na myśli @ZUBERTO. :)

Tylko ze w 2010 roku zarabialo sie  o polowe mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maciej__ napisał:

Zwłaszcza na południu Włoch to same nowe kompakty za 30kEUR :hehe:
Obecnie jestem w Andaluzji i też masa starych aut na drogach, więc jak zwykle grubo przesadzasz...

To samo w Grecji. Ale coz, kto komu zabroni kupic kompakta za ponad 120 tysi? :nie_wiem: Warjoty .....

Mi sie juz wydaje ze w Polsce, szczegolnie w miastach, jezdza srednio nowsze auta niz w Grecji .... ale tu Europa Wschodnia .... najpierw sie musisz pokazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fanlan napisał:

Tylko ze w 2010 roku zarabialo sie  o polowe mniej

Wiekszosc pewnie tak, ja zarabialem tyle co i teraz, a ze kazdy patrzy ze swojego punktu widzenia to dla mnie auta drozeja niestety.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ZUBERTO napisał:

Wiekszosc pewnie tak, ja zarabialem tyle co i teraz, a ze kazdy patrzy ze swojego punktu widzenia to dla mnie auta drozeja niestety.

 

 

No ja tez nie zarabiam 2x wiecej ale wezmy pod uwage wyposazenie aut i sie uzbiera co nieco. Z mojego punktu widzenia auta zawsze kosztuja 30 tys zl bo nigdy nie kupilem i nie kupie nowego prywatnie bo zwyczajnie dla 12k rocznie  szkoda mi kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ZUBERTO napisał:

Wiekszosc pewnie tak, ja zarabialem tyle co i teraz, a ze kazdy patrzy ze swojego punktu widzenia to dla mnie auta drozeja niestety.

 

 

Tutaj jest ciężki temat muszę przyznać.

Kupowałem nówkę Astrę III 1.6T pierowtnie była to wersja NJoy (środkowa) z dużą ilością dodatków (same ksenony skrętne AFL to było 5200 dopłaty) kosztowała 83000PLNów, finalnie skończyło się na Cosmo i do wersji maks brakowało tylko kilka dodatków (tych najdroższych - fotele Recaro, Navi, Pełen pakiet OPC, szyberdach, jakieś felgi 18'', tak do dopłaty jeszcze byłoby z 30kpln) z powodu błedu salonu dostałem ją za 83000, normalnie kosztowałaby 87000 - i teraz pytanie - co się teraz za tą kasę dostanie? Np. w Astrze K @format ?

Bo to właśnie trzebaby wziąć pod uwagę, żeby sprawdzić czy samochód drożeje czy nie - ile "samochodu" dostaniemy za tą samą kasę?

Bo ok zarabiasz tyle samo - ale powiedzmy te 10 lat temu, to były 2xPP, manualna klima, el. szyby przód, lusterka i centralny, silnik w okolicach 1.4-1.6 90-110KM. I kosztowało to właśnie koło 45-48kpln jako Astra II Classic - a teraz da radę kompakta w tej cenie? Najbliżej chyba byłaby Astra J sedan? I będzie miała takie wyposażenie czy lepsze/gorsze? Sam ciekaw jestem. :) Bo jeśli podobnie, wyposażone, a cena +10kpln to faktycznie jest drożej. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, AstraC napisał:

a teraz da radę kompakta w tej cenie?

Hm w 2002 roku kupiłem megankę w wersji sedan za równo 50 kzł. Klima manualna 4xpp, ABS i 4 elektryczne szyby... silnik 1,6 110 KM benzynowy...Inflacja za ostatnie 16 lat to pewnie 30-40% da radę teraz kupić podstawowego kompakta za 65-70 kzł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm w 2002 roku kupiłem megankę w wersji sedan za równo 50 kzł. Klima manualna 4xpp, ABS i 4 elektryczne szyby... silnik 1,6 110 KM benzynowy...Inflacja za ostatnie 16 lat to pewnie 30-40% da radę teraz kupić podstawowego kompakta za 65-70 kzł?
Astre J sedan 1,6 z wyposażeniem lepszym niż ta Meganka kupisz za niewiele ponad 50kPLN.
Podstawowe wersję kompaktów zaczynają się od około 60-65kPLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

Astre J sedan 1,6 z wyposażeniem lepszym niż ta Meganka kupisz za niewiele ponad 50kPLN.
Podstawowe wersję kompaktów zaczynają się od około 60-65kPLN.

