Skocz do zawartości

Wymiana lamp na xenonowe


kubussss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)
Czy zastanawialiście się może nad wymianą "normalnych" lamp na oryginalne lampy xenonowe? Np. na takie?

Zastanawiam się, czy ta operacja jest plug and play? Pogadałem w ASO i Tipo nie posiada fabrycznego poziomowania reflektorów i ich spryskiwaczy, więc wydawać by się mogło że nie powinno być z tym problemu... Co o tym myślicie?

 

Miłego wieczoru, kubussss :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na pewno godny pochwalenia. Ale musisz się liczyć ze sporymi kosztami mimo wszystko.

 

Co do poziomowania to też będziesz musiał dołozyć, a do tego nie wiem czy nie będą konieczne spryskiwacze reklektorów? Każdy samochód z xenonem je ma, więc jak ktoś przyczepi się na przeglądzie to będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marvel3 napisał:

Pomysł na pewno godny pochwalenia. Ale musisz się liczyć ze sporymi kosztami mimo wszystko.

 

Co do poziomowania to też będziesz musiał dołozyć, a do tego nie wiem czy nie będą konieczne spryskiwacze reklektorów? Każdy samochód z xenonem je ma, więc jak ktoś przyczepi się na przeglądzie to będzie problem.

Nie nie musi dokładać. Tipo ma xenony 25W gdzie układy te nie są wymagane (obowiązkowe w 35W).

Jak dla mnie to zostaje tylko kwestia wtyczki i czy soft nie wypluje jakiegoś błędu (inny pobór prądu).

 

Soczewkowe reflektory w Tipo są całkiem wystarczające, to co ja zauważam w Xenonach to na pewno dużo lepszy rozkład światła i oczywiście barwa światła też dużo wnosi. Zasięg jest też lepszy ale jakiejś bardzo znaczącej różnicy nie ma (w porównaniu z xenonami 35W -to inna liga).  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.