Skocz do zawartości

Opony chengshan 901


slawny7

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, slawny7 napisał:

Kilka dni temu zakupiłem dwie nówki i przy prędkościach powyżej 100 km/h mam problem z utrzymaniem samochodu na jezdni. Czy macie podobne doświadczenia z oponami tego producenta?

Może być problem z tymi doświadczeniami.

Producent na tyle znany, że do dzisiaj nawet pojęcia o takich oponach nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawny7 napisał:

Kilka dni temu zakupiłem dwie nówki i przy prędkościach powyżej 100 km/h mam problem z utrzymaniem samochodu na jezdni. Czy macie podobne doświadczenia z oponami tego producenta?

 

Brzmi jak jakis chinski wynalazek, o ktorym pierwszy raz slysze ;]

Ja bym zaczal od kontroli cisnienia w ogumieniu i ewentualnie poeksperymentowal.

Jesli nie pomoze, to pewnie pozostanie kupno opon "normalnego" producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński owszem i chyba specjalnie dla jednego zakładu. Wulkanizator zachwalał opony, że masę sprzedał, że wielu klientów zadowolonych, że czapki z głów... Nie neguję, bo przy jeździe miejskiej nic się nie dzieje.

Szczęście, że kupiłem tylko dwie. Zamierzam jutro kupić innego producenta i zamienić przód z tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 18:43, slawny7 napisał:

Chiński owszem i chyba specjalnie dla jednego zakładu. Wulkanizator zachwalał opony, że masę sprzedał, że wielu klientów zadowolonych, że czapki z głów... Nie neguję, bo przy jeździe miejskiej nic się nie dzieje.

Szczęście, że kupiłem tylko dwie. Zamierzam jutro kupić innego producenta i zamienić przód z tyłem.

 

A byłeś z reklamacją w zakładzie w którym je kupowałeś? Skoro też Ci je montowali to niech nie umywają rąk. Bo co złożą na złe wyważenie?czy kwadratowe felgi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2019 o 13:12, czachabrava napisał:

 

A byłeś z reklamacją w zakładzie w którym je kupowałeś? Skoro też Ci je montowali to niech nie umywają rąk. Bo co złożą na złe wyważenie?czy kwadratowe felgi ...

Sprzedawca oznajmił, że sprzedał już sporo tych opon i otrzymał same pochwały. Nie chce mi się iść na wojnę. Opony założone zostały na tył i nie czuję by miały wpływ na prowadzenie auta.

Kolejny raz przekonałem się, że chiński przemysł nie powiem przekraczać gór Ural na zachód 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, slawny7 napisał:

Sprzedawca oznajmił, że sprzedał już sporo tych opon i otrzymał same pochwały. Nie chce mi się iść na wojnę. Opony założone zostały na tył i nie czuję by miały wpływ na prowadzenie auta.

Kolejny raz przekonałem się, że chiński przemysł nie powiem przekraczać gór Ural na zachód 😁

 

Równie dobrze można powiedzieć, że sprzedawca nie błysnął. Z takim podejściem do klienta to mógł warsztat w prl-u prowadzić.

To co zakupiłeś na przednią oś..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎.‎01‎.‎01 o 18:43, slawny7 napisał:

Wulkanizator zachwalał opony, że masę sprzedał, że wielu klientów zadowolonych, że czapki z głów... 

Niech ten wulkanizator się p... w łeb taką oponą...

 

Test hamowania 51 opon na mokrym i śniegu 195/65R15: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-51-Winter-Tyre-Shootout.htm - zaszczytne 48 miejsce... Dla swojego i innych bezpieczeństwa wywal to na śmietnik.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona miała kiedyś w samochodzie chińskie opony (teścia zaprzyjaźniony mechanik zakupił i założył). Dla bezpieczeństwa skierowałem je do utylizacji. Nie były stare (2-3 lata) ani zużyte (7 mm bieżnika). Przeraziły mnie przy pierwszej jeździe. Na mokrym asfalcie przy hamowaniu nie awaryjnym ABS kopał cały czas. Przy mocy niecałe 130 KM i stałym 4x4 potrafiły na mokrym buksować jak się dynamicznie przyspieszało 8].

Chińskie opony nadają się co najwyżej do taczki :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, czachabrava napisał:

Przecież założył na tył i nie ma problemu 👍

Czy ja wiem. Szczerze mówiąc to bezpieczniej gorsze opony dawać na przód. Jak nagle tyłek na zakręcie wyjedzie, to może być trudno z tego wyjść. A jak masz gorsze na przodzie, to prędzej podczas jazdy poczujesz że przesadzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, aviator napisał:

A jak mu tył podczas hamowania wyprzedzi przód na zakręcie to będzie problem, czy nie?

 

Ważne, że oszczędził na oponach. Jakby mu zależało to, czy okręci go na zakręcie to by oddał je wulkanizatorowi. Widać bezpieczeństwo jak i zużycie elementów od bijących kół schodzi na dalszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, czachabrava napisał:

 

 

Ważne, że oszczędził na oponach. Jakby mu zależało to, czy okręci go na zakręcie to by oddał je wulkanizatorowi. Widać bezpieczeństwo jak i zużycie elementów od bijących kół schodzi na dalszy plan.

No chyba, że tak. Ciekawe co to za rozmiar opon i w jakiej cenie nabyty? Przyzwoite opony można tanio kupić, kwestia poszukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 14:23, aviator napisał:

No chyba, że tak. Ciekawe co to za rozmiar opon i w jakiej cenie nabyty? Przyzwoite opony można tanio kupić, kwestia poszukania.

Wszyscy macie rację, ale zanim poślecie mnie na siedemnaście lat do więzienia, to pozwólcie, że was ostudzę... Owszem kupiłem chińszczyznę kierując się portfelem i zapewnieniom sprzedawcy, ale zweryfikowałem zakup prędko za sprawą kilku cennych sugestii oraz własnych spostrzeżeń. Nabyłem komplet innych opon i myślę, że na tym możemy zamknąć dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, slawny7 napisał:

Wszyscy macie rację, ale zanim poślecie mnie na siedemnaście lat do więzienia, to pozwólcie, że was ostudzę... Owszem kupiłem chińszczyznę kierując się portfelem i zapewnieniom sprzedawcy, ale zweryfikowałem zakup prędko za sprawą kilku cennych sugestii oraz własnych spostrzeżeń. Nabyłem komplet innych opon i myślę, że na tym możemy zamknąć dyskusję.

Ile dałeś za te wynalazki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.