Skocz do zawartości

chevrolet cruze 1.8 + LPG


marcing8

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Były dwie wersje silników 1,8 - w tym wersja do gazu - opcja KL7.

Ale nie słyszałem żeby auta bez opcji KL7 miełąy jakiekolwiek problemy po założeniu LPG.

Dobrze założona instalka i wersja nie ma znaczenia IMO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcing8 napisał:

Witam wszystkich. Wpadł mi w oko Chevrolet Cruze z motorem 1.8 (140 KM). Chciałbym kupić go z gazem. Czy ktoś z użytkowników forum ma taki model i mógłby podzielić się informacjami? Warto?

 

Pozdrawiam

Kup bez gazu i sam załóż instalację. Fabrycznie montowane będą już wyeksploatowane i i tak będziesz musiał w to zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2018 o 10:05, zzzz napisał:

Co to znaczy "chciałbym kupić z gazem"? Nie masz upatrzonego jeszcze? Ile km przewidujesz rocznie? Który rocznik?

 

Kupić z założoną instalacją gazową. Celowałem w rocznik 2013. Rocznie ok. 15 000 km, więcej po mieście - stąd gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcing8 napisał:

Czyli co Panowie, ogólnie polecacie, ale kupić czystą benzynę i zamontować samemu?

Wg mnie nie ma znaczenia, najwyżej wymienisz wtryskiwacze. To i tak będzie znacznie taniej niż montować nową instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarcG napisał:

Wg mnie nie ma znaczenia, najwyżej wymienisz wtryskiwacze. To i tak będzie znacznie taniej niż montować nową instalację.

Z drugiej strony chciałbym wiedzieć co, gdzie i kiedy było robione... A tylko nowa daje taką pewność. Skopana druciarstwem stara instalacja potrafi bardzo uprzykrzyć życie. 

Kwestię oczywistą jaką jest gwarancja pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2019 o 17:20, Jaruga napisał:

Z drugiej strony chciałbym wiedzieć co, gdzie i kiedy było robione... A tylko nowa daje taką pewność. Skopana druciarstwem stara instalacja potrafi bardzo uprzykrzyć życie. 

Kwestię oczywistą jaką jest gwarancja pomijam.

Jeżdżę od 2 lat Cruzakiem, rocznik 2012r przebieg 98tyś. Zakupiony od pierwszego właściciela z fabryczną instalacją (BRC). W latach 2012-2013 była promocja na instalacje gazowe i dużo samochodów było wyposażonych z tzw fabryczny gaz. Oprócz regeneracji parownika nie miałem żadnych problemów. Trzeba pilnować wymiany świec i sprawdzać luz zaworowy. Brak hydrauliki, są szklanki. Przy źle ustawionym gazie luz zaworowy szybko się kasuje.

Pali średnio 9-10 litrów. Ogólnie tani i bardzo fajny samochód. Silnik oplowski:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 3.01.2019 o 20:24, Darek_ napisał:

Jeżdżę od 2 lat Cruzakiem, rocznik 2012r przebieg 98tyś. Zakupiony od pierwszego właściciela z fabryczną instalacją (BRC). W latach 2012-2013 była promocja na instalacje gazowe i dużo samochodów było wyposażonych z tzw fabryczny gaz. Oprócz regeneracji parownika nie miałem żadnych problemów. Trzeba pilnować wymiany świec i sprawdzać luz zaworowy. Brak hydrauliki, są szklanki. Przy źle ustawionym gazie luz zaworowy szybko się kasuje.

Pali średnio 9-10 litrów. Ogólnie tani i bardzo fajny samochód. Silnik oplowski:)

Zgadzam się z kolegą. Jeżdżę takim samym modelem, przebieg już 120 tyś. Instalacja BRC założona jeszcze przed promocją cenową.

Jedynym mankamentem z jakim do tej pory się borykam, to błąd opadającej wskazówki paliwomierza do "0". Wskazówka opada przypadkowo podczas jazdy ale na szczęście jest to tylko mankament "wizualny".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 10 miesięcy później...
  • 1 rok później...

Różniła się. 

Były dwa rodzaje miski olejowej.

 

Dla MY2010 czyli faktycznie Cruzaków 1.8 z lat 2009-2010

miska olejowa była inna niż dla późniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.