Skocz do zawartości

Ile wody z komina?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki komin

http://www.hoch-systemykominowe.pl/systemy-kominowe/komin-turbo.html

 

Podłączony do tego jest piec gazowy z komora zamknięta.

W kominie jest odsraplacz. Po pierwszym odpaleniu pieca potrafilo zebrać się 20l w 2 doby. Obecnie jest to jakieś 20l na 5 dób. Piec już tak nie grzeje jak na początku.

Dużo tej wody czy normalnie? Szukać przecieku w kominie czy raczej wszystko gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bielaPL napisał:

 

Witam

Mam taki komin

http://www.hoch-systemykominowe.pl/systemy-kominowe/komin-turbo.html

 

Podłączony do tego jest piec gazowy z komora zamknięta.

W kominie jest odsraplacz. Po pierwszym odpaleniu pieca potrafilo zebrać się 20l w 2 doby. Obecnie jest to jakieś 20l na 5 dób. Piec już tak nie grzeje jak na początku.

Dużo tej wody czy normalnie? Szukać przecieku w kominie czy raczej wszystko gra?

 

Chyba czegoś nie rozumiem... Nie masz odprowadzenia skroplin do odpływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

 

Witam

Mam taki komin

http://www.hoch-systemykominowe.pl/systemy-kominowe/komin-turbo.html

 

Podłączony do tego jest piec gazowy z komora zamknięta.

W kominie jest odsraplacz. Po pierwszym odpaleniu pieca potrafilo zebrać się 20l w 2 doby. Obecnie jest to jakieś 20l na 5 dób. Piec już tak nie grzeje jak na początku.

Dużo tej wody czy normalnie? Szukać przecieku w kominie czy raczej wszystko gra?

 

Kocioł kondensacyjny, czy tylko turbo?

 

Po spaleniu 1m3 metanu powstaje 1,7 l wody w postaci pary.
Poza tym, jak kocioł nie jest kondensacyjny, to nie ma znaczenia, ile wody gdzie się skropli.

Jeśli jest kondensacyjny, to kondensacja powinna być w kotle, a nie kominie.

Policz, ile wody idzie w atmosferę a ile zostaje - będziesz wiedział, czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 22:37, sadlos napisał:

Chyba czegoś nie rozumiem... Nie masz odprowadzenia skroplin do odpływu?

Jeszcze nie mam, ale będzie

Dnia 1.01.2019 o 23:23, maras77 napisał:

Kocioł kondensacyjny, czy tylko turbo?

 

Po spaleniu 1m3 metanu powstaje 1,7 l wody w postaci pary.
Poza tym, jak kocioł nie jest kondensacyjny, to nie ma znaczenia, ile wody gdzie się skropli.

Jeśli jest kondensacyjny, to kondensacja powinna być w kotle, a nie kominie.

Policz, ile wody idzie w atmosferę a ile zostaje - będziesz wiedział, czy jest ok.

Kocioł jest kondensacyjny

o ten

https://www.buderus.com/pl/pl/ocs/budynki-mieszkalne/logamax-plus-gb072-k-v2-2-9-29-7-kw--746281-p/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

To jeszcze sprawdź, ile masz skroplin z kotła - im więcej jest w kotle, tym lepiej.

Idealnie by było, gdyby w kominie się nic nie skraplało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

Ok, odskraplacz i tak będzie do kanalizacji podłączony. Pytanie, czy może tak zostać? Czy ta woda jest jakoś kotłowi potrzebna?

Nie jest niezbędna, ale poprawia lekko bilans energetyczny kotła. Najlepiej tak ustawić instalację (zimny powrót wody z CO), aby jak najmniej pary szło w komin, tylko aby większość się w kotle skraplała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał:

Ok, odskraplacz i tak będzie do kanalizacji podłączony. Pytanie, czy może tak zostać? Czy ta woda jest jakoś kotłowi potrzebna?

    Z kotła,który posiadasz u góry wychodzą dwie rury koncentryczne.Wewnętrzna spalinowa /wraca nią też kondensat do kotła/ i zewnętrzna zasilająca kocioł powietrzem.W kominie montuje się też rury koncentryczne /metalowe/.U ciebie spaliny z kotła odprowadzone są do rury ceramicznej komina i w związku z tym kondensat gromadzony jest na dnie komina i odprowadzany  np.do kanalizacji.Z rury koncentrycznej /metalowej/ kondensat wraca do kotła.Takie rozwiązanie /powrót kondensatu/ podnosi sprawność twojego kotła do 109% /wg.danych technicznych/.Pytanie czy tak może zostać-może zostać chyba,że chcesz w kominie montować rury koncentryczne i odprowadzenie kondensatu bezpośrednio z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam taki komin
http://www.hoch-systemykominowe.pl/systemy-kominowe/komin-turbo.html
 
Podłączony do tego jest piec gazowy z komora zamknięta.
W kominie jest odsraplacz. Po pierwszym odpaleniu pieca potrafilo zebrać się 20l w 2 doby. Obecnie jest to jakieś 20l na 5 dób. Piec już tak nie grzeje jak na początku.
Dużo tej wody czy normalnie? Szukać przecieku w kominie czy raczej wszystko gra?

Nie wiem, mam automatyczną pompkę do kondensatu podłączoną do kotła z jednej i kanalizacji z drugiej.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Z kotła,który posiadasz u góry wychodzą dwie rury koncentryczne.Wewnętrzna spalinowa /wraca nią też kondensat do kotła/ i zewnętrzna zasilająca kocioł powietrzem.W kominie montuje się też rury koncentryczne /metalowe/.U ciebie spaliny z kotła odprowadzone są do rury ceramicznej komina i w związku z tym kondensat gromadzony jest na dnie komina i odprowadzany  np.do kanalizacji.Z rury koncentrycznej /metalowej/ kondensat wraca do kotła.Takie rozwiązanie /powrót kondensatu/ podnosi sprawność twojego kotła do 109% /wg.danych technicznych/.Pytanie czy tak może zostać-może zostać chyba,że chcesz w kominie montować rury koncentryczne i odprowadzenie kondensatu bezpośrednio z kotła.
Dobra dzięki. Rozkimnilem temat i jest jak piszesz. Żeby było po bozemu trzeba w ceramikę wstawić jeszcze kwasowke i z niej będzie ciekła woda do kotła. Dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma wewn. rury. Zamiast tego to po prostu szachtem jest zaciagane powietrze do palenia. 
 
U mnie też. Ale gora komina gorąca. Dół zimniejszy i skrapla się wszystko na dole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.