Skocz do zawartości

wokół komina dla żony, Meriva A, Fusion, Astra H, Corsa D


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, jacob24 napisał:

Aha posiadając mocniejsze wcale nie jest powiedziane, że każdy będzie łamał przepisy. 

Cały czas to tłumaczę, ale nie dociera, chcesz to spróbuj, może Tobie się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AstraC napisał:

Cały czas to tłumaczę, ale nie dociera, chcesz to spróbuj, może Tobie się uda.

Wieczorem "wstawię" swój filmik dotyczący korzystania z dobrodziejstw mocy. Albo z ponad 100 km Sejem albo z 335i. Zobaczę, który jest bardziej merytoryczny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trasy mam prawie 200 konne kombi

szukam czegoś dla żony wokół komina, wygodnie by dzieci do fotelików włożyć, ma być tanie w eksploatacji, tanie OC

nie przekonujcie mnie do mocy bo też lubię czuć pod prawą stopą, że mam czym depnąć, rocznie robię po ok. 80-100 kkm kilometrów, a toczydełko żony będzie robiło po 20 kilometrów dziennie, może 40 więc ma być tanio w serwisie i opłatach, może mieć osiągi CC 900 i będzie ok, do tej pory żona ujeżdża mondeo 115 konne 1.8 16V cuda malina auto, tanie w naprawach, jak trzeba depnąć w mieście to też czym jest, ale jest dla niej za duże i to liftback, zaczyna dojeżdżać do centrum miasta i musi mieć gdzie i łatwo zaparkowac, mondeo ma problemy, a i progi je ruda powoli zjada dlatego myślę o zmianie na jakiegoś mikrovana lub htb ze ściętą dupą, bo jakby nie to, że nie radzi sobie z parkowaniem na ciasnych miejscach to raczej na 99% zrobiłbym progi w mondziaku i wiem, że spokojnie z 5 lat mi pojeżdzi lekko bo jest mocno doinwestowane przez ostatnie 2 lata

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troszkę rozluznie temat :) wczoraj przez przypadek u mojego mechanika znalazłem coś idealnego do miasta

IMG_20190109_152530632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jacob24 napisał:

Aha posiadając mocniejsze wcale nie jest powiedziane, że każdy będzie łamał przepisy. 

Oczywiscie sie zgadzam.

Ale nie moge pojac po czort w miescie 180 KM. Dla samego MIENIA droga zabawa.

Spalanie, czesci nierzadko inne i zapewne bez zamiennikow itd...

Mozna do miasta miec i  AMG 6,3 ale po co? Pomijam fanaberie  milionera, ale watek dotyczyl doooopowozu dla kobiety wokol komina.Relatywnie taniego w kazda strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 62545tomasz napisał:

na trasy mam prawie 200 konne kombi

szukam czegoś dla żony wokół komina, wygodnie by dzieci do fotelików włożyć, ma być tanie w eksploatacji, tanie OC

nie przekonujcie mnie do mocy bo też lubię czuć pod prawą stopą, że mam czym depnąć, rocznie robię po ok. 80-100 kkm kilometrów, a toczydełko żony będzie robiło po 20 kilometrów dziennie, może 40 więc ma być tanio w serwisie i opłatach, może mieć osiągi CC 900 i będzie ok, do tej pory żona ujeżdża mondeo 115 konne 1.8 16V cuda malina auto, tanie w naprawach, jak trzeba depnąć w mieście to też czym jest, ale jest dla niej za duże i to liftback, zaczyna dojeżdżać do centrum miasta i musi mieć gdzie i łatwo zaparkowac, mondeo ma problemy, a i progi je ruda powoli zjada dlatego myślę o zmianie na jakiegoś mikrovana lub htb ze ściętą dupą, bo jakby nie to, że nie radzi sobie z parkowaniem na ciasnych miejscach to raczej na 99% zrobiłbym progi w mondziaku i wiem, że spokojnie z 5 lat mi pojeżdzi lekko bo jest mocno doinwestowane przez ostatnie 2 lata

 

Rozsadnie napisane, widac ze 150 czy 180 KM  wokol komina jest  po nic.

Ale jakby nie patrzec by bylo tanio to opel, renault, ford. Czesci po pachy , zamiennikow tez, a i uzywki jakby co od reki.

Z doswiadczenia powiem, ze auta wyzsze sa w przypadku dzieci o niebo  wygopdniejsza niz np corsa, clio.

No i kobiecie musi sie podobac. Pierwotnie mielismy kupic grande Punto zamiast lanosa HTB ale.....szczerze to  wyglad bardzo podobne az zona zobaczyla Merive i odrazu, o taki prosze mi znalezc:)

Wazne by nie wpakowac sie na mega  ulepa jakiegos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, fanlan napisał:

Oczywiscie sie zgadzam.

Ale nie moge pojac po czort w miescie 180 KM. Dla samego MIENIA droga zabawa.

Spalanie, czesci nierzadko inne i zapewne bez zamiennikow itd...

Mozna do miasta miec i  AMG 6,3 ale po co? Pomijam fanaberie  milionera, ale watek dotyczyl doooopowozu dla kobiety wokol komina.Relatywnie taniego w kazda strone.

Po to, żeby mieć coś innego fajnego, żebym mógł powiedzieć że miałem w życiu samochód ze stajni OPC. Ja rozumiem, że dla Ciebie motoryzacja kończy się na marnej podróbie Vectry C, ale dla innych nie koniecznie. I tak jakbym musiał teraz wybrać samochód do miasta za 20kpln to bym poważnie rozważył Merivę OPC w niebieskim kolorze (dostępny tylko w OPC). Bo mi się podoba, bo mam takie zdanie. Zrozum, nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Masz jakieś hobby? Czy jedynym twoim hobby jest latanie po forum i wyśmiewanie i pienie z ludzi, że mają jakąś pasję do motoryzacji (na forum motoryzacyjnym!)?

A to, że nie możesz pojąć raczej oznacza, że masz ciasne horyzonty i nie pojmujesz, że ktoś może mieć inne hobby i pieniądze traktować jako cel do jego realizacji. Chcesz - bierz tą Aygo 68KM i jeździj. Nie zabraniaj i nie wyzywaj kogoś tylko dlatego, że mu się podoba coś innego i chce to mieć, co Tobie do tego? Mam 150KM i jeżdżę zgodnie z przepisami, na prawdę jazda ciężarówką uczy pokory, spróbuj, może Ci otworzy horyzonty, a miałem ciężarówki z mocami 420KM i 350KM, to musiałem chcieć być pierwszy dopiero, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, AstraC napisał:

Po to, żeby mieć coś innego fajnego, żebym mógł powiedzieć że miałem w życiu samochód ze stajni OPC. Ja rozumiem, że dla Ciebie motoryzacja kończy się na marnej podróbie Vectry C, ale dla innych nie koniecznie. I tak jakbym musiał teraz wybrać samochód do miasta za 20kpln to bym poważnie rozważył Merivę OPC w niebieskim kolorze (dostępny tylko w OPC). Bo mi się podoba, bo mam takie zdanie. Zrozum, nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Masz jakieś hobby? Czy jedynym twoim hobby jest latanie po forum i wyśmiewanie i pienie z ludzi, że mają jakąś pasję do motoryzacji (na forum motoryzacyjnym!)?

A to, że nie możesz pojąć raczej oznacza, że masz ciasne horyzonty i nie pojmujesz, że ktoś może mieć inne hobby i pieniądze traktować jako cel do jego realizacji. Chcesz - bierz tą Aygo 68KM i jeździj. Nie zabraniaj i nie wyzywaj kogoś tylko dlatego, że mu się podoba coś innego i chce to mieć, co Tobie do tego? Mam 150KM i jeżdżę zgodnie z przepisami, na prawdę jazda ciężarówką uczy pokory, spróbuj, może Ci otworzy horyzonty, a miałem ciężarówki z mocami 420KM i 350KM, to musiałem chcieć być pierwszy dopiero, nie?

Ta marna podrobka Vectry C bija ja na glowe komfortem korzystania. I tylko ma gooowniana skrzynie M32 z opla :)\

Pasja to nie  podruba auta sportowego z naklejka OPC.

Niezla definicja PASJI DO MOTORYZACJI

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2019 o 19:06, robertharnas napisał:

Brak dynamiki powoduje korki. Ruszanie 5 sekund po zapaleniu się zielonego światła rozpedzajac auto do 20 km/h w 20 sekund hamowanie pół kilometra przyd zielonym bo może zaraz będzie żółte. Niestety tak się jeździ. A co do mocy to na pewno lepiej mieć zapas. Nawet moja żona która jeździ spokojnie wyjeżdżając na jakąś górę mówi że Fiesta mogła by być mocniejsza. Szukał bym merivy 1,8 😁

Korki są powodowane przez niedostateczną przepustowość infrastruktury. Dopiero potem przez brak płynności - i nie myl jej z dynamiką... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2019 o 15:00, gregoryj napisał:

Ale przyznaj sie ze przekraczasz przepisy, przynajmniej te dotyczace predkosci. Bo Twoje opisy typu but w podloge przy wyprzedzaniu TIRow zawsze spowoduja ze lecisz grubo powyzej dopuszczalnych predkosci. Juz nawet nie mowie 10 czy 20 km/h bo to pewnie minimum

But w podłogę nie zawsze oznacza wyższa prędkość jak chcesz sugerować. But w podłoge oznacza lepsze przyspieszenie i krótszy czas wykonywanie manewru wyprzedzania. I nie musi się to wiązać z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2019 o 08:50, 62545tomasz napisał:

na trasy mam prawie 200 konne kombi

szukam czegoś dla żony wokół komina, wygodnie by dzieci do fotelików włożyć, ma być tanie w eksploatacji, tanie OC

nie przekonujcie mnie do mocy bo też lubię czuć pod prawą stopą, że mam czym depnąć, rocznie robię po ok. 80-100 kkm kilometrów, a toczydełko żony będzie robiło po 20 kilometrów dziennie, może 40 więc ma być tanio w serwisie i opłatach, może mieć osiągi CC 900 i będzie ok, do tej pory żona ujeżdża mondeo 115 konne 1.8 16V cuda malina auto, tanie w naprawach, jak trzeba depnąć w mieście to też czym jest, ale jest dla niej za duże i to liftback, zaczyna dojeżdżać do centrum miasta i musi mieć gdzie i łatwo zaparkowac, mondeo ma problemy, a i progi je ruda powoli zjada dlatego myślę o zmianie na jakiegoś mikrovana lub htb ze ściętą dupą, bo jakby nie to, że nie radzi sobie z parkowaniem na ciasnych miejscach to raczej na 99% zrobiłbym progi w mondziaku i wiem, że spokojnie z 5 lat mi pojeżdzi lekko bo jest mocno doinwestowane przez ostatnie 2 lata

 

Bierz Merivę 1.4 :oki: Tylko znajdź taką z jak najlepszym wyposażeniem, bo różnica w cenie zakupu niewielka, ale wielka gdy chcesz samochód w coś doposażyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 62545tomasz napisał:

własnie szukam jednak chyba merivy

jak z rdzą?

Oglądałem kilka sztuk i z początku, środka i końca produkcji i na rządnej rdzy nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 62545tomasz napisał:

celuje w egzemplarz po liftingu, wierząc w to, że może coś poprawili w jakości auta;)

Rdza czasem się pojawia pod gumowymi uszczelkami przylegającymi do progów, widocznych po otwarciu drzwi. 

 

Zafira B miała tak samo. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiad sprzedaje 2007 fusiona, 1.4 tdci 68 koni, klima, bezwypadek, nowy tlumik i akumulator, nic w nim nie robil, mowi ze nie ma potrzeby, bez rdzy 180 tysiecy przebiegu chce 8800

 

na klapie napis SILVER X, a nie ma halogenów przód i zwykłe radio a nie fordowskie, nie dziwna wersja?

 

ma ktoś specyfikację silver X wyposażeniową z 2007 roku?

wygląda mi na jakąś poflotówkę chyba, granatowy, z klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 62545tomasz napisał:

sąsiad sprzedaje 2007 fusiona, 1.4 tdci 68 koni, klima, bezwypadek, nowy tlumik i akumulator, nic w nim nie robil, mowi ze nie ma potrzeby, bez rdzy 180 tysiecy przebiegu chce 8800

 

na klapie napis SILVER X, a nie ma halogenów przód i zwykłe radio a nie fordowskie, nie dziwna wersja?

 

ma ktoś specyfikację silver X wyposażeniową z 2007 roku?

wygląda mi na jakąś poflotówkę chyba, granatowy, z klima

Silver x to golas. Ma chociaż elektrykę z przodu czy korbotronik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 62545tomasz napisał:

celuje w egzemplarz po liftingu, wierząc w to, że może coś poprawili w jakości auta;)

Zdecydowanie po lifcie :oki: W lifcie właśnie usuwa sie usterki występujące w początkowych latach produkcji, do tego w 2005 roku wiekszość produkowanych modeli opla otrzymało nową elektronikę. Ojciec miał Combo z 2004 roku, ja kupiłem z 2006 roku od takiego jednego z tego forum, który mówił, że z furą jest wszystko ok i kurde.... jest do tej pory. A właśnie zwrócił mi wtedy uwagę, aby brać po lifcie i teraz jak szukałem Merivy również podpowiedział, żeby brać po lifcie. Pomęczyłem później jeszcze jednego bystrzachę z tego forum odniośnie silnika, mocy i gazu i - jak wiesz - padło na Merivę właśnie po lifcie, z tym, że z mocniejszym silnikiem, bo takie potrzebowałem. Wielkie dzięki @AstraC i @51cent!!!

Więc teraz mogę z czystym sumieniem tobie zasugerować, żeby brać wyłącznie po lifcie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 62545tomasz napisał:

dziwi mnie, że Fusion nie ma isofixa

jak z merivą A? 

też brak?

 

Meriva miała Isofix. W Fordzie jak dobrze pamiętam można dołożyć. 

 

EDIT. W Fusionie brak możliwości domontowania Isofixa. Focus Mk2 miał taką możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 62545tomasz napisał:

dziwi mnie, że Fusion nie ma isofixa

jak z merivą A? 

też brak?

 

Merivy ISOFIX miały wszystkie. Fusion niestety... Proponuje Ci się nim najpierw przejechać też byłem pozytywnie nastawiony do niego - do pierwszej jazdy... Jak małżonka nie jest zbyt wymagająca co do jakości tak sama zwątpiła. Chyba najgorzej wykonany Ford... 

Co do wyposażenia chyba najlepiej z tej trójki wychodzi Modus, ISOFIX jest i z tyłu i przodu w standardzie... Mój z 2005r ma nawet tempomat, szczerze nie wiem po co xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fili_P napisał:

Gdzie widzisz utrudnianie ruchu przy jeździe zgodnie z ograniczeniem?

...
 

Problemy z tekstu rozumieniem czytanego??? No to jeszcze raz wróć do miejsca (strona 2), odnajdź raz jeszcze moją odpowiedź, którą zacytowałeś, następnie przeczytaj i spróbuj zrozumieć, a nalepiej zacytuj wszystkim do czego się ona odnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie powracam do polowania na merive A po lifcie only 1.4 power;), może jeszcze roomster 1.4 16V, ciekawe jak w mieście sprawdziłby sie Roomster z najsłabszym silnikiem..., odpowiem - ujeżdżałem Roomstera 1.6 16V kilka sztuk przez prawie milion km;) i było baaardzo ok, ale spalanie w mieście duże;) żonie nie potrzeba takiej dynamiki dlatwgo myślę o 1.4 lub 1.2...

poluję dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój z tą mocą

też uważam, że lepiej mieć więcej

 i chętnie brałbym 1.8 16V

ale to auto dla żony, max 40 km dziennie po mieście, droga jednopasmową, nie ma sensu nic mocniejszego, a i ważne są koszty, 1.4 OC i luzów nie trzeba ustawiać jak przy 1.6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 62545tomasz napisał:

Panowie dajcie spokój z tą mocą

też uważam, że lepiej mieć więcej

 i chętnie brałbym 1.8 16V

ale to auto dla żony, max 40 km dziennie po mieście, droga jednopasmową, nie ma sensu nic mocniejszego, a i ważne są koszty, 1.4 OC i luzów nie trzeba ustawiać jak przy 1.6

 

tez wolalbym 1.4 ale malo ich niestety . Dominuja Twinporty 105KM no i dizli sporo jak ogladalem co  z racji rozsadku odrzucilem.

Warunkl to bylo doladowanie LPG :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanlan napisał:

tez wolalbym 1.4 ale malo ich niestety . Dominuja Twinporty 105KM no i dizli sporo jak ogladalem co  z racji rozsadku odrzucilem.

Warunkl to bylo doladowanie LPG :)

 

73 sztuki na otomoto z roczników 2006-2009. Zakup auta z LPG odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 62545tomasz napisał:

a i ważne są koszty, 1.4 OC i luzów nie trzeba ustawiać jak przy 1.6

Z tym oc juz nie dramatyzuj. Miedzy 1.4 a 1.6 nie bedzie roznicy

To samo zawory. Zapłacisz 100 zł i wiecej tego nie ruszysz, skoro małe przebiegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rostex napisał:

73 sztuki na otomoto z roczników 2006-2009. Zakup auta z LPG odradzam.

Otomoto dla mnie to nie wyrocznia.

Wyrocznia to miejsce zamieszkania i  do 50- max 100km na ogledziny.

A dlaczego z LPG odradzasz?

Akurat kupilem, regulacja zaworow , serwis LPG  z filtra i jezdzi az milo. Wada to butla jeszcze 3 lata wazna.

Dobry Gaz to ok 3-3,5 t zl co stanowi duzy udzial % w wartosci 10-14 letniego auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanlan napisał:

Otomoto dla mnie to nie wyrocznia.

Wyrocznia to miejsce zamieszkania i  do 50- max 100km na ogledziny.

A dlaczego z LPG odradzasz?

Akurat kupilem, regulacja zaworow , serwis LPG  z filtra i jezdzi az milo. Wada to butla jeszcze 3 lata wazna.

Dobry Gaz to ok 3-3,5 t zl co stanowi duzy udzial % w wartosci 10-14 letniego auta

 

Chce się tanio jeździć to trzeba zainwestować najpierw i nie 3,5 tys zł do tak prostego silnika a 2,5 tys zł wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rostex napisał:

Chce się tanio jeździć to trzeba zainwestować najpierw i nie 3,5 tys zł do tak prostego silnika a 2,5 tys zł wystarczy.

Zalezy jakie bebechy, wtryski przede wszystkich.

A tanio jest,  na NoPb Zona z garazu ok kilometr jedzie, spalanie LPG 9-9,6 i do tego benzyny za 30 zl moze na miesiac w zimie. Zreszzta zona  szlifowala PJ na lanosie z LPG 5 lat i jakby nie patrzec powiedziala ze chce auto zeby do pelna za 60 zl tankowac:) co dwa tygodnie.

Z Lanosem na II Gen zero problemow w sumie, teraz to nasza pierwsza sekwencja z LUBRIFIKATOREM po cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 62545tomasz napisał:

Panowie dajcie spokój z tą mocą

też uważam, że lepiej mieć więcej

 i chętnie brałbym 1.8 16V

ale to auto dla żony, max 40 km dziennie po mieście, droga jednopasmową, nie ma sensu nic mocniejszego, a i ważne są koszty, 1.4 OC i luzów nie trzeba ustawiać jak przy 1.6

 

to liczyłeś czy ten gaz się opłaca ?

U mnie żona robi mniejsze przebiegi (szkoła, przedszkole, dom, sklep, it) do ok 20km i to nie każdego dnia, więc od razu temat gazu sobie odpuściłem. Wolałem mniejszy bardziej ekonomiczny noPb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 62545tomasz napisał:

a co powiecie o tej sztuce?
https://www.olx.pl/oferta/opel-meriva-lift-1-4-2007r-super-CID5-IDyd1Gw.html#0f04c574ea
sprawdziłem w bazie opla i ma inne numery rejestracyjne niż te na zdjęciu

 

Ze zdjęć widać tylko że ktoś zajumał alufelgi na których wyjechała z fabryki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rostex napisał:

Ze zdjęć widać tylko że ktoś zajumał alufelgi na których wyjechała z fabryki. 

Auta z DE , austri w 95% sprzedawane sa z 2 kompletami kol. Alu letnie, stal zima i tak stoi. Sprzedajacy  moze zaproponowac np za 800-1000 zl extra kola.

Rozmiawialem z gosciem polakiem z niemieckim obywatelstwem ktory siaga auta bezwypadkowe i on wlasnie mowil o 2 kompletach najczesciej.

Auto ladne, wyposazenie  ok, tysiaka unegocjowac i sie cieszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2019 o 23:38, 62545tomasz napisał:

a co powiecie o tej sztuce?
https://www.olx.pl/oferta/opel-meriva-lift-1-4-2007r-super-CID5-IDyd1Gw.html#0f04c574ea
sprawdziłem w bazie opla i ma inne numery rejestracyjne niż te na zdjęciu

 

Ładna, ale poszukałbym z Body Compem :oki: Ewentualnie - jeśli dla kobiety - z czujnikami parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma czujniki parkowania tył

juto jadę ją oglądać, szkoda że ktoś zajumał felgi;)

nie działa tylna szyba prawa 

podobno miała wymieniony prawy wahacz tył i niby wszystko ok

 

jak to zarejestrować, kupic?

miałem auta na siebie i miałem full zniżki

ostatnie auto na siebie miałem w 2016 roku, w 2013 zarejestrowałem na zonę auto, przejela moje zniki, teraz nie mam nic... jak kupie na siebie to zarejestruje na siebie i bede mial full znizki w pzu po zonie lub moje stare?

 

nie chcemy z żoną biegać po urzędach, pzu, chce jutro wszystko sam zalatwic i auto jej pod dom podstawic gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma czujniki parkowania tył
juto jadę ją oglądać, szkoda że ktoś zajumał felgi;)
nie działa tylna szyba prawa 
podobno miała wymieniony prawy wahacz tył i niby wszystko ok
 
jak to zarejestrować, kupic?
miałem auta na siebie i miałem full zniżki
ostatnie auto na siebie miałem w 2016 roku, w 2013 zarejestrowałem na zonę auto, przejela moje zniki, teraz nie mam nic... jak kupie na siebie to zarejestruje na siebie i bede mial full znizki w pzu po zonie lub moje stare?
 
nie chcemy z żoną biegać po urzędach, pzu, chce jutro wszystko sam zalatwic i auto jej pod dom podstawic gotowe.
A nie masz jakiegoś leasingu na siebie?
TU często honoruja wtedy historie z leasingu, więc pewnie nadal masz pełne zniżki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mamy rozdzielności i nie mam leasingu;)

jesteśmy z żoną poniżej średniej AK:)

mieszkamy w bloku;), na osiedlu z lat 80tych i gdyby nie to, że mondziaka ruda zjada na progu;) to pewnie nadal by nim jeździła, ale nie chce robić progów za 1500 zl, gdy auto wart drugie 1500, mechanicznie igła, klima działa, wspomaganie, elektryka szyb, czujniki parkowania, bezwypadkowe, nowe zawieszenie przód + tył - przejechane może 15000, nowe sprzęgło, pompa wspomagania, żal złomować, sprzedawać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 62545tomasz napisał:

nie mamy rozdzielności i nie mam leasingu;)

jesteśmy z żoną poniżej średniej AK:)

mieszkamy w bloku;), na osiedlu z lat 80tych i gdyby nie to, że mondziaka ruda zjada na progu;) to pewnie nadal by nim jeździła, ale nie chce robić progów za 1500 zl, gdy auto wart drugie 1500, mechanicznie igła, klima działa, wspomaganie, elektryka szyb, czujniki parkowania, bezwypadkowe, nowe zawieszenie przód + tył - przejechane może 15000, nowe sprzęgło, pompa wspomagania, żal złomować, sprzedawać...

 

Z progami poza kwestia estetyczna, gorsze jest  chowanie lewarka przy zmianie kol. Ale poki sie da i masz mozliwosc, chec, umiejetnosci mata szklana zywica i...pianka do okiem . Pol roku rok bedzie jako tako optycznie. Wokol komina wystarczy. No chyba ze poszycia progow juz zupelnie brak to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.