Czli względem wyposażenia/mocy etc. wygląda na to, że samochody tanieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Oberon napisał:

95tys zł za 1.0 3cylinfry 120 KM

 

Za tą kasę jest mega dopasiona Astra z 1.6T 200KM

 

Także ten.....już pędzie po Kię ;] Nie przepychać się, pierwszy byłem :tuk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AstraC napisał:

Czli względem wyposażenia/mocy etc. wygląda na to, że samochody tanieją.

Uwzgledniajac inflacje i wyposazenie - tak, tanieja i to sporo. Dolicz do tego dluzsza gwarancje (standard teraz to 3 lata, w 2010 to byly 2), darmowe przeglady i tak dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba linia nadwozia, ale nie można zapomnieć że to ciągle ceed. Kia chce z niego zrobić trochę "premium" stąd ta cena (częściowo odpowiedzialne jest za to bogate wyposażenie w stosunku do podstawowego ceeda)

Problem widzę jeden - jeśli robisz samochód na bazie ceeda, który ma być od niego bardziej "premium", popracujesz nad stylistyką, dasz bogate wyposażenie ... to nie oferuj go z podstawowym silnikiem 1.0 3-cyl. 

 

Gdyby proceed kosztował te 95k startowo, ale miał 1.4T ... w opcji jakaś mocniejsza benzyna 200KM+ .. to już by nie była taka głupia propozycja. Moim zdaniem silnik 1.0T niszczy wizerunkowo tą droższą wariację ceeda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kravitz napisał:

 

Za tą kasę jest mega dopasiona Astra z 1.6T 200KM

 

Także ten.....już pędzie po Kię ;] Nie przepychać się, pierwszy byłem :tuk:

Opel z ceną Astra idzie po bandzie. Poza silnikiem i ledami kiła będzie lepsza pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, delco napisał:

Hm w 2002 roku kupiłem megankę w wersji sedan za równo 50 kzł. Klima manualna 4xpp, ABS i 4 elektryczne szyby... silnik 1,6 110 KM benzynowy...Inflacja za ostatnie 16 lat to pewnie 30-40% da radę teraz kupić podstawowego kompakta za 65-70 kzł?

Poważnie tyle meganka w 2002 stala?

W 2011 kupiłem Astrę h 1,6 115KM z podobnym wyposażeniem.

Cennikowo stała, 47, za demo dałem 37.

Astra j wtedy cennikowo chyba +10 wychodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AstraC napisał:

Np. w Astrze K @format ?

Jakbyś zszedł z części wyposażenia (zwykły lakier, brak adaptacyjnego tempomatu, hatchback zamiast kombiaka) to byś się zmieścił. Mnie AK ST 1.6t elite z adaptacją, lakierem perłowym, upgradem kół do 17", pakietem wyciszeniowym i zimowym (grzane fotele + kiera) wyszła 91k brutto, ale jak widzisz tu samego wyposażenia dodatkowego jest na ~15k, a elite to nic innego jak cosmo. I ta wersja jest trochę lepiej wyposażona niż cosmo 10 lat temu. O bezpieczeństwie czynnym nie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co spinać, ceny cennikowe to jedno, nie zapomnę jak po małym dzień dobry w peugeotcie cena 5008 zjechała o 10tys zł
Niestety w kia jak pytałem o ceeda i proceeda nie byli skorzy do rabatów... Prędzej na optime i Sportage... Więc z normalnym silnikiem i w miarę wyposażeniem wychodzi sporo bo 80~85 kzl w oplu chętniej na astre schodzili z ceny...ostatecznie za 88kzl wyrwalem nowa Insignie i jest o wiele wygodniejsza niż taki ceed

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oberon napisał:

Niestety w kia jak pytałem o ceeda i proceeda nie byli skorzy do rabatów... Prędzej na optime i Sportage... Więc z normalnym silnikiem i w miarę wyposażeniem wychodzi sporo bo 80~85 kzl w oplu chętniej na astre schodzili z ceny...ostatecznie za 88kzl wyrwalem nowa Insignie i jest o wiele wygodniejsza niż taki ceed

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Jaki motor wyposażenie w tym Oplu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

i też masa starych aut na drogach, więc jak zwykle grubo przesadzasz...

Jakoś nie widzę logicznego związku ? Czy to że mogę sobie pozwolić na nowe auto oznacza, że nie mogę używać starego, jak jest dobre ?

Czy przekładając to np. na telefony oznacza to, że mus kupić co roku nowego ajfą ?

Stwierdzam prosty fakt - średnia płaca np. w Niemczech to ponad 3200 eur (https://www.forbes.pl/kariera/zarobki-w-niemczech-stawki-w-poszczegolnych-landach/e9131st) co oznacza, że nowy kompakt za 30 k eur to dla Niemca 10 miesięcznych pensji. Analogicznie dla Polaka by to musiało być ok. 45 tys. PLN.

Więc nowy kompakt za 90-100 tys PLN jest dla starej UE akceptowalny, a dla nas drogi. Ponieważ jesteśmy jednym rynkiem nie ma możliwości sprzedawać tego auta taniej w biednych krajach UE, bo zaraz by wracały nowe na zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Poważnie tyle meganka w 2002 stala?

wrzesień 2002 Meganka I wersja air - ostatni miesiąc produkcji to był sierpień... być może cena jakaś wyprzedarzowa była? 

a dokladnie zapamiętałem bo miałem okazje doświadczyć "hojnosci dealera... na fakturze pro forma bylo 50023 zł i 26 groszy... wiec dokonując końcowej wpłaty zarzartowałem ze może rabat na końcówkę? Pani w kasie powiedziała że musi pójśc zapytać szefa/właściciela.. i przyszła po chwili z taksem " no nie wiem jak to Panu powiedzieć ale szef zgodził się zyby nie płacic końcówki.... czyli poproszę 50023 zł i 20 groszy.. - i tak dochodzi się do milionów ;) 

A swoją drogą był to trochę skladak - bo np pompe paliwa miłem od Laguny w zbiorniku razem z filtrem - w zwiazku z tym nie wymieniałem filtra - wymiana co 240 kkm. Przednie tarcze i zaciski były z Laguny diesel... pierwsze klocki wymieniłem po 75 kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98 tys. wychodzi za Optimę 1.6 turbo z automatem :hmm:
Mówisz o starej optimie... Na dniach miała wyjść chyba FL i nie zdziwiłbym się jakby nagle poszło w górę... Zresztą i tak leasing
Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki motor wyposażenie w tym Oplu?
1.5 T 165KM endzoj + jakieś pakiety widoczności generalnie podstawowa wersja z tym że podstawowa wersja insignii jest dobrze wyposażona i np android auto i 2 strefowa klima jest standardem jak i asystent linii i zdezen itp

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm w 2002 roku kupiłem megankę w wersji sedan za równo 50 kzł. Klima manualna 4xpp, ABS i 4 elektryczne szyby... silnik 1,6 110 KM benzynowy...Inflacja za ostatnie 16 lat to pewnie 30-40% da radę teraz kupić podstawowego kompakta za 65-70 kzł?
Da radę - megankę poniżej 60k.
Inne modele też, ale trzeba poszukać ofert u dilerów w necie, a nie liczyć że lokalny handlowiec coś ciekawego zaproponuje.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AstraC napisał:

ale powiedzmy te 10 lat temu, to były 2xPP, manualna klima, el. szyby przód, lusterka i centralny, silnik w okolicach 1.4-1.6 90-110KM. I kosztowało to właśnie koło 45-48kpln jako Astra II Classic

Tak się składa, że mam cennik FF mk1 z 2003 roku, a swojego 1,6 noPb kombi kupiłem za 28500 jako trzylatka. Cennik ma prawie 16 lat :)

 

Ford Focus wersjaX100 - cennik promocyjny - ważny dla pojazdów wyprodukowanych w 2003 r.

silniki wersjaX100
cena detaliczna z VAT
wersjaX100
promocyjna
cena detaliczna z VAT
Korzyść dla Klienta
1.6 zetec 100 KM 4d 61 600 53 950 7 650
1.8 zetec 115 KM 4d 63 100 55 950 7 150
1.8 TDdi 90 KM 4d 67 500 60 950 6 550
1.8 TDCi 100 KM 4d 69 500 60 950 8 550
1.4 zetec 75 KM 5d 58 200 51 950 6 250
1.6 zetec 100 KM 5d 60 600 52 950 7 650
1.8 zetec 115 KM 5d 62 100 54 950 7 150
1.8 TDdi 90 KM 5d 66 500 59 950 6 550
1.8 TDCi 100 KM 5d 68 500 59 950 8 550
1.4 zetec 75 KM Kombi 61 200 54 950 6 250
1.6 zetec 100 KM Kombi 63 600 55 950 7 650
1.8 zetec 115 KM Kombi 65 100 57 950 7 150
1.8 TDdi 90 KM Kombi 69 500 62 950 6 550
1.8 TDCi 100 KM Kombi 71 500 62 950 8 550

