Skocz do zawartości

wokół komina dla żony, Meriva A, Fusion, Astra H, Corsa D


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, fanlan napisał:

combo jako auto codzinne to porazka, po prostu paskudny, taki warzywniak. Ale sa gusta i gusciki

Raczysz żartować! :nono: Bardzo duży w środku, pakowny i z olbrzymią ilością miejsca na nogi z tyłu. Zresztą, co ja będę pisał - w 3 osoby na 2 tygodnie pod namioty do Rumunii i Bułgarii spakowaliśmy się POD roletę. Jedynie lodówka, która wymagała wentylacji stała na podłodze między sedzeniami. Zajebisty jest ten samochód. Brakuje mu co prawda nieco polotu (mówię o swoim Combo C), ale już najnowsze Combo w przełużonej wersji mógłbym zdecydowanie mieć :oki: No i oczywiście jedyna słuszna wersja to z klapą do góry, a nie jak w dostawczaku z tylnymi drzwiami na boki.

Ale to nie wątek o combo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zuraw napisał:

Raczysz żartować! :nono: Bardzo duży w środku, pakowny i z olbrzymią ilością miejsca na nogi z tyłu. Zresztą, co ja będę pisał - w 3 osoby na 2 tygodnie pod namioty do Rumunii i Bułgarii spakowaliśmy się POD roletę. Jedynie lodówka, która wymagała wentylacji stała na podłodze między sedzeniami. Zajebisty jest ten samochód. Brakuje mu co prawda nieco polotu (mówię o swoim Combo C), ale już najnowsze Combo w przełużonej wersji mógłbym zdecydowanie mieć :oki: No i oczywiście jedyna słuszna wersja to z klapą do góry, a nie jak w dostawczaku z tylnymi drzwiami na boki.

Ale to nie wątek o combo...

Nie pisalem nic o ciasnocie. Optycznie takie auto na codzien to  porazka. Jestem chyba zboczony ale dla mnie auto, ktore planuje miec musi mi sie w duzym stopniu podobac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fanlan napisał:

Nie pisalem nic o ciasnocie. Optycznie takie auto na codzien to  porazka. Jestem chyba zboczony ale dla mnie auto, ktore planuje miec musi mi sie w duzym stopniu podobac.

A to widzisz - różnie podchodzimy do samochodów. Dla mnie musi spełaniać moje założenia i być praktyczne. A że zajmuję się wykończeniami miueszkań, to ta buda z tyłu wrecz idealnie spełnia moje wymagania. Na co dzień trochę towarówka, ale na wakacje w sam raz (y). Mógłby być 60cm dłuższy, ale wtedy ciężej byłoby znaleźć miejsce do zaparkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie auto też musi być praktyczne, a nie ładne;)

dlatego tyle lat jeździłem Roomsterami;), teraz mam astre K ST i się męczę..., kupiłem żonie merivę a i sam będę chciał uderzyć po astrze K ST w jakiegoś C maxa, może grandlanda...

szkoda, że rynek minivanów umiera... golf plus jakiś mały... i plastikowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2019 o 18:46, Zuraw napisał:

A to widzisz - różnie podchodzimy do samochodów. Dla mnie musi spełaniać moje założenia i być praktyczne. A że zajmuję się wykończeniami miueszkań, to ta buda z tyłu wrecz idealnie spełnia moje wymagania. Na co dzień trochę towarówka, ale na wakacje w sam raz (y). Mógłby być 60cm dłuższy, ale wtedy ciężej byłoby znaleźć miejsce do zaparkowania.

Kazdy ma jakies cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2019 o 18:49, 62545tomasz napisał:

dla mnie auto też musi być praktyczne, a nie ładne;)

dlatego tyle lat jeździłem Roomsterami;), teraz mam astre K ST i się męczę..., kupiłem żonie merivę a i sam będę chciał uderzyć po astrze K ST w jakiegoś C maxa, może grandlanda...

szkoda, że rynek minivanów umiera... golf plus jakiś mały... i plastikowy

 

A dla mnie Roomster to   efekt blacharza Mirka:) przod od Fabii, tyl od czegos, pospawali i cos tam jezdzi. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2019 o 18:49, 62545tomasz napisał:

dla mnie auto też musi być praktyczne, a nie ładne;)

dlatego tyle lat jeździłem Roomsterami;), teraz mam astre K ST i się męczę..., kupiłem żonie merivę a i sam będę chciał uderzyć po astrze K ST w jakiegoś C maxa, może grandlanda...

szkoda, że rynek minivanów umiera... golf plus jakiś mały... i plastikowy

 

Jak mialbym wydac X pieniedzy na cos na kilka lat bedzie w rodzinie i codzien miec fqrf jakbym toto widzial to sory, ale praktycznosc  nie  oslodzilaby niesmaku. Lubie auto umyc, lubie nacieszyc oko, wsiadac z przyjemnoscia eststyki bryly, wnetrza itp. Taki dziwak ze mnie stary:)

Praktycznosc zalatwiam BOXem i platforma na rowery jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fanlan napisał:

Jak mialbym wydac X pieniedzy na cos na kilka lat bedzie w rodzinie i codzien miec fqrf jakbym toto widzial to sory, ale praktycznosc  nie  oslodzilaby niesmaku. Lubie auto umyc, lubie nacieszyc oko, wsiadac z przyjemnoscia eststyki bryly, wnetrza itp. Taki dziwak ze mnie stary:)

Praktycznosc zalatwiam BOXem i platforma na rowery jak trzeba

A u mnie odwrotnie.Gdy tylko kupie cos sercem to po paru miesiacach juz mnie ciagnie do praktycznosci:sciana:

Po Touranie kupilem V50-wytrzymalem 1 rok i kupilem Merive.Teraz mam Giuliette i gdyby nie to ze Meriva pozostala to pewnie juz myslalbym o zmianie na jakiegos minivana.Niestety jestem klaustrofobikiem i przestrzenne wnetrze jest dla mnie wazniejsze niz estetyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porownujesz komfort Turana do V50 to jakby nie ma co porownac. Nie chcialem klasycznego kombi zanadto, nie chcialem stricte VANa,  nasunela sie croma. Dla mnie zloty srodek. Po 7 latach jesli  stalbym przeb wyborem to zafira C, 3008/5008 nowy cos w tym stylu z naciskiem na3008/ 5008. Po prostu ladne auta dl amnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2019 o 20:09, 62545tomasz napisał:

temat można zamknąć

Meriva zakupiona - wszystko zgodne z opisem, polecam jak ktoś szuka auto.

Urwałem z ceny do 14800 oraz na moje szczęście podczas odpalania auta padł akumulator, sprzedający dał nowy;).

przejechałem autem 300 km dzisiaj, dynamika Toytoya, na miasto extra, do 120 jakoś jedzie przyzwoicie, akceptowanie, do 140 troszkę miałem wrażenie, że to już trwa w porównaniiu z Astrą k Turbo, którą jeżdżę, a od 140 do 170 nie dzieje się nic;), przyśpieszenie do tej prędkości trwało wieki.

Muszę założyć żonie czujniki parkowania, chyba zlecę komuś...

do mondeo 8 lat temu kupiłem Valeo, widzę takie same są nadal w sprzedaży chyba kupię, kurcze żal mondziaka żegnać... wystawię go może na OLX za 1500 zł;), przez ostatnie 2 lata wymieniłem w nim wszystko;), zawieszenie przód i tył, hamulce przód i tył, przewody hamulcowe, sprzęgło, tłumiki, klime naprawiłem  - działa, szyby elektryczne sprawne, wspomaganie nowe, nowa butla gazowa, opony letnie dunlop bluerespone, zimowe nokian wrd4 ehhh żal złomować

 

 

znalazles juz Follow home?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fanlan napisał:

Jak porownujesz komfort Turana do V50 to jakby nie ma co porownac. Nie chcialem klasycznego kombi zanadto, nie chcialem stricte VANa,  nasunela sie croma. Dla mnie zloty srodek. Po 7 latach jesli  stalbym przeb wyborem to zafira C, 3008/5008 nowy cos w tym stylu z naciskiem na3008/ 5008. Po prostu ladne auta dl amnie

Ale ja robie tylko 15kkm rocznie wiec komfort jazdy to akurat jest na jednym z ostatnich miejsc podczas wybierania auta:hehe:

Wazne dla mnie jest aby  auto bylo "po mojemu" bo inaczej jest zrodlem irytacji a nie przyjemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2019 o 08:29, fanlan napisał:

z przyjemnoscia eststyki bryly

dla ogółu Croma i estetyka bryły będzie dyskusyjna. Ale w aspekcie wizualnym to akurat ciężko ten temat podnosić w klasie b lub c.

 

Chociaż przykładowo Mercedesy Cla na ogół się podobają, to samo Insignie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacob24 napisał:

dla ogółu Croma i estetyka bryły będzie dyskusyjna. Ale w aspekcie wizualnym to akurat ciężko ten temat podnosić w klasie b lub c.

 

Chociaż przykładowo Mercedesy Cla na ogół się podobają, to samo Insignie itp.

Oczywiscie, jednym podoba sie Rommster, komus YETI, mnie podpasowala croma ale warunek dla mnie....dopiero na 18" cieszy  oko i nie wyglada pokracznie. Dla narzekaczy powiem, ze  nie odczulem roznicy w komforcie i zawieszenie  mimo 3 lat na 18" sie nie wybilo.

na dzis podoba mi sie 3008/5008 bo jest nieco inne niz oklepana grupa VAGczy skoda czy seat czy VW, zerwij znaczek i jak blizniaki. Nudno po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 o 10:26, 62545tomasz napisał:

kolega zerknął mi na taka Merivę, nie miał czujnika lakieru, w oczy rzuciło mu się to co na fotkach, rdza na łączeniach blach?

jak to wygląda w Waszych sztukach?

IMG_1460.JPG

IMG_1461.JPG

W załączniku oryginalne łączenie blach z 2010r dla potomnych.

IMAG0203.jpg

IMAG0204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zuraw napisał:

Coś więcej? Znowu mnie zaskoczyłeś... 8]

Jak masz ori CZ a zapewne tak to zamykajac czy otwierajac auto klikasz guzikiem klik iii....klik zapalaja sie wowczas swiatla mijania na iles sekund, moze 20. jak mieszkasz w czarnej d...ie to sie przydaje . Odkrylem przypadkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2019 o 18:23, Zuraw napisał:

Coś więcej? Znowu mnie zaskoczyłeś... 8]

Sprawdzilem wczoraj follow HOME dziala  przy otwieraniu  drzwi z pilota po drugim nacisnieciu. A myslalem ze po zamknieciu te a jednak nie. Jeszcze nie odkrylem czy pilotem mozna szyby opuszczac, w cromie moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Followe me home działa w ten sposób, że przed zamknięciem auta pociągasz za manetkę od kierunkowskazów do siebie.

Follow me car działa po dwukrotnym wciśnięciu przycisku otwierania na pilocie.

Domykanie szyb działa z kluczyka, otwierać nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rostex napisał:

Followe me home działa w ten sposób, że przed zamknięciem auta pociągasz za manetkę od kierunkowskazów do siebie.

Follow me car działa po dwukrotnym wciśnięciu przycisku otwierania na pilocie.

Domykanie szyb działa z kluczyka, otwierać nie można.

No to czym różnią się dwie piuerwsze funkcje?
Zamykanie szyb mam również w Combo, ale tylko podczas trzymania wcuśniętego przycisku zamykania. Wystarczy raz go puścić i już domknąć szyb się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2019 o 09:51, fanlan napisał:

Nie wiem, szukasz na sile rdzy?

Ja wiem, że to trudne, ale czytaj ze zrozumieniem. Chodzi mianowicie o to, że były tu zdjęcia i wszyscy ocenili, że wygląda ok, więc żeby w 100% potwierdzić dalem dla porównania zdjęcie pewnego samochodu, który tych elementów naprawianych nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2019 o 11:54, rostex napisał:

Followe me home działa w ten sposób, że przed zamknięciem auta pociągasz za manetkę od kierunkowskazów do siebie.

Follow me car działa po dwukrotnym wciśnięciu przycisku otwierania na pilocie.

Domykanie szyb działa z kluczyka, otwierać nie można.

No dobra - sprawdziłem dzisiaj. Pierwszą funkcję mam, drugiej nie, albo nie potrafię jej włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2019 o 11:54, rostex napisał:

Followe me home działa w ten sposób, że przed zamknięciem auta pociągasz za manetkę od kierunkowskazów do siebie.

Follow me car działa po dwukrotnym wciśnięciu przycisku otwierania na pilocie.

Domykanie szyb działa z kluczyka, otwierać nie można.

To musze sprawdzic czy toto dziala w zony mery. W sumie malo kiedy sie z tego korzysta. W swoim aucie  bywa ze w upalny dzien otwieram pilotem szyby  kilka minut zanim wyjde z biura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.