Jump to content

Ile mogę teraz wziąć za mojego Scenica ?

Lysy1980
 Share

Recommended Posts

Hej panowie mam pytanie ile można wołać teraz za Scenica mojego ?
Scenic Grand III 5 osobowy - 1.4Tce z Gazem

130tyś przebiegu i to jest raczej realne bo jak go kupowałem to się zgadzało

2009 rok dość bogate wyposażenie kilmatronik 2 strefy, navi itp alumy drugi komplet też może będzie ale nie wiem czy z oponami 😄 Bo dwa komplety mam nowych 😄

Przegląd był jakiś miesiąc niecały temu 🙂

Nic nie puka wszystko sprawne 🙂

20171026_121639_HDRs.jpg

20171026_121656_HDRs.jpg

FotorCreated.jpg

Zobacz po ile są na otomoto. Jak auto dobre to weź najwyższą cenę, dołóż trochę i próbuj. Ja tak sprzedalem swojego GS II dwa lata temu. Wziąłęm więcej niż kosztował następny pod względem ceny na otomoto. A sprzedałem w jeden dzień.

Hej panowie mam pytanie ile można wołać teraz za Scenica mojego ?
Scenic Grand III 5 osobowy - 1.4Tce z Gazem
130tyś przebiegu i to jest raczej realne bo jak go kupowałem to się zgadzało
2009 rok dość bogate wyposażenie kilmatronik 2 strefy, navi itp alumy drugi komplet też może będzie ale nie wiem czy z oponami  Bo dwa komplety mam nowych
Przegląd był jakiś miesiąc niecały temu
Nic nie puka wszystko sprawne

20171026_121639_HDRs.jpg.e4f254bd9e7ea7c26bc4735d5ccd3c6d.jpg
20171026_121656_HDRs.jpg.5d3a229e26829c44ad744a108ec6c0a2.jpg
FotorCreated.jpg.7aba5c916cfee3508e8718f118a319d4.jpg
Ile chcesz?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...
[mention=131707]Lysy1980[/mention] za te "pucolskie" blachy to niewiele;]
A poważnie, jak z olejem, chłeptał coś?
Sprzedany za 26tys :) oleju nic A nic nie brał:) pierwszy oglądający od razu kupił.
Silnik chodzi super nie wiem skąd opinie o awaryjności bo z ciekawości szukałem w necie czegoś ale mało było:)
No poza jednym artykułem co Tomecki podesłal jak koleś jechał bez płyn i chlodzacego zatarl silnik i miał problem z remontem :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

33 minuty temu, czachabrava napisał:

Przejrzalem pierwsza strone i wyglada na to, ze problemy byly w silnikach po remapie...

Z reszta uszczelka moze poleciec w kazdym silniku i nie ma co dramatyzowac ;)

• Like 1

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

Przejrzalem pierwsza strone i wyglada na to, ze problemy byly w silnikach po remapie...

Z reszta uszczelka moze poleciec w kazdym silniku i nie ma co dramatyzowac ;)

To jakbyś przeczytał dalej, to zauważyłbyś, że to niestety nie wina remapa.

Nawet zauważ, że te silniki kosztują dziwnym trafem po ok 5-8tys.

Jak by było nie tak to już by były swapy na 1.2 Tce... A nie silniki w wysokich cenach.

I to post z 2016 roku do tej pory gdyby były takie w kit to by już było ich 10 tacy tyle jak O 1.5 dci

O awariach rozrzadu w 1.2 tce tez wiele sie nie slyszy. A znam 2 takie przypadki. Auta nowe, z salonu.
No dobra dwie awarie A ile ich sprzedano w roku ? Jaka by była afera jak by co 10 Ty miał wadę... syf by był jak z laguna ... firma by nie ukryła tego .

Jakie wychodziło Ci spalanie LPG?  Chyba że wiesz ile benzyny też palił? 