 

 

Wyposażenie, które było w standardzie za tą cenę poniżej. Dzisiaj pewnych rzeczy z tej listy nawet się nie wymienia jako wyposażenia :phi:

Wyposażenie

wybrane elementy wyposażenia wersja 100
Klimatyzacja z automatyczną regulacją temperatury s
ABS s
Dwie boczne poduszki powietrzne s
Komputer pokładowy s
Podgrzewana przednia szyba i dysze spryskiwaczy s
Poduszka powietrzna kierowcy - o dwóch stopniach napełniania s
Poduszka powietrzna pasażera - o dwóch stopniach napełniania s
Boczne belki wzmacniajŕce drzwi s
Wspomaganie układu kierowniczego s
Elektroniczny immobiliser PATS s
Zdalnie sterowany centralny zamek drzwi s
Szyby drzwi przednich sterowane elektrycznie s
Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne s
Kolumna kierownicy z regulacja odległości i pochylenia s
Regulacja wysokości siedzenia kierowcy s
Zderzaki w kolorze nadwozia s
Podgrzewana tylna szyba s
Regulacja kąta ustawienia reflektorów s
Zamykana na klucz pokrywa silnika s
Dzielona tylna kanapa s
Pełnowymiarowe koło zapasowe s
Lakier metalizowany 1750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę - megankę poniżej 60k.
Inne modele też, ale trzeba poszukać ofert u dilerów w necie, a nie liczyć że lokalny handlowiec coś ciekawego zaproponuje.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie gdańscy dealerzy rozkladali ręce i nic poniżej 100 nie znajdowali. Jak poszuka się w necie podzwoni i wyślę szereg zapytań to znajduje się ciekawe oferty i chętnych na rozmowę handlowców... Tak kupiłem 2 samochody w jednym zależało mi na wyposażeniu i kolorze i stanęło na moim a w 2 na cenie i pojechałem 300km i ponad 5k zł taniej wyszło więc da się tylko kwestia rozeznania rynku

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2018 o 23:38, Oberon napisał:

Tamto jest tak zwanym shooting brake'iem więc nie dokonca.

A o kii proceed piszę że jest shooting brake - wiec w czym tkwi róznica? czy to zauważalnie rózny samochód? - od I30 fastbacka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o kii proceed piszę że jest shooting brake - wiec w czym tkwi róznica? czy to zauważalnie rózny samochód? - od I30 fastbacka?

Tak shooting brake to takie sportowo ładne kombi a fastback w odmianie Hyundaia to takie sportowa linia hatchbacka... Porównaj zdjęcia... Choć nie wiem czemu to nazywają fastbackbackiem IMHO nie ma nic wspólnego z tym stylem nadwozia

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Oberon napisał:

Tak shooting brake to takie sportowo ładne kombi a fastback w odmianie Hyundaia to takie sportowa linia hatchbacka... Porównaj zdjęcia... Choć nie wiem czemu to nazywają fastbackbackiem IMHO nie ma nic wspólnego z tym stylem nadwozia

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Idea jest taka sama, wariacja nt kompaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oberon napisał:

Tak shooting brake to takie sportowo ładne kombi a fastback w odmianie Hyundaia to takie sportowa linia hatchbacka... Porównaj zdjęcia... Choć nie wiem czemu to nazywają fastbackbackiem IMHO nie ma nic wspólnego z tym stylem nadwozia

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ok nazwe rozymiem ale pare postow w gore pisales o hyundaiu jako shooting braku......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Oberon napisał:

Hmm przeskanowalem swoje wypowiedzi i nigdzie nie pisałem o Hyundaiu emoji12.png

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Ale odpowiedziałes na mój post w ktrym pytałem o i30 fastback... zreszta IMO mało istotne - grunt żesmy się zrozumieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.