Skocz do zawartości

Croma - ogłoszenia do sprawdzenia


motil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie grono Cromiarzy.

Z racji poszukiwania samochodu zacząłem się interesować m.in. Fiatem Croma.

Bardzo proszę o rzucenie okiem na poniższe dwa ogłoszenia i podpowiedzi jak Wam się widzą te egzemplarze. 

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-croma-ID6BAqxW.html#9dd9b40939

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-croma-lift-stan-idealny-udokumentowany-przebieg-gwarancja-ID6BA3fE.html#9dd9b40939

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, motil napisał:

Witam serdecznie grono Cromiarzy.

Z racji poszukiwania samochodu zacząłem się interesować m.in. Fiatem Croma.

Bardzo proszę o rzucenie okiem na poniższe dwa ogłoszenia i podpowiedzi jak Wam się widzą te egzemplarze. 

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-croma-ID6BAqxW.html#9dd9b40939

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-croma-lift-stan-idealny-udokumentowany-przebieg-gwarancja-ID6BA3fE.html#9dd9b40939

Może mnie koledzy poprawią, ale wersja 120 km będzie mniej problematyczna -  tam nie ma chyba klap wirowych w kolektorze i dpf. Ale pewności nie mam. Zastanowił bym sie też nad xenonami - mi w przedlifcie sprawiają sporo problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 20:36, motil napisał:

Witam serdecznie grono Cromiarzy.

Z racji poszukiwania samochodu zacząłem się interesować m.in. Fiatem Croma.

Bardzo proszę o rzucenie okiem na poniższe dwa ogłoszenia i podpowiedzi jak Wam się widzą te egzemplarze. 

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-croma-ID6BAqxW.html#9dd9b40939

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-croma-lift-stan-idealny-udokumentowany-przebieg-gwarancja-ID6BA3fE.html#9dd9b40939

Bierz te z polski, 120KM nawet jedzie a silnik bez klap. Co do bezwypadkowosci warto ustalic definicje wypadku, ktora stanowi ze wypadek jest gdy sa osoby ranne, w innych przypadkach jest stluczka, wiec np przerysowane dwa boki o barierki :) ale czujnik lakieru , wizyta w ASO 250-300 zl i rzuca okiem chyba ze ktos z MESem pomoze.

mam 120KM od niemal 7 lat i pierdoly jakies. Aaaa...sprawdz/wyslysz skrzynie na 4-5 biegu czy nie wyja lozyska, jesli tak zdejmij ze 2000zl

To moja opinia. Auto ladne wersja pewnie active ew dynamic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Cenna uwaga na temat silnika i braku klap.

A jak z DPF, czy w tej wersji był montowany?

I jeszcze podstawowe wymaganie dla mnie - czy na tylnej kanapie zmieszczą się dwa foteliki i jeszcze jedna dorosła osoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tabliczkę znamionową pod maską jest tam wartość napisana w dolnym rogu, jeśli wynosi 0,5 to silnik z DPF jeśli 1 to silnik bez DPF   
Co do fotelików to zależy czy będą montowane w system IZOFIX , bo jeśli tak to dorosła osoba nie zmieści się na tylnej kanapie razem z dziećmi. Gdy foteliki będą mocowane tylko za pomocą samych pasów to nie ma problemów. Pisze z własnego doświadczenia, córka pod koniec roku urodziła bliźniaki i właśnie Cromką wracaliśmy ze szpitala do domu. 
Dodam że Cromy kupowane w Polsce były droższe z DPF około 2 tyś. więc zazwyczaj ludzie rezygnowali tego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bob96 napisał:

Sprawdź tabliczkę znamionową pod maską jest tam wartość napisana w dolnym rogu, jeśli wynosi 0,5 to silnik z DPF jeśli 1 to silnik bez DPF   
Co do fotelików to zależy czy będą montowane w system IZOFIX , bo jeśli tak to dorosła osoba nie zmieści się na tylnej kanapie razem z dziećmi. Gdy foteliki będą mocowane tylko za pomocą samych pasów to nie ma problemów. Pisze z własnego doświadczenia, córka pod koniec roku urodziła bliźniaki i właśnie Cromką wracaliśmy ze szpitala do domu. 
Dodam że Cromy kupowane w Polsce były droższe z DPF około 2 tyś. więc zazwyczaj ludzie rezygnowali tego wynalazku.

Croma te isofixy ma dosunięte do środka nie wiedzieć czemu. Jak się zapnie fotelik do do drzwi jest lepiej jak 20 cm luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2019 o 12:55, Lupus napisał:

Może mnie koledzy poprawią, ale wersja 120 km będzie mniej problematyczna -  tam nie ma chyba klap wirowych w kolektorze i dpf. Ale pewności nie mam. Zastanowił bym sie też nad xenonami - mi w przedlifcie sprawiają sporo problemów.

Miałem w przedlifice xenony, i zero problemów z nimi było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej Cromy z drugiego linku, jak popatrzysz to maska i klapa tylna mają inny odcień, i znajomy mi ją sprawdził po vinie, i w systemie wogóle nic nie widnieje, nawet wymiana oleju.

Mam DPF w swojej 16v, przebieg 280 tys km i zero problemów.

Kolega ma po lifcie 8v i tam zamontowaliśmy diode dpf i działa, ale możesz też ściągnać sobie apke do dpf-u.

Dokładnie się przejechać, i sprawdzić też skrzynie biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, motil napisał:

A jak z dwumasą, przy jakich przebiegach można spodziewać się usterek? 

Nigdy wcześniej nie miałem diesla...

 

Odnośnie brązowej Cromy z ogloszenia - auto z Włoch, 3 lata w kraju.

Kupilem crome jak miala niemal 3 lata i 131000km, oryginalne bo jeszcze byla na gwarancji dluzszej.Mam  230000 km teraz, DPFa mam i raz mialem problem gdyz zignorowalem rozszczelnienie dolotu i zapachal sie .

Dla spokojnosci sprawdzam zapchanie DPF 1-2 x w miesiacu co zajmuje mi 2 minuty, jak trzeba przegonie wokol komina 10 minut i znowu na 700-800km spokoj  wmiescie, w trasie to i 1500 mozna zrobic

DKZ nie ruszalem, w sumie tylko dopadla  skrzynia M32 i reszta to jakies eksploatacje.

na tylnej kanapie wsadzisz dwa foteliki ale trzecia osoba to szczupla musi byc no i komfort slaby jesli posrodku.

Moja zona lubi crome bo do niej sie wchodzi:) Obecnei jesli te auta maja rzeczywiscie 150tkm to cena smiechu warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kazu napisał:

Co do tej Cromy z drugiego linku, jak popatrzysz to maska i klapa tylna mają inny odcień, i znajomy mi ją sprawdził po vinie, i w systemie wogóle nic nie widnieje, nawet wymiana oleju.

Mam DPF w swojej 16v, przebieg 280 tys km i zero problemów.

Kolega ma po lifcie 8v i tam zamontowaliśmy diode dpf i działa, ale możesz też ściągnać sobie apke do dpf-u.

Dokładnie się przejechać, i sprawdzić też skrzynie biegów.

A system ASO notuje wymiany oleju ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fanlan napisał:

A system ASO notuje wymiany oleju ???

Na gwarancji wpisuja zawsze,że byl pierwszy przeglad serwisowy. Np jak mi znajomy sprawdza historie cromy z Belgi,to widnieje np co było robione na gw, ale po gw, to juz tylko dany serwis ma cała historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.