Skocz do zawartości

Listwa ochronna na rant drzwi


tomeq77

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu takie wez. 

Zobacz ofertę: ODBOJE DRZWI ODBOJNIKI OSŁONY czerwone KPL odblask http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7427035114

 

pytanie po co, zeby szpecic? A uszkodzen lakieru i tak sie nie wyzbedziesz

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tomeq77 napisał:

Czy to bardziej pomaga czy szkodzi

Nie wiem, więc się wypowiem. ;)

Nigdy nie używałem i przez półtora miliona km. nigdy nie obiłem krawędzi drzwi. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SebeKK napisał:

Od razu takie wez. 

Zobacz ofertę: ODBOJE DRZWI ODBOJNIKI OSŁONY czerwone KPL odblask http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7427035114

 

pytanie po co, zeby szpecic? A uszkodzen lakieru i tak sie nie wyzbedziesz

Jakbym miał 126p to już bym takie coś miał ;)

Nie obawiam się obić na marketowych parkingach. Mam wąski garaż i czasem zdarza mi się samemu coś potrącić.

Taka czarna listwa na czarnym aucie będzie lepsza niż białe rysy i odpryski lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomeq77 napisał:

Mam wąski garaż i czasem zdarza mi się samemu coś potrącić.

Przyklejasz pasek styropianu albo gąbki albo zwykłą, sosnową deskę wzdłuż ścian na wysokości styku drzwi ze ścianą i zapominasz o problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomeq77 napisał:

Macie? Używacie?

 

Czy to bardziej pomaga czy szkodzi (ochrona przed obijaniem vs. ryzyko zbierania się wilgoci, uszkodzenie lakieru a w konsekwencji korozja)?

Macie używacie na tylnych drzwiach. Zrobiłem to dla sąsiadów garażowych/parkingowych bardziej. Przykład: wyjmuję dzieciaka z fotelika i muszę dość szeroko otworzyć drzwi i delikatnie oprzeć o stojący obok samochód. Drzwi mają zapadkę blokującą samoczynne zamykanie w połowie otwarcia i przy maksymalnym otworzeniu. Niestety często jestem pomiędzy. Patent kosztuje grosze a mam święty spokój. Lepiej wygląda na czrnym samochodzie, ja mam jasny ale nie przeszkadza mi to. Nie widziałem w sklepie przezroczystych nakładek bo takie bym kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucash napisał:

Macie używacie na tylnych drzwiach. Zrobiłem to dla sąsiadów garażowych/parkingowych bardziej. Przykład: wyjmuję dzieciaka z fotelika i muszę dość szeroko otworzyć drzwi i delikatnie oprzeć o stojący obok samochód. Drzwi mają zapadkę blokującą samoczynne zamykanie w połowie otwarcia i przy maksymalnym otworzeniu. Niestety często jestem pomiędzy. Patent kosztuje grosze a mam święty spokój. Lepiej wygląda na czrnym samochodzie, ja mam jasny ale nie przeszkadza mi to. Nie widziałem w sklepie przezroczystych nakładek bo takie bym kupił. 

Dałem linka wyżej. Białe, czarne i przezroczyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joki napisał:

Przyklejasz pasek styropianu albo gąbki albo zwykłą, sosnową deskę wzdłuż ścian

Jakbym po bokach miał tylko ściany to wcale bym nie pytał. U mnie garaż robi też za szopkę na graty, przechowalnię rzeczy wszelakich itp.

57 minut temu, ghost2255 napisał:

Skąd wiem? Bo są wyraźne ślady na lakierze.

:oki:

26 minut temu, lucash napisał:

Macie używacie na tylnych drzwiach. Zrobiłem to dla sąsiadów

:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś podchodzę do auta pod MM, a gość obok mojego auta wpycha TV do samochodu, a jego drzwi trą o moje.

Na moje oburzenie, bo szło po prostu kawałek odjechać, bo miejsce było (parkowałem na końcu parkingu), to powiedział, że ma nakładki na ranty.

Tak miał, nakładka plastikowa, twarda, drzwi w aucie brudne i ślady oczywiście zostawił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2019 o 09:49, Joki napisał:

Nie wiem, więc się wypowiem. ;)

Nigdy nie używałem i przez półtora miliona km. nigdy nie obiłem krawędzi drzwi. 

Skoro przejechałeś 1,5 mln km to Ciebie ten problem nie dotyczy bo żeby obić drzwi to trzeba wysiadać z samochodu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2019 o 09:56, tomeq77 napisał:

Nie obawiam się obić na marketowych parkingach. Mam wąski garaż i czasem zdarza mi się samemu coś potrącić.

Taka czarna listwa na czarnym aucie będzie lepsza niż białe rysy i odpryski lakieru.

Znam temat. Miałem wąziutki garaż z tynkiem cementowym i czarny samochód w którym każde obicie pozostawiało biały ślad. 

Zamiast obwieszać samochód plastikami poszedłem w drugą stronę - na ścianach w garażu przykręciłem sobie cienkie listewki sosnowe. Wysokość montażu dobrałem tak, by wypadały akurat w tym miejscu gdzie drzwi samochodu stykają się ze ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
7 minut temu, kokosz napisał:

I jak w praniu? Zbiera się jakiś syf od środka? Może, co gorsza, ruda zawitała na rancie?

Odlepił się koniec na jednych drzwiach. Syfu nie zbiera, ruda nie bierze. Ale teraz bym wrzucił na tylko najbardziej wystającej części drzwi. Więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2019 o 09:15, tomeq77 napisał:

Czy to bardziej pomaga czy szkodzi (ochrona przed obijaniem vs. ryzyko zbierania się wilgoci, uszkodzenie lakieru a w konsekwencji korozja)?

 

Jak masz wąskie szpary między drzwiami to nakładki wytrą lakier na rancie tylnych drzwi / wnęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.