Skocz do zawartości

Piec gazowy a wysokość podnoszenia wody


Gripen

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwości pompy mają wpływ na spalanie gazu ?

Pokrótce: instalacja jest dosyć rozbudowana w poziomie, ale sa 4 piony i od pieca do najwyższego punktu jest około 5 m.

Wykres pieca jest taki. (A) Co oznacza to ?

 

 

 

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gripen napisał:

Czy możliwości pompy mają wpływ na spalanie gazu ?

Pokrótce: instalacja jest dosyć rozbudowana w poziomie, ale sa 4 piony i od pieca do najwyższego punktu jest około 5 m.

 

 

Po co ci pompa w piecu?

Nie zajmuj sobie umysłu sprawami , które dla Ciebie nie mają znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maras77 napisał:

Po co ci pompa w piecu?

Nie zajmuj sobie umysłu sprawami , które dla Ciebie nie mają znaczenia.

No tak, ale fachowiec, który stracił w moich oczach, powiedział, że ma spalać 7 m3 nawet z zasobnikiem CWU, a teraz pali 16 m3 przy samych kaloryferach (nie wszystkich uruchomionych) i temperaturze 20 st C.

Spaliny niby pobadał. Cos mi się wydaje, że coś przekozaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gripen napisał:

No tak, ale fachowiec, który stracił w moich oczach, powiedział, że ma spalać 7 m3 nawet z zasobnikiem CWU, a teraz pali 16 m3 przy samych kaloryferach (nie wszystkich uruchomionych) i temperaturze 20 st C.

Spaliny niby pobadał. Cos mi się wydaje, że coś przekozaczył.

A czy przed rozruchem instalacji chałupa Ci się nie wychłodziła? Ja CO uruchamiałem przy kilkunastostopniowym mrozie i piec wtedy przez ileś dni chodził na maksa praktycznie się nie wyłączając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gripen napisał:

Tak, zapomniałem dodać, że kocioł jest wyposażony w nią. Pytanie czy czy jest szansa, że nie daje rady.

Hmm, ale zakładam, że ktoś Ci robił projekt tej instalacji, a nie robiliście jej "jak leci"? Mnie robiła projekt osoba niezależna od wykonawcy. Gdy ten miał jakieś uwagi, konsultował się z projektantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucyfer napisał:

A czy przed rozruchem instalacji chałupa Ci się nie wychłodziła? Ja CO uruchamiałem przy kilkunastostopniowym mrozie i piec wtedy przez ileś dni chodził na maksa praktycznie się nie wyłączając.

Tak, ale piec już chodzi miesiąc i generalnie jest juz wygrzana. Temperatura się utrzymuje generalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucyfer napisał:

Hmm, ale zakładam, że ktoś Ci robił projekt tej instalacji, a nie robiliście jej "jak leci"? Mnie robiła projekt osoba niezależna od wykonawcy. Gdy ten miał jakieś uwagi, konsultował się z projektantem.

Generalnie robił jak idzie, ale coś wspominał o jakichś obliczeniach, w które już nie wierzę. Nie zapłacilismy jeszcze za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gripen napisał:

Generalnie robił jak idzie, ale coś wspominał o jakichś obliczeniach, w które już nie wierzę. Nie zapłacilismy jeszcze za robotę.

Czekaj. Ja dostałem od projektanta dokładny "schemat ideowy" instalacji, w tym sensie, że oczywiście nie specyfikował liczb kształtek, ale podawał dokładny układ przestrzenny instalacji, przekroje poszczególnych odcinków rur, moce i typy grzejników, piec itd. I to tam miałem wszystkie obliczenia.

 

Na podstawie tego wykonawca sporządził kosztorys przedwykonawczy, obejmujący już owe "kształtki" i inne detale. Oczywiście w trakcie wykonania były drobne zmiany wymuszone realiami, ale były konsultowane z projektantem.

 

Po robocie był kosztorys powykonawczy (bo na przykład sobie zażyczyłem zaworów odcinających przed i za każdą pompą, żeby ją móc zmienić bez zwalania zładu, dodatkowych zaworów odcinających sekcje ZW i CWU. Nie było nic "na dziko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Danielpoz. napisał:

Każdy "fachowiec'" który Ci poda zużycie gazu jest oszustem. Ty dałeś się nabrać i tyle. 

Za niewiedze sie płaci, na szczęście nie jesteśmy rozliczeni. Kolega ma identyczny lokal, jemu spala 7 - 8 m3 na dobę z podgrzewaniem wody, kaloryfery (50 st na piecu), CWU 55 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mike_wwl napisał:

Możesz bawić się krzywymi grzewczymi? Może tu coś pokombinuj. Może jakiś mostek termiczny jak to w starszych budynkach i ciepło ucieka?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

Mostki są na bank, ale nie w takim stopniu, aby dramatycznie wpływało na zużycie gazu. Część kaloryferów jest jeszcze nie uruchomiona, więc tym bardziej jestem przerażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wykres który dałeś to wykres pompy Wilo. Pokazuje ile pompa ma wydajności w zależności od wysokości na jaką musi podnieść słup wody. Generalnie im wyżej musi wtłoczyć, tym tej wody wtłoczy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gripen napisał:

Czy możliwości pompy mają wpływ na spalanie gazu ?

Pokrótce: instalacja jest dosyć rozbudowana w poziomie, ale sa 4 piony i od pieca do najwyższego punktu jest około 5 m.

Wykres pieca jest taki. (A) Co oznacza to ?

 

 

 

 

 

5 m to zadna wysokosc. Nie przejmuj sie tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Gripen napisał:

No tak, ale fachowiec, który stracił w moich oczach, powiedział, że ma spalać 7 m3 nawet z zasobnikiem CWU, a teraz pali 16 m3 przy samych kaloryferach (nie wszystkich uruchomionych) i temperaturze 20 st C.

Spaliny niby pobadał. Cos mi się wydaje, że coś przekozaczył.

ale chodzi Ci o to, że dużo spala gazu w Twojej ocenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maras77 napisał:

W piecu to się daje wentylator.

 

 

Ja tam założyłem instalacje na propan, na piecu mam teraz 53 C a w domu 22 bo tyle ustawiłem a w nocy 19 bo tyle ustawiłem a jak mnie nie ma to 5 bo tyle ustawiłem. Pompa w piecu jest jak również zbiornik wody 50 litry co mnie wystarcza. Jak mam przyjechać daję znać piecowi by rozbuchał do 22 i wszystko w temacie, kto by się przejmował ile mnie to spali gazu, ciepło ma być i komfortowo... :hehe:

 

 

 

 

IMG_20181229_205111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gripen napisał:

Mostki są na bank, ale nie w takim stopniu, aby dramatycznie wpływało na zużycie gazu. Część kaloryferów jest jeszcze nie uruchomiona, więc tym bardziej jestem przerażony.

Czekaj, ale to znaczy, że system pracuje w warunkach na które nie był liczony. Jeżeli masz niektóre pomieszczenia bez ogrzewania, to oczywiście masz do nich straty przez małoizolacyjne ścianki działowe i to jak licho, więc piec musi grzać znacznie więcej, żeby w sąsiednich utrzymać owe 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucyfer napisał:

Czekaj, ale to znaczy, że system pracuje w warunkach na które nie był liczony. Jeżeli masz niektóre pomieszczenia bez ogrzewania, to oczywiście masz do nich straty przez małoizolacyjne ścianki działowe i to jak licho, więc piec musi grzać znacznie więcej, żeby w sąsiednich utrzymać owe 20 stopni.

No dobra, ale zdjęte kaloryfery są od 3-4 dni, a zuzycie mam od ponad miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tommy__ napisał:

 

Ja tam założyłem instalacje na propan, na piecu mam teraz 53 C a w domu 22 bo tyle ustawiłem a w nocy 19 bo tyle ustawiłem a jak mnie nie ma to 5 bo tyle ustawiłem. Pompa w piecu jest jak również zbiornik wody 50 litry co mnie wystarcza. Jak mam przyjechać daję znać piecowi by rozbuchał do 22 i wszystko w temacie, kto by się przejmował ile mnie to spali gazu, ciepło ma być i komfortowo... :hehe:

 

 

 

 

IMG_20181229_205111.jpg

Jestem niedoświadczonym blokersem, weź poprawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gripen napisał:

Jestem niedoświadczonym blokersem, weź poprawkę

 

Ja też jestem blokersem a że mam domek na wsi na emeryturkę to inna sprawa. Wynająłem firmę, powiedziałem co ma być i jak i tyle. No ale ja mam propan a Ty chyba gaz od Putina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gripen napisał:

Jestem niedoświadczonym blokersem, weź poprawkę

No to bywa problemem przy przeprowadzce do domu. Mnie przed błędami i rozczarowaniami uchroniły dwie rzeczy. Mieszkałem wcześniej kawałek życia w domu. Przed decyzją o projekcie objechałem dużo znajomych wtedy mających domy od kilku do kilkudziesięciu lat i zapytałem, co w nich zrobili, czego teraz za nic by nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tommy__ napisał:

 

Ja też jestem blokersem a że mam domek na wsi na emeryturkę to inna sprawa. Wynająłem firmę, powiedziałem co ma być i jak i tyle. No ale ja mam propan a ty chyba gaz od Putina ?

We Wrocławiu jest zaazotowany, cokolwiek to znaczy. Tak, ziemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

nie wiem ile kosztuje gaz, ale 16 metrów dziennie to nie jest zabijająca ilość. Oczywiście nie wiem jaka to chałupa, jaka jest kubatura, do jakiej temperatury nagrzewasz, itp.

Nie jest, ale mam porównanie i identycznym lokum o identycznej kubaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gripen napisał:

Spoko, żona pogada z kolegami z innych "katedr", którzy są biegłymi po sądach czy tam w NOT, coś się poradzi ;]

Gdy słyszę "biegły" to generalnie mi się kojarzy z pytaniem "jak szybko biega" ;] Pamiętam, jak gdzieś w 1991 roku zeznawałem przed sądem w sprawie wypadku i pan biegły "na podstawie literatury" się wypowiadał o działaniu ABS. Zapytałem sąd, czy żeby ukrócić te niedorzeczności byłby skłonny na chwilę opuścić salę i wsiąść ze mną do samochodu z ABS, żeby stwierdzić praktycznie, że teorie pana biegłego są bardzo odległe od rzeczywistości (a jeździł ładą i miał wtedy przejeżdżone ze 30 tkm ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucyfer napisał:

Gdy słyszę "biegły" to generalnie mi się kojarzy z pytaniem "jak szybko biega" ;] Pamiętam, jak gdzieś w 1991 roku zeznawałem przed sądem w sprawie wypadku i pan biegły "na podstawie literatury" się wypowiadał o działaniu ABS. Zapytałem sąd, czy żeby ukrócić te niedorzeczności byłby skłonny na chwilę opuścić salę i wsiąść ze mną do samochodu z ABS, żeby stwierdzić praktycznie, że teorie pana biegłego są bardzo odległe od rzeczywistości (a jeździł ładą i miał wtedy przejeżdżone ze 30 tkm ;] )

W tej sytuacji "biegły" jest praktykiem, serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gripen napisał:

Nie jest, ale mam porównanie i identycznym lokum o identycznej kubaturze

Hmm, jest jeszcze coś takiego, jak przyzwyczajenia i tryb życia mieszkańców. Dlatego nawet bym się nie próbował w jakimkolwiek zakresie zużycia mediów porównywać z nawet identycznym domem, ale zamieszkałym przez rodzinę, która codziennie jeździ do pracy. Bo to jest nieporównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bergerac napisał:

nie wiem ile kosztuje gaz, ale 16 metrów dziennie to nie jest zabijająca ilość. Oczywiście nie wiem jaka to chałupa, jaka jest kubatura, do jakiej temperatury nagrzewasz, itp.

W największe mrozy z kapielą 5 osób tyle mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucyfer napisał:

Hmm, jest jeszcze coś takiego, jak przyzwyczajenia i tryb życia mieszkańców. Dlatego nawet bym się nie próbował w jakimkolwiek zakresie zużycia mediów porównywać z nawet identycznym domem, ale zamieszkałym przez rodzinę, która codziennie jeździ do pracy. Bo to jest nieporównywalne.

Powiem tak: kolega pali 55 stopni CWU i 50 CO (na piecu), natomiast ja mam tylko 50 st na kaloryferach i chwilowo nikogo tam nie ma (2 stycznia bez względu na wszystko jesteśmy). Mam 2 x więcej zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gripen napisał:

Powiem tak: kolega pali 55 stopni CWU i 50 CO (na piecu), natomiast ja mam tylko 50 st na kaloryferach i chwilowo nikogo tam nie ma (2 stycznia bez względu na wszystko jesteśmy). Mam 2 x więcej zużycia.

Jak masz dobry skład spalin i stałą temperature, to masz problem z domem, a nie instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gripen napisał:

Powiem tak: kolega pali 55 stopni CWU i 50 CO (na piecu), natomiast ja mam tylko 50 st na kaloryferach i chwilowo nikogo tam nie ma (2 stycznia bez względu na wszystko jesteśmy). Mam 2 x więcej zużycia.

a on mieszka ? Bo Ty z tego co piszesz ogrzewasz pustą chatę. Dodatkowo, pamiętaj, że nie ma dwóch takich samych nieruchomości. Nawet w bliźniaku mogą być róznice, choć przyznaję, raczej nie aż tak duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

a on mieszka ? Bo Ty z tego co piszesz ogrzewasz pustą chatę. Dodatkowo, pamiętaj, że nie ma dwóch takich samych nieruchomości. Nawet w bliźniaku mogą być róznice, choć przyznaję, raczej nie aż tak duże.

Tak, mieszka. Wiem, ale skala troszke mnie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maras77 napisał:

Jak masz dobry skład spalin i stałą temperature, to masz problem z domem, a nie instalacją.

Po nowym roku będzie czas, aby to sprawdzić, ale nie sądzę, aby to była kwestia budynku. Zobaczymy po analizie spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.