Skocz do zawartości

Czym zamienić halogenowe zarówki G9?


Maxit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w salonie 2 żyrandole i dwa kinkiety na żarówki G9. Mimo instalacji tam mocnych, 40W i 60W żarówek halogenowych oświetlenie nie jest wydajne tak, jak bym chciał. A pakowanie ponad 500W (w sumie jest tam 12 żarówek) w oświetlenie salonu zaczyna być idiotyzmem. Problem jest taki, że od wielu miesięcy nie mogę znaleźć zamienników LED, ponieważ mam spore ograniczenia wielkości żarówki.

 

Dziś przeglądałem oferty i wydaje się, że znalazłem coś, co potencjalnie by pasowało:

 

https://allegro.pl/zarowka-led-kapsulka-g9-6w-lumiled-cob-sciemnialna-i7720792491.html

 

Pytanie, czy ktoś miał takie LEDy w ręku i ma o nich jakąś opinię?

 

Nie bardzo mam ochotę je kupować na próbę. Być może ktoś już rozwiązywał mój problem i zna jakiś inny produkt, który załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maxit napisał:

Mam w salonie 2 żyrandole i dwa kinkiety na żarówki G9. Mimo instalacji tam mocnych, 40W i 60W żarówek halogenowych oświetlenie nie jest wydajne tak, jak bym chciał. A pakowanie ponad 500W (w sumie jest tam 12 żarówek) w oświetlenie salonu zaczyna być idiotyzmem. Problem jest taki, że od wielu miesięcy nie mogę znaleźć zamienników LED, ponieważ mam spore ograniczenia wielkości żarówki.

 

Dziś przeglądałem oferty i wydaje się, że znalazłem coś, co potencjalnie by pasowało:

 

https://allegro.pl/zarowka-led-kapsulka-g9-6w-lumiled-cob-sciemnialna-i7720792491.html

 

Pytanie, czy ktoś miał takie LEDy w ręku i ma o nich jakąś opinię?

 

Nie bardzo mam ochotę je kupować na próbę. Być może ktoś już rozwiązywał mój problem i zna jakiś inny produkt, który załatwi sprawę.

Z tymi nie mam doświadczenia, ale te:

https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-kapsulka-g9-3w-30w-300lm-lumiled-3000k-7720805789?fromVariant=7720464531

padają jak muchy - rozwalają się z przegrzania diody i nie wiadomo która, więc nawet ciężko wymienić.

Dlatego kupuje je w Chinach w cenie 3,45 zł z wysyłką po 10 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras77 napisał:

Z tymi nie mam doświadczenia, ale te:

https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-kapsulka-g9-3w-30w-300lm-lumiled-3000k-7720805789?fromVariant=7720464531

padają jak muchy - rozwalają się z przegrzania diody i nie wiadomo która, więc nawet ciężko wymienić.

Dlatego kupuje je w Chinach w cenie 3,45 zł z wysyłką po 10 szt.

Właśnie tego się obawiam. Nie widzę żadnego sposobu na oddawanie ciepła... A one jednak mają się świecić się po kilka godzin co dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maxit napisał:

Właśnie tego się obawiam. Nie widzę żadnego sposobu na oddawanie ciepła... A one jednak mają się świecić się po kilka godzin co dzień...

Takie zalane żelem żarówki są całkiem trwałe - mam taką przed domem, świeci już ponad rok, noc w noc.

Więc nim nie sprawdzisz, to się nie dowiesz, czy model trwały.

 

Dlatego lepiej kupić w Chinach za 1/3 ceny w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, maras77 napisał:

Dlatego lepiej kupić w Chinach za 1/3 ceny w PL.

Pewnie masz rację, ale nie mam ani doświadczenia w zakupach w Chinach, ani narzędzi do tego ( w sensie konta/karty) na takie zakupy.

 

Ale dzięki za trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maxit napisał:

Pewnie masz rację, ale nie mam ani doświadczenia w zakupach w Chinach, ani narzędzi do tego ( w sensie konta/karty) na takie zakupy.

 

Ale dzięki za trop.

Nie jest to trudne.

Obsługa klienta i bezpieczeństwo jest większe, niż na allegro.

A płaci się normalnie przez przelewy24 lub BLIKiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maras77 napisał:

Nie jest to trudne.

Obsługa klienta i bezpieczeństwo jest większe, niż na allegro.

A płaci się normalnie przez przelewy24 lub BLIKiem.

No to nabyłem na aliexpress. Faktycznie wychodzi 40% ceny, więc kosztowe ryzyko wpadki niższe. Ciekawe czy będą mi chcieli oclić paczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maxit napisał:

 

 

Pytanie, czy ktoś miał takie LEDy w ręku i ma o nich jakąś opinię?

 

 

Miałem takie żarówki w ilości sztuk dwie. U mnie niestety nie spełniły oczekiwań...z tego co kojarzę świeciły bardzo ciepłym światłem i punktowo. Być może 12 sztuk jednocześnie zapalonych da lepszy efekt niż u mnie. Ja ostatecznie zmieniłem na takie:i-zarowka-mini-t18-g9-10w-70w-74led-smd-

Efekt nie powala ale przynajmniej kąty świecenia są lepsze. Niestety bardzo ciężko dostać fajnego leda G9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie duże mam w łazienkach i są OK, ale do salonu się nie nadają... Koniec końców kupiłem na AEx. i sprawdzę jak działają. Jak będą źle działały pojadą na działkę :)

Na plus jest fakt, że u mnie wokół żarówek jest gruby szklany klosz. który rozprasza światło.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 19:52, Maxit napisał:

No to nabyłem na aliexpress. Faktycznie wychodzi 40% ceny, więc kosztowe ryzyko wpadki niższe. Ciekawe czy będą mi chcieli oclić paczkę...

Zamieniłem w lampkach nocnych klasyczne halogenowe G9 na LED-y kupione na Aliexpress.

Nie wiem ile mają mocy, ale świecą mocniej niż dotychczasowe 25W.

Płaciłem 3,15 PLN/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomo napisał:

Zamieniłem w lampkach nocnych klasyczne halogenowe G9 na LED-y kupione na Aliexpress.

Nie wiem ile mają mocy, ale świecą mocniej niż dotychczasowe 25W.

Płaciłem 3,15 PLN/szt.

Dziś się doliczyłem kolejnych 6szt G9. Ale na razie sprawdzę jakie będą te, które przyjdą.

Ja kupiłem teoretycznie 7W. Wyszły 4pln/szt razem z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.