Pzdr

Myślę że coś między 8-12 w zależności jak się jeździło. Jak zwracałes uwagę na jazdę i cię nie poniosło to było spoko tak samo autostradą. Nie ma co ukrywać te silniki tce A już 1.2 to piją ogromne ilości paliwa jak dla mnie. Bo benzyny średnio potrafią brać koło 10l i z moich znajomych mało kto potrafi zejść nizej.

No dobra dwie awarie A ile ich sprzedano w roku ? Jaka by była afera jak by co 10 Ty miał wadę... syf by był jak z laguna ... firma by nie ukryła tego .

To idac tym tropem, dci tez nie sa zle. Ile ich padlo a ile wyprodukowano?
Ile te 1.4 byly w sprzedazy.

Dnia ‎13‎.‎01‎.‎2019 o 11:04, Lysy1980 napisał:

A już 1.2 to piją ogromne ilości paliwa jak dla mnie. Bo benzyny średnio potrafią brać koło 10l i z moich znajomych mało kto potrafi zejść nizej.

Pozwolę sobie na zdanie odrębne ,od prawie trzech lat testuję moje Megane 1,2 Tce (kombi !!!) . Przez ostatnie 5200 km nie kasowałem licznika dziennego ,średnie spalanie to 7,8 l ,z tego jakieś 80% to jazda typowo miejska ,krótkie odcinki. Pokazywałem już kiedyś "dokumentację " średniego spalania z wypadu do Anglii ,czyli typowa autostrada ,i tam w jedną stronę przy spokojnej jeździe (ale nie emeryckiej) było, (o ile dobrze pamiętam ) 6,5 l ,a z powrotem chyba 7,2 l ( w Niemcach było święto zjednoczenia ,brak TIRów i mały ruch ,więc można było butować ).

Pozwolę sobie na zdanie odrębne ,od prawie trzech lat testuję moje Megane 1,2 Tce (kombi !!!) . Przez ostatnie 5200 km nie kasowałem licznika dziennego ,średnie spalanie to 7,8 l ,z tego jakieś 80% to jazda typowo miejska ,krótkie odcinki. Pokazywałem już kiedyś "dokumentację " średniego spalania z wypadu do Anglii ,czyli typowa autostrada ,i tam w jedną stronę przy spokojnej jeździe (ale nie emeryckiej) było, (o ile dobrze pamiętam ) 6,5 l ,a z powrotem chyba 7,2 l ( w Niemcach było święto zjednoczenia ,brak TIRów i mały ruch ,więc można było butować ).
Ile razy robiłeś UPG ;)

• 2 weeks later...
Dnia ‎16‎.‎01‎.‎2019 o 12:24, stalan napisał:

to niewiele większe, bo 7.8 mam w megane II ph II z 1.6 silnikiem i V biegową skrzynią jeżdżąc po 3mieście. Nie wiem czy to jakiś istotny postęp w zużyciu paliwa przy tym całym downsizingu

to niewiele większe, bo 7.8 mam w megane II ph II z 1.6 silnikiem i V biegową skrzynią jeżdżąc po 3mieście. Nie wiem czy to jakiś istotny postęp w zużyciu paliwa przy tym całym downsizingu
To i ja. Fakt ze po miescie to moze ze 20%, ale 7.8 to mam srednia z 2000km w 2.0 16v. Z kompa. Z tankowania ostatni zbiornik wyszlo mi spalanie 7.1
Średnia predkosc to 47km/h
  • Like 1

Dnia ‎16‎.‎01‎.‎2019 o 12:24, stalan napisał:

spalanie to 7,8 l ,z tego jakieś 80% to jazda typowo miejska ,krótkie odcink

5 godzin temu, WaWeR napisał:

Fakt ze po miescie to moze ze 20%, ale 7.8 to mam srednia z 2000km w 2.0 16v.

No są jednak pewne różnice :hmm:.

Tak. Tylko ja mam scenica. Kolega majacy kangoo, ma problem zejsc poniżej 9. W 1.2 tce. A poprzedni kangoo 1.6 palil mu litr mniej.

43 minuty temu, WaWeR napisał:
2 godziny temu, stalan napisał:

Tak. Tylko ja mam scenica. Kolega majacy kangoo, ma problem zejsc poniżej 9. W 1.2 tce. A poprzedni kangoo 1.6 palil mu litr mniej.

Powiedz koledze, żeby tak nie deptal tego 1.2 to mu spali mniej ;]

Silniki turbo maja to do siebie ze potrafią być oszczędne, ale tez latwo przegiąć w druga strone ;)

Dnia 28.01.2019 o 17:53, r1sender napisał:

Megane III 1.6 skrzynia 6 biegowa jezdzac po samym miescie spalanie wedlug kompa z ostatnich 300km 11.9l. Jadac w trasie ok 110km/h komp mi pokazuje 7l z groszem... 

2 minuty temu, czachabrava napisał:

Megane III 1.6 skrzynia 6 biegowa jezdzac po samym miescie spalanie wedlug kompa z ostatnich 300km 11.9l. Jadac w trasie ok 110km/h komp mi pokazuje 7l z groszem... 

cóż rzec, nasza pali tyle ile napisałem, w trasie na jadąc w Bieszczady w 3 osoby z pełnym bagażnikiem i kręcąc się tam wokół komina i powrót do domu na urlop spaliła 6,8. Prędkości na autostradach do 130 km/h, rzadko 140 km/h.

21 minut temu, r1sender napisał:

cóż rzec, nasza pali tyle ile napisałem, w trasie na jadąc w Bieszczady w 3 osoby z pełnym bagażnikiem i kręcąc się tam wokół komina i powrót do domu na urlop spaliła 6,8. Prędkości na autostradach do 130 km/h, rzadko 140 km/h.

Sporo zależy tez od tego jakie miasto ;)

Jak jakas" pipidowa", ze przez 3-4km przejezdzasz na drugi koniec, a po drodze niech będą jeszcze swiatla, to przy takiej jeździe 11l/100 może być calkiem realne ;]

• Haha 1

Powiedz koledze, żeby tak nie deptal tego 1.2 to mu spali mniej ;]
Silniki turbo maja to do siebie ze potrafią być oszczędne, ale tez latwo przegiąć w druga strone

Deptal? On nawet trybu eco nie wylacza.

44 minuty temu, Maciej__ napisał:

Sporo zależy tez od tego jakie miasto ;)

Jak jakas" pipidowa", ze przez 3-4km przejezdzasz na drugi koniec, a po drodze niech będą jeszcze swiatla, to przy takiej jeździe 11l/100 może być calkiem realne ;]

3miasto, tu nawet nie ma gdzie pocisnąć, jak na Obwodnicy w godzinach szczytu 100 km/h pojedziesz to jest sukces. 3-3,5 rpm i więcej nie chce palić

2 godziny temu, r1sender napisał:

Niech bedzie, ale przy 140km/h na 6 biegu robi się głośno i obroty są ok 4000rpm. Przy skrzyni 5 biegowej pewnie bedzie jeszcze troche wiecej. I przy takich wysokich obrotach ma spalać 6,8l noPb? Według samego komputera przy takiej predkosci spalanie podchodzi momentami do 10l. Sorry, ale przy takich predkosciach to TSI mi spala 6,3l, a nie K4M.

Teraz, czachabrava napisał:

Niech bedzie, ale przy 140km/h na 6 biegu robi się głośno i obroty są ok 4000rpm. Przy skrzyni 5 biegowej pewnie bedzie jeszcze troche wiecej. I przy takich wysokich obrotach ma spalać 6,8l noPb? Według samego komputera przy takiej predkosci spalanie podchodzi momentami do 10l. Sorry, ale przy takich predkosciach to TSI mi spala 6,3l, a nie K4M.

ale przecież ciurkiem 140 km/h nie jedziesz od morza do Bieszczad, bo się fizycznie nie da. Takie 130-140 to na autostradzie, krajówkami 90, po okolicy też jeździsz bez korków więc nie bardzo gdzie ma chochlować

Ja pierdykam to mój klocek THP tyle nie pali w miescie, a w trasie tak samo.

8 godzin temu, Rado_ napisał:

Ja pierdykam to mój klocek THP tyle nie pali w miescie, a w trasie tak samo.emoji50.png

Bo jeździcie po innych miastach :hehe:

Porownywanie spalania w miesice jest kompletnie bez sensu, chyba ze weźmiesz oba auta i sam będziesz nimi jezdzil...

Wtedy można mowic o jakims sensownym porównaniu.

Tesciowej 1.6hdi w C4 palilo 9-10 w miescie, bo odpala przejezdza 2-3km i gasi.

I tak z 10 razy dziennie ;] Obecny Juke 1.6 pali ok 11.

Teraz, Maciej__ napisał:

Bo jeździcie po innych miastach :hehe:

Porownywanie spalania w miesice jest kompletnie bez sensu, chyba ze weźmiesz oba auta i sam będziesz nimi jezdzil...

Wtedy można mowic o jakims sensownym porównaniu.

Tesciowej 1.6hdi w C4 palilo 9-10 w miescie, bo odpala przejezdza 2-3km i gasi.

I tak z 10 razy dziennie ;] Obecny Juke 1.6 pali ok 11.

Większość moich tras to właśnie po kilka km w jedna stronę;]

10 minut temu, Maciej__ napisał:

Kilka to moze być 3 a może być 9-10 ;)

do pracy mam 6, po mieście w jedna stronę więcej niz 3 nie zrobię. Oczywiście nie tylko takie trasy, a bywało, że na jednym tankowaniu zimą robiłem tylko takie i spalanie wychodziło trochę ponad ok 10,5 na mrozie

4 minuty temu, Rado_ napisał:

do pracy mam 6, po mieście w jedna stronę więcej niz 3 nie zrobię. Oczywiście nie tylko takie trasy, a bywało, że na jednym tankowaniu zimą robiłem tylko takie i spalanie wychodziło trochę ponad ok 10,5 na mrozie

Ja chyba nigdy nie wyjezdzilem całego zbiornika tylko w miescie...

Ale srednia z 35kkm w 1.4T mam 7/100, gdzie w 2.0noPB miałem ponad 9/100 (sposób użytkowania dokładnie ten sam)

24 minuty temu, Maciej__ napisał:

Ja chyba nigdy nie wyjezdzilem całego zbiornika tylko w miescie...

Ale srednia z 35kkm w 1.4T mam 7/100, gdzie w 2.0noPB miałem ponad 9/100 (sposób użytkowania dokładnie ten sam)

Raz mi sie udało, ogólnie przewaznie jezdze do pracy i po swojej wsi, szczególnie zimą, najdalej zapuszczę się w Trójmiasto, głównie do Gdyni.

Najmniejsze spalanie miałem w trasie 6,18 l,  V sr - 83 km/h

Sprawdziłem w historii, najwieksze spalanie jednak wyszło równe 11l -luty 2017, Vśr. 27 km/h

Dnia 29.01.2019 o 18:25, r1sender napisał:

to ja chyba nie umiem jeździć, bo mi k4m paliło zdecydowanie więcej. Zejście poniżej 10 w miesicie to był wyczyn, a trasa to zazwyczaj w okolicach 8ki brał.

A może ty masz tak jak @jozek jakąś dłuższą skrzynię?

44 minuty temu, SorenLorenson napisał:

to ja chyba nie umiem jeździć, bo mi k4m paliło zdecydowanie więcej. Zejście poniżej 10 w miesicie to był wyczyn, a trasa to zazwyczaj w okolicach 8ki brał.

A może ty masz tak jak @jozek jakąś dłuższą skrzynię?

nie mam pojęcia, 5 biegowa:nie_wiem: