Skocz do zawartości

Silnik 1.4 90 KM odsysanie oleju.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No to już po akcji. Zakupiłem pompkę elektryczną do odsysania oleju silnikowego o mocy podobno 100 W. Auto stało w garażu lekko pod górkę, ale minimalnie. Olej został wyssany jak sądzę w całości, patrząc na objętość tego co wpłynęło do bańki. Poszło gładko pomimo chińskiej pompki. Jedynie wąż wylotowy był dziurawy, ale kupiłem już porządny za 3 pln 😄

Wymieniłem filtr oleju na Filtron OP 545/2, patriotycznie. Olej zalałem Valvoline 5W40 MST C3 bo spełnia normę Fiata dla tego silnika.

Ogólnie polecam tą metodę wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
Dnia 22.01.2019 o 20:32, Dren napisał:

No to już po akcji. Zakupiłem pompkę elektryczną do odsysania oleju silnikowego o mocy podobno 100 W. Auto stało w garażu lekko pod górkę, ale minimalnie. Olej został wyssany jak sądzę w całości, patrząc na objętość tego co wpłynęło do bańki. Poszło gładko pomimo chińskiej pompki. Jedynie wąż wylotowy był dziurawy, ale kupiłem już porządny za 3 pln 😄

Wymieniłem filtr oleju na Filtron OP 545/2, patriotycznie. Olej zalałem Valvoline 5W40 MST C3 bo spełnia normę Fiata dla tego silnika.

Ogólnie polecam tą metodę wymiany oleju.

... a jaka jest przewaga tej metody w porównaniu do spuszczania oleju korkiem do tego przeznaczonym ... gdzie w teorii "czysty" na górze olej wypycha osady i opiłki zgromadzone na dole? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaga polega na tym, że:

1. Zenek warsztatowy partacz uwalił gwint w korku.

2. Nie mam kanału.

3. Gdyby silnik opiłkował, to i tak nie miałoby już dla niego znaczenia 😄

 

Nie chce mi się tu rozważać wyższości świąt jednych nad drugimi. Jest wygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Wpisz na znanym portalu aukcyjnym "pompa do oleju" i wyskoczy takie czarno żółte coś z wężykami igielitowymi. Ja mam podobno wersję 100W 😄 I nie sugeruj się podanymi przepływami oleju rzędu 2 L/min bo to fikcja jest. Ogólnie działa, to pozytywna cecha jak na chiński szajs.

image.png.b0067aaa9d76bae935c8ba6d2d414cd0.png

Edytowane przez Dren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

UPDATE.

Straszne gówno. Wczoraj w czasie odsysania zaczęła paskudnie przeciekać. Muszę zrobić sekcję, ale nie chce mi się w tym za bardzo babrać. W każdym razie olej wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.