Skocz do zawartości

[Astra G][X17DTL] węże od chłodzenia z tyłu silnika


Doom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam informacji na temat układu chłodzenia z tyłu silnika X17DTL, co tam może iść? Mam nieszczelność w układzie i jak się pojawia cisnienie to mi płyn wyrzuca na kolektor wydechowy i dymi spod maski. Ostatnio po zatrzymaniu cały kolektor był mokry. Turbo albo chłodnica są grzane/chłodzone wodą? Zauważyłem że silnik się nie dogrzewa ale to na 99% wyjęty termostat przez poprzedniego właściciela pewnie w związku z nieszczelnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tyłu, wzdłuż kadłuba idzie metalowa rura (nr gm: 90265802). Z jednej strony (tej z dwoma oringami) wchodzi do obudowy termostatu. Z obudowy termostatu wychodzi wąż do nagrzewnicy. Dalej idąc wzdłuż metalowej rury zobaczysz trójnik, w który wchodzi gumowe kolano, łączące rurę z pompą wody. Dalej dwa małe trójniki - wyjście na nagrzewnicę i do zbiorniczka wyrównawczego i na końcu gruby wąż łączący rurę z chłodnicą. I to chyba wszystko od tyłu silnika. Chłodnica oleju jest powietrzna i turbo też bez wody.

Kędy może lecieć, to już niestety musisz sam znